Pūkais nusėti kilimai, ne visada malonus kvapas – kaip buities rūpesčius nustumti į šalį ir gyvenimą kartu su mylimu gyvūnėliu paversti dar komfortiškesniu?
Nemalonus baldų kvapas
Kartais augintinis mielai miega su savo šeimininkais, net jeigu turi savo guolį. Arba įsikuria ant sofos, fotelio ir kitų baldų. Jeigu pajutote, kad jie skleidžia nemalonų aromatą, tiesiog gausiai užbarstykite valgomosios sodos ir palikite 10–15 minučių. Praėjus nurodytam laikui – kruopščiai išsiurbkite, kad neliktų likučių.
Tiesa, specialistai sako, kad vertėtų mokyti šunis ir kates miegoti savo guolyje – taip kur kas paprasčiau ir jiems, ir šeimininkams palaikyti švarą ir tvarką.
Kaip išvalyti šlapimo dėmes
Kai augintinis dar mokosi gamtinių reikalų, gali visko pasitaikyti. Patarimas, kaip išvalyti namus, – paprastas. Jums tereikės vadinamojo ūkinio muilo ar tokio, kuris pašalina dėmes. Sutarkuoto muilo saują ištirpinkite šiltame vandenyje ir gautu tirpalu įtrinkite dėmę. Ją vėliau nuvalykite acto tirpalu (stiklinei vandens – 1 valg. š. acto).
Jeigu vargina kačių šlapimo kvapas, iš pradžių katės pažymėtą vietą patrinkite actu, leiskite paviršiui nudžiūti ir ant viso plotelio užberkite sodos. Jei pritrūksite kantrybės ir neišlauksite, kol actas išdžius, tuomet šis neutralizuos sodą ir... liksite nieko nepešę. Kitos veiksmingos kovos priemonės: paprastas skalbiamasis (ūkinis) muilas, kalio permanganatas, glicerinas, indų ploviklis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip išnaikinti kačių šlapimo kvapą namuose?
Kaip greitai surinkti augintinio plaukus?
O jų gali būti visur, ypač, jeigu gyvūnas ilgaplaukis. Pamėginkite pasinaudoti paprasta gudrybe – jums tereikia guminių pirštinių. Užsimovusi jas sudrėkinkite vandeniu ir perbraukite per vietas, nuo kurių norite surinkti plaukus. Taip pat galite pasinaudoti ir specialiu voleliu, skirtu šalinti pūkus nuo aprangos.
Tačiau užvis labiausiai jums pravers galingas siurblys – reguliariai siurbdami namus, užtikrinsite švarą. Ir dar vienas patarimas – reguliariai šukuokite šunis ir kates. Taip išvengsite plaukų ir pūkų, pasklidusių po visus namus ir ant baldų.
Augintinių žaisliukai
Jie suteikia gyvūnams daug džiaugsmo, taip pat nuo jų lieka nemažai nešvarumų, jeigu augintinis juos drasko, graužia ir pan. Ką galite padaryti? Geriausia, jeigu šuo ar katė žaisliukus priprastų „naudoti“ tam tikroje vietoje – taip jie nebus išnešioti po visus namus. Patariama iškart šuniui neduoti daugybės žaislų – pradėkite nuo 2–4 ir ilgainiui juos vis keiskite.
Nešvarios pėdos
Išeinate su šunimi pasivaikščioti? Prie durų pasidėkite kelias sudrėkintas kempinėles. Kai grįšite, tereikės augintiniui švelniai nuvalyti pėdutes. Paprasta, tačiau efektyvu ir taupo jūsų laiką – nereikės skubėti valyti visų namų grindų.
Ką daryti, jeigu šuo graužia baldus ir kitus daiktus?
Jeigu visokius daiktus graužia jau suaugęs šuo, tai reiškia, kad jam nuobodu, vieniša, kad augintinis mažai laiko bendrauja, žaidžia ir praleidžia lauke. Vienatvės baimė atsiranda tuoj pat, kai šeimininkas išeina arba vos po kelių minučių. Todėl jeigu šuo pradeda blogai elgtis po ilgo laiko tarpo, po kelių valandų, tai reiškia, kad augintiniui trūksta veiklos, jis siekia realizuoti savo energiją bei nori pažaisti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Šuo graužia baldus, batus ir kitus daiktus: kaip atpratinti?
Maitinkite augintinius tam skirtoje vietoje
Jeigu nenorite vėliau rinkti maisto likučių ar valyti išlieto vandens visuose namuose, maitinkite augintinius tam skirtoje vietoje. Pavyzdžiui, virtuvėje. Po dubenėliais galite padėti specialų kilimėlį, kurį galėtumėte lengvai išvalyti.
Daugelio nešvarumų galite išvengti užsiimdami su augintiniu nuo pirmųjų gyvenimo dienų ir jį dresiruodami bei mokydami tinkamo elgesio. Kuo daugiau dėmesio ir priežiūros jam skirsite, tuo rečiau reikės imtis generalinės tvarkos.