- Jeigu langai per žiemą kaip reikiant pajuodo, iš pradžių nuvalykite juos šiltu muiluotu vandeniu, kad pašalintumėte pagrindinius nešvarumus. Būkite atidūs – atidarę langus galite pamatyti, kad ir vidinėje jų dalyje prisikaupė nešvarumų. Ir nors juos sunku pasiekti, gali padėti actas ir soda. Vėliau beliks viską gerai iššluostyti.
- Idealiai langus nuvalysite, atlikę šiuos žingsnius: iš pradžių nuplaukite purvo sluoksnį, paskui valykite priemone (namuose pasidaryta ar pirktine) ir galiausiai nublizginkite langą (jei būtina).
- Saulėtos dienos, beje, nėra pačios tinkamiausios langų šveitimui. Kodėl? Ogi todėl, kad stiklai greitai džius, todėl bus sunku juos gerai išvalyti, gali likti negražių nubėgusių dėmių. Patariama langus valyti tuomet, kai diena yra kiek apniukusi.
- Nepamirškite palangių – tiek lauko, tiek namo viduje. Namuose esančias nuvalykite ir pašalinkite dulkes. O štai lauko palangėms dabar galima įsigyti specialių priemonių, kurios padengia jas apsaugine plėvele ir taip pavyksta išvengti nešvarumų ir dulkių ilgesnį laiką.
- Kokias priemones naudoti langams valyti? Dabar nesunkiai rasite tiek parduotuvinių, tiek naminių. Štai ne kartą apkalbėtas actas. Acto tirpalas – nepakeičiama priemonė įvairiose buitinėse situacijose. Matinius ir įprastus stiklus puikiai nuvalo karštas vanduo, sumaišytas su actu: į litrą vandens įpilkite kelis šaukštus acto ir gerai išmaišykite. Tam tikslui puikiai pasitarnaus ir citrinų sultys.
-
Štai dar vienas įdomus receptas: išspauskite 3 citrinų sultis, sumaišykite su 2 puodeliais gazuoto vandens bei 1 arbat. š. kukurūzų krakmolo. Viską supilkite į butelį su purkštuvu ir, gerai sukratę, naudokite langų švarinimui.
Labai panašiai skamba ir kitas pasiūlymas, taigi, jeigu neturite aukščiau išvardytų ingredientų, tuomet griebkitės: ¼ puodelio acto, sumaišykite jį su 2 puodeliais šilto vandens ir 1 valg. š. bulvių krakmolo. Išbandžiusieji sako, kad rezultatas išties pribloškiantis.
-
Kaip išvalyti langų rėmus? Kai atidarote langą, jo rėmuose aptinkate dulkių, nešvarumų ir net pelėsio? Išmėginkite štai tokį būdą: įberkite ten valgomosios sodos, užpilkite šiek tiek acto ir palikite 10–15 minučių. Tada gerai nušveiskite dantų šepetėliu ir nuvalykite mikropluošto šluoste.
-
Jeigu jūsų langų rėmai dažyti mediniai, juos geriau valyti muilo tirpalu arba amoniako ir vandens tirpalu (2 valg. š. amoniako tirpalo 1 l vandens). Mediniams rėmams nenaudokite sodos, nes nuo jos blunka dažai.
-
Jeigu jūsų langų rėmai plastikiniai, jokiais būdais nenaudokite abrazyvinių miltelių ir šiurkščios kempinės. Plastikiniams langams valyti puikiai tinka kreida. Susmulkinkite kreidą ir ištirpinkite ją vandenyje (2 ar 3 valg. š. kreidos 1 stiklinei vandens). Šiuo tirpalu nuvalykite langą, leiskite kiek padžiūti, paskui nušveiskite.
-
Mikropluošto šluostės yra neblogas pasirinkimas, kadangi nuo jų nelieka erzinančių ir vaizdą gadinančių plaušelių ant stiklo.
Beje, kai kurie žmonės plastikinius langų rėmus valo ir melamino kempinėlėmis, kurios puikiai susidoroja su skirtingo pobūdžio nešvarumais.
-
Kuo valyti? Galite valyti skudurėliu, kempine, laikraščiais, tačiau sutikite, kad vienas smagiausių langų valymo būdų – tai guminis langų valytuvas. Juo lengvai nubrauksite valomąsias priemones, vandenį, purvą, tad langai spindės nuo švaros, neliks dryžių.
Iš pradžių galite langus nuvalyti ir šluoste, o paskui panaudoti langų valytuvą. Dabar gamintojai siūlo pačių įvairiausių variantų, kuriuos pritaikysite pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, langų valytuvai gali būti su išsukama ilga rankena, kad pasiektumėte ankščiausius kampus, akumuliatoriniai siurbliukai ir pan.
Todėl valydami langus turėtumėte rinktis kompleksinį variantą, kad darbas vyktų greitai ir sklandžiai – svarbu net tik gera valomoji priemonė, bet ir tai, kuo valote – šluoste, langų valytuvu ir pan. Tik išmėginę įvairiausius variantus atrasite sau tinkamiausią.
-
Po lango apačia patieskite rankšluostį ar gerai drėgmę ir nešvarumus sugeriančią šluostę, kad purslai bėgtų ne ant palangės.