Svarbiausia – tvarkytis reguliariai
Platformos nevark.lt direktorė Rasa Petrovė teigia, kad norint išlaikyti švarą namuose ir nesugadinti valomų paviršių būtina neapleisti namų ir atidžiai susipažinti su naudojamų priemonių paskirtimi.
„Jeigu turit mažų vaikučių reikėtų bent jau kartą į savaitę susitvarkyti namus. Jeigu mažų vaikų namuose nėra galima ir kartą į dvi savaites. Tokiu būdu tikėtina, kad namai neužsileis ir to laiko valymui tiek daug skirti nereikės. Jeigu tvarkotės rečiau tai tikrai reikia paskirti tvarkymui visą dieną, kad išsivalytumėt visus kampučius ir pakraščius, kur nelabai matoma nelabai prieinama, kur dulkės mėgsta kauptis.
Kruopščiam valymui reikia paskirti daugiau laiko, žinoma, geri, profesionalūs valikliai tą valymo laiką gali žymiai sutrumpinti, tačiau labai svarbu domėtis apie valiklius, kadangi jų rinkoje yra įvairiausių. Neatsakingai naudojant, nežinant bendrų taisyklių galima netgi sugadinti paviršius. Pavyzdžiui, jeigu rūgštinius valiklius naudosit metaliniam vandens čiaupui nuvalyti, tai jis pajuoduos, bus sugadintas negrįžtamai“, – patarimus vardijo R.Petrovė.
Parduotuvės „Daos“ atstovė Lina Jundzilienė siūlo nepabijoti retkarčiais panaudoti stiprių, cheminių, priemonių.
„Mano patarimas yra kartą metuose namus išsivalyti cheminėmis priemonėmis, o tada švarai palaikyti rinktis natūralius, ekologiškus valiklius. Reikia nepabijoti tokio gero valymo, kadangi cheminės priemonės nėra blogos ar kenksmingos, jei jas naudoji retai“, – teigia pašnekovė.
Ekologiškos priemonės neatstoja cheminių
Nepaisant to, kad ekologija rūpintis yra labai svarbu, ekologiškos priemonės ne visada gali atstoti chemines.
„Ekologiški valikliai savo paskirtį atlieka puikiai tada, kai yra nepažeisti paviršiai, nesurūdiję, nėra užsisenėjusio purvo, tačiau jeigu namai bus nevalyti ilgesnį laiką, purvas pridžiuvęs ar surūdijusi vonia, tai ekologiški valikliai yra silpnesni ir jie tinkamai neišvalys.
Švara tai nėra tik paviršiaus dezinfekavimas, tai - ir vizualinis vaizdas, kurį su ekologiškais valikliais ne visada galima išgauti. Jei patalpos padėvėtos, paviršiai gana sudėvėti, tokiu atveju reikėtų stipresnių valiklių“, – teigia R.Petrovė.
L.Jundzilienė taip pat pastebi, kad ekologiškų priemonių efektyvumą mažina aplink mus esančių cheminių medžiagų kiekis.
„Pačios ekologiškos priemonės nėra kaltos, kad jos silpniau valo. Priežastis yra ta, kad mums tiekiamas vanduo nėra švarus, jis yra kalkėtas. Taip pat maistui naudojami produktai yra paveikti įvairių cheminių medžiagų. Todėl ekologiškos valymo priemonės tampa nebe tokios veiksmingos“, – įžvalgomis dalijosi valymo priemonių žinovė.
Klientų poreikiai skirtingi
„Galėčiau suskirstyti žmones į dvi grupes. Vieni yra tie, kuriems svarbiausia švarus, ilgalaikis efektas, impregnavimas. Jie nesirūpina ekologija, o kaip tik ieško kuo rimtesnės chemijos, didelį dėmesį skiria tiekėjui ir visiškai nesirūpina priemonių kaina. Kita grupė - priešingai, ieško tik natūralių, ekologiškų priemonių. Atėję kartais ir valandą renkasi, skaito sudėtį ir netgi ekologiški valikliai jiems tinka ne visi“, – teigė pašnekovė.
Moteris taip pat pastebi, kad skirtingos amžiaus grupės skirtingai žvelgia į švarą ir tvarkymąsi.
„Vyresnio amžiaus žmonės valosi mažiau, tačiau labai džiugu, kad jaunesni žmonės, kurie turi mažų vaikų, jaunos šeimos, valosi labai švariai, jie švarai skiria didelį dėmesį. Jiems rūpi viskas“, – pasakojo L.Jundzilienė.