Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 07 26

Plaukimo instruktorius: kada galima sakyti, kad mokate plaukti?

Lietuvoje maudynių sezonas kasmet gąsdina statistika apie nelaimes vandenyje. Poilsiautojai dažnai nesilaiko saugumo reikalavimų, o kartais į vandenį brenda net nemokėdami plaukti. Nuo ko reikėtų pradėti mokyti vaikus, kad jie vandenyje būtų saugūs?
Mergaitė plaukioja baseine.
Mergaitė plaukioja baseine. / „Fotolia“ nuotr.

Turi įveikti 400 metrų

„Impuls“ vyr. plaukimo instruktorius Kęstutis Steponavičius tikina, kad gebėjimas pasipliuškenti vandenyje dar nereiškia, jog žmogus jau iš tikrųjų moka plaukti.

„Asmuo, kuris moka plaukti, turi sugebėti įveikti 400 metrų ir turi tą mokėti padaryti keliais skirtingais plaukimo būdais. Žmogus turi galėti tam tikrą laiką išsilaikyti vandenyje. Noriu pabrėžti, kad taisyklingas plaukimo būdas yra toks, kai žmogaus kūnas yra horizontalioje padėtyje. Tai reiškia, kad galva turi būti panardinta po vandeniu“, – teigia K.Steponavičius.

Kada geriausia pradėti mokytis?

Plaukimo instruktorius sako, kad mokytis plaukti niekada nebūna per vėlu. Anot jo, vis daugiau žmonių ateina į plaukimo pamokas būdami jau vyresnio amžiaus, tačiau, instruktoriaus teigimu, geriausia tą pradėti daryti kuo jaunesniems. Tinkamiausias laikas pradėti leisti vaikus į plaukimo pamokas yra tada, kai jiems sukanka 6 ar 7 metai.

„Pradinukų amžius yra fiziologiškai pats geriausias pradėti mokytis plaukti. Jų raumenys dar yra labai elastingi, kūnas dar nėra visiškai susiformavęs, todėl jiems yra lengviau išmokti įvairių plaukimo judesių. Dėl šių priežasčių patarčiau nedelsti ir pradėti vaikus mokyti kuo anksčiau“, – ragina K.Steponavičius.

VIDEO: Apklausa: ar mokate plaukti?

Svarbu – taisyklingas plaukimas

Mokymosi plaukti pradžia tiek vaikams, tiek suaugusiems asmenims yra tokia pati: pirmiausia reikia išmokti drąsiai jaustis vandenyje, sugebėti kurį laiką virš jo išsilaikyti, tinkamai kvėpuoti.

„Vėliau mokomės plaukimo judesių, deriname kojų judesius su kvėpavimu. Žmogus nuo pat pradžių turi išmokti plaukti taisyklingai“, – sako instruktorius.

Negalima per prievartą stumti į vandenį

Pagrindinė taisyklė, kurią visada akcentuoja plaukimo treneris, – negalima žmogaus mokyti plaukti per prievartą, jei jis dar nėra tam pasiruošęs.

Tiesa, treneris priduria, kad, jei kalbama apie vaikus, jie dažniausiai labai mėgsta maudynes ir patys nori kuo daugiau laiko praleisti vandenyje. Tačiau, jei mažylį visgi yra sunku įkalbėti mokytis plaukti, K.Steponavičius turi keletą patarimų.

„Pirmiausia galima bandyti įkalbėti gražiuoju. Reikia iš lėto vaiką tam paruošti, žingsnelis po žingsnelio. Iš pradžių reikėtų maudytis žaidžiant, taškantis panerti po vandeniu. Treneriai dažniausiai žino, kaip tai padaryti, – jie pradeda nuo paprasčiausio braidžiojimo po vandenį ar kitų nesudėtingų pratimų“, – plaukimo instruktorius.

Šeimos laisvalaikis – baseine

K.Steponavičius pasakoja, kad pastaruoju metu vis labiau populiarėja laisvalaikio praleidimo forma, kai visa šeima aktyviai leidžia laiką plaukimo baseine.

„Tėvai į baseiną ateina pabūti kartu su savo vaikais. O tai rodo ir didėjantį sąmoningumą, kad kiekvienas žmogus privalo mokėti plaukti, jei norime išvengti nelaimingų atsitikimų vandenyje“, – tikina plaukimo instruktorius.

VIDEO: Apklausa: kodėl Lietuvoje nuskęsta tiek daug vaikų?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų