Įsirengė namelį iš natūralių medžiagų
Ievai su Algirdu mintis įsirengti savo pačių mažą namuką kilo jau seniai, tačiau ją įgyvendinti ryžosi tik dabar. Išbandę gyvenimą kemperiuose ir palapinėse, jiedu panoro turėti kitokią erdvę.
„Daug laiko būname aerodromuose, kur skraidome, leidžiame laisvalaikį. Kartais vyras išskrenda, o aš lieku su dviem vaikais“, – pasakoja I.Šimoliūnienė.
Nors šeima gyvena Vilniaus centre, jie mėgsta gamtą, todėl stengiasi kaip galima dažniau joje būti. Būtent jų įsirengtas namelis padeda dar geriau ją pajusti.
„Gamtą geriausia patirti, kai gyveni natūralioje erdvėje. Pavyzdžiui, mūsų namelis yra iš natūralių medžiagų, – aiškina Ieva. – Kemperiuose yra kitaip.“
Prieš metus pora pradėjo savo projektą „SoulWood LT“, kuriame žmonės gali įsigyti arba išsinuomoti modulines pirtis, namelius. Pirmiausia Ieva ir Algirdas pastatė pirtį ant ratų, o vėliau atsirado galimybė įgyvendinti ilgą laiką vyro galvoje nešiotą idėją pastatyti mažą namuką.
„Keliai mus suvedė su labai geru meistru, kuris padėjo realizuoti planus – jis puikiai viską įgyvendino techniškai, – sako I.Šimoliūnienė. – Abu iki tol turėjome daugiau vadybinio darbo patirties, o dabar išmokome naujų dalykų.“
Įrengiant namelį, viena didžiausių Ievos svajonių buvo turėti didelį langą, tad teko pasukti galvą, kaip jį tinkamai įkomponuoti, kad būtų galima transportuoti.
„Namelis mažas, todėl buvo iššūkis sugalvoti, kokius daiktus sudėti, kad jie būtų ne per maži ir ne per dideli, o kartu būtų funkcionalūs. Be to, mums buvo svarbus grožis, – pripažįsta I.Šimoliūnienė. – Prie lango pakabinome linines užuolaidas – ilgai galvojau, kaip jos turėtų atrodyti. Dabar labai gera, nes kai būni namelyje, atrodo, kad esi lauke.“
Namelis mažas, todėl buvo iššūkis sugalvoti, kokius daiktus sudėti, kad jie būtų ne per maži ir ne per dideli.
Namelio vidus yra apkaltas natūralios spalvos dailylentėmis, o grindis puošia ąžuolinės parketlentės.
„Baldus darėme iš plokščių, jiems taip pat rinkomės natūralias spalvas“, – sako I.Šimoliūnienė.
Ieva neslepia, kad interjero idėjų sėmėsi iš aplinkinių, naršydama internete ir, žinoma, pasitelkė savo pačios fantaziją.
„Dėl namelio išorės daugiau galvojo Algirdas, o aš sprendžiau, kaip įkurti vidų. Vėliau dėliojome, atmetinėjome įvairius variantus, – teigia I.Šimoliūnienė. – Smagus buvo projektas.“
Pastatyti ir įsirengti 6 kv. m namelį dėl įvairių darbų pora užtruko apie pusmetį, tačiau Ieva neslepia, kad tą padaryti galima kur kas greičiau.
Namelyje yra beveik visi reikalingi patogumai
Įrenginėjant namelį, porai nemažai iššūkių kėlė reikalingiausių daiktų sutalpinimas. Ieva stengėsi viską sudėlioti taip, kad baldai neužimtų per daug vietos, bet būtų patogūs naudoti.
„Galvojau, kokia gali būti mažiausia kriauklė, nenorėjau, kad ji būtų per siaura. Taip pat yra vietos šaldytuvui. Turime spintelę, kuri atsilenkia ir tampa stalu, – pasakoja I.Šimoliūnienė. – Mūsų vienvietė lova ištraukiama, tad gali tapti dviviete. Įprastai čiužiniai būna sudėti vienas ant kito, o ištraukus lovą, galima nukelti. Miegojome ne kartą, tikrai patogu.“
Ieva džiaugiasi, kad į namelį pavyko sutalpinti viską, ką norėjo. Tiesa, vietos dėl per mažos erdvės nerado tik dušas ir tualetas, tačiau dėl to moteris problemos nemato.
„Dabar namelį esame pastatę aerodrome netoli pagrindinio pastato, kuriame yra patogus dušas ir tualetas“, – sako I.Šimoliūnienė.
Be visų patogumų, namelyje yra ir vanduo su elektra – anot Ievos, tai yra itin svarbu bei reikalinga.
„Galime pasigaminti maisto, turime elektrinę kaitlentę, virdulį. Be to, yra vandens bakai, tad galima iš karto išplauti indus, nusiprausti veidą, rankas“, – teigia I.Šimoliūnienė.
Įrenginėjant namelį, Ievai sunkiausia buvo priimti sprendimus, kokias medžiagas reikėtų naudoti, tad porai teko nemažai išbandyti, kol rado tinkamiausią variantą.
„Bandėme sienas daryti vienaip, tada kitaip, o galiausiai supratome, kad nieko geriau už natūralias dailylentes negalime sugalvoti“, – sako I.Šimoliūnienė.
Nors namelis šiuo metu stovi aerodrome, šeima su juo ketina nuvykti prie jūros, o Algirdas svajoja ten nusivežti net pirtį. Tiesa, artėjant žiemai ir šąlant orui, daugumą planų teks atidėti pavasariui.
Tiems, kurie svajoja taip pat įsirengti mažą namuką, Ieva pataria pirmiausia išsiaiškinti, kokie yra žmogaus esminiai poreikiai. Anot jos, gamtoje reikia visai nedaug.
„Man, pavyzdžiui, reikia patogiai miegoti, pavalgyti, – pasakoja I.Šimoliūnienė. – Didelis privalumas, kad kuriant tokį namelį neapsikrauni daiktais. Be to, važiuodamas taip pat nepasiimi per daug, apskaičiuoji, kiek drabužių, batų reikia. Tai išlaisvina mintis būti ir patirti gamtą.“