Artėjant Naujiesiems metams pagal mėnulio kalendorių, susidomėjimas ropliais ir jų pardavimai dar labiau išaugo.
1994 metais Honkongo Mong Koko rajone atsidariusioje gyvūnų parduotuvėje „Reptile Paradise“ dešimtys vos prieš kelias savaites pasaulį išvydusių gyvačių jauniklių karštligiškai stengėsi surasti plyšelį, pro kurį galėtų pasprukti iš mažų plastikinių dėžučių.
Šioje parduotuvėje siūloma įsigyti vėžlių ir driežų, taip pat pieniškųjų gyvačių, karališkųjų gyvačių ir karališkųjų pitonų. Žmonės čia perka ir dėžutes su gyvomis baltomis pelytėmis – roplių maistu.
Parduotuvės direktorius Vincentas Cheungas sakė, gyvačių pardavimai stabiliai didėjo kelis pastaruosius mėnesius prieš kinų Naujuosius metus.
„Padidėjimas praėjusį mėnesį ir, kaip tikiuosi, ateinantį mėnesį siekė 20-25 proc., lyginant su praėjusiais metas“, – V.Cheungas sakė naujienų agentūrai AFP.
Per pastaruosius tris mėnesius jis pardavė 100-150 gyvačių. Vyras prisimena, kad anksčiau panašaus pardavimų šuolio būta 2001-aisiais – per ankstesnius Gyvatės metus.
„Kai ateina Gyvatės metai, jie (pirkėjai) išties nori pasitaupyti pinigų ir įsigyti gyvatę. Auginti gyvates labai paprasta, lyginant su kitokių roplių laikymu“, – aiškino V.Cheungas, pridūręs, jog daugelis klientų informacijos apie roplių veisimą ir laikymą susiranda internete.
Nors populiarūs namuose auginami ropliai, tokie kaip vėžliai, simbolizuoja sėkmę, ilgaamžiškumą ir turtą, gyvatės įvaizdis kinų kultūroje prieštaringas.
Nors šie ropliai gali būti laikomi išminties ir laimės simboliais, jie taip pat siejami su tragedijomis – kai kurie žmonės tiki, kad rasti namuose gyvatę reiškia kokią nors artėjančią nelaimę ten gyvenančiai šeimai. Tačiau kiti įsitikinę, kad toks įvykis pranašauja sėkmę ir ramybę.
Pietų Kinijos virtuvėje gyvatės laikomos delikatesais, taip pat sveikatos šaltiniu: tikima, kad tiršta gyvačių mėsos sriuba gerina kraujotaką ir padeda išvengti ligų žiemą.