„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 03 28

Praktiniai aromaterapijos specialistės patarimai: kaip sukurti tobulą namų kvapą

„Atsižvelgiant į tai, kokių tikslų siekiame (estetinių (angl. aesthetic), klinikinių ar psichologinių), pasirenkame būdą, kaip maišyti eterinius aliejus. Šiuo atveju pasiūlysiu kelias aliejų mišinių receptūras, siekiant estetinio tikslo, t.y. skaniai ir pavasariškai įkvepinti namus“, – teigia aromaterapijos specialistė Jorūnė Gaučaitė.
Moteris namuose
Moteris namuose / Vida Press nuotr.

„Žinoma, niekada neapsiribojama vienpusiu poveikiu – šie būdai koreliuoja vienas su kitu ir neišvengiamai estetiniais tikslais parengtos eterinių aliejų sinergijos turės įtakos ir mūsų emocijoms, jausmams, darbingumui, savijautai ir pan. – išryškės ir psichologinis bei klinikinis efektai. Žvelgiant iš profesionalios pusės, reikia pastebėti, kad siekiant psichologinio ar ypač klinikinio efekto, receptūros turėtų būti kuriamos išskirtinai ir asmeniškai, atsižvelgiant būtent į to žmogaus poreikius, sveikatos problemas, amžių, gyvenimo būdą ir kitus svarbius aspektus“, – pastebi specialistė, uždaro „Freshdeli academy“ klubo įkūrėja.

Svetlana Batura nuotr. /Jorūnė Gaučaitė
Svetlana Batura nuotr. /Jorūnė Gaučaitė
  • Įkvepinti namus galima pasinaudojant tam skirtomis aromaterapinėmis lempomis, kitaip dar vadinamomis kvapų difuzoriais, kurie gali būti ultragarsiniai ar elektriniai, arba tiesiog žvakidės tipo su žvakute ir vandeniu.
  • Aromaterapinis mišinys, naudojant žvakidę, ruošiamas paprastai: eterinis aliejus maišomas su vandeniu – tada dažniausiai į vandenį lašinami 3–6 eterinio aliejaus lašai. Ultragarsinėms ar elektrinėms aromaterapinėms lempoms reikia didesnio kiekio eterinio aliejaus – tai priklauso nuo lempos specifikos, tad siekiant kokybiško naudojimo, rekomenduojama laikytis gamintojo nurodymų. Pastarosios aromaterapinės lempos naudojamos siekiant efektyviai įkvepinti didesnius plotus.
  • Jei neturite tam skirtų aromaterapinių lempų, namų erdves įkvepinti galima ir paprastesniais būdais. Pavyzdžiui, į lentyną, kurioje laikote drabužius ar patalynę, galite įdėti medvilninės medžiagos skiautę ar vatos, natūralios vilnos gabalėlį su ant jo užlašintais keliais lašais patinkančio eterinio aliejaus.
  • Jei norite egzotiškų ir jausmingų kvapų, patariama rinktis damaskinę rožę (Rosa damascena), kvapiųjų kanangų žiedų (Ylang-Ylang) ar jazminų (Jasminum officinale) eterinius aliejus. Jei esate šiek tiek konservatyvi asmenybė, tiks levandų (Lavandula angustifolia), pelargonijos (Pelargonium graveolens) ar kvapiųjų šalavijų (Salvia sclarea) eteriniai aliejai. Tuomet kiekvieną kartą atidarius spintą jus „pasitiks“ mėgstamas aromatas.
  • Lygiai taip pat ir su vonios kambariu, ypač jeigu norite gaivos, švaros aromato, rinkitės greipfruto (Citrus x paradisii) ar apelsino (Citrus aurantium), citrinžolės (Cymbopogon citratus), žaliosios citrinos (Citrus limon), melisos (Melissa officinalis), pušų (Pinus sylvestris) eterinius aliejus, – juos galite derinti tarpusavyje. Pušų eterinis aliejus ne tik suteiks malonų gaivinantį, žalumos aromatą, bet „praturtins“ savo nuostabiu sveikatinančiu poveikiu – tai stiprus antiseptikas, lengvinantis kvėpavimą, kovojantis su bakterijomis bei stiprinantis imuninę sistemą.

„Galiu pasidalyti savo mėgstamiausiu pavasarinio, saldžiai mėtinio aromatų mišinio namams, kuris suteikia gaivos ir švaros pojūtį, receptūra: 2 lašai pipirmėtės (Mentha x Piperita), 2 lašai žaliosios citrinos (Citrus limon) ir 3 lašai saldžiojo apelsino (Citrus Sinensis), kurį galima keisti į greipfrutų (Citrus x paradisii) eterinį aliejų. Natūralus antibakterinis ir antivirusinis dezinfektantas namams – žaliosios citrinos eterinis aliejus, kuris kitaip dar vadinamas pakilios nuotaikos, motyvacijos ir optimizmo aliejumi“, – sako J.Gaučaitė.

Vida Press nuotr./Kvapiosios lazdelės
Vida Press nuotr./Kvapiosios lazdelės

Jei norisi šiek tiek „ramesnio“ pavasarinio aromato namams ir naudojate žvakidės tipo aromaterapinę lempą, galima pasigaminti tokį mišinį:

3 lašai žaliosios citrinos (Citrus limon);

2 lašai levandų (Lavandula angustifolia);

2 lašai rozmarino (Rosmarinus officinalis) eterinių aliejų.

Kvapas tik miegamojo erdvei:

2 lašai bergamotės (Citrus aurantium);

2 lašai smilkalinių Bosvelijų (frankincenso) (Boswellia carteri);

3 lašai pačiulių (Pogostemon cablin) eterinių aliejų.

Tiems, kas augina vaikus, tinka pavasarinis, neerzinantis ir maloniai nuteikiantis namų aromatas:

3 lašai mandarino (Citrus reticulata);

2 lašai citrinžolės (Cymbopogon citratus) eterinių aliejų.

Virtuvės erdvę siūloma kvepinti prieskoniniais eteriniais aliejais: cinamono, gvazdikėlių, muskato ar vanilės. Į žvakidės principo aromaterapinę lempą reikia lašinti tokios sudėties mišinį:

1 lašas cinamono (Cinnamomum verum);

1 lašas gvazdikėlių (Syzygium aromaticum);

4 lašai muskato (Myristica fragrans) eterinių aliejų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau