Ten kone dvi valandas gyvos akordeono muzikos apsuptyje savo meistriškumą ir talentą kurdami gėlių šedevrus dvaro scenoje demonstravo floristai iš Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos.
Savo gimtadienio išvakarėse į sceną lipo Kauno Šveicarijoje, Vilkijoje, įsikūręs floristas ir knygų apie floristiką autorius, žemės meno „Land Art“ festivalių ir „Įkvėpimo nakties“ renginių organizatorius Marijus Gvildys.
Taip pat – Lietuvos floristų asociacijos viceprezidentas, floristas ir dizaineris Sergejus Zareckis, „Land Art“ festivalių dalyvė ir lektorė iš Latvijos Ilze Rubīna bei fotografiją mėgstantis floristas iš Lenkijos Marcinas Jabłońskis.
Kiekvienas iš jų publikai stebint scenoje kūrė ir pristatė tris kompozicijas iš gėlių žiedų, susivijusių šakelių, lapų ir pumpurų.
Pirmasis floristų šedevras iš augalų buvo dedikuotas artėjančios meilės dienos progai, antrasis – vasario 16-osios, na, o trečiasis – floristikos genijų improvizacija pasirinkta tema.
Nuo čia pat, scenoje, gimusių gėlių kompozicijų, spalvų derinių, jų paletės, floristikos meistrų kruopštumo ir kūrybingumo dažnam tą vakarą tiesiog neliko žodžių apibūdinti tam, ką mato.
„Kokie dvasingi jo kūriniai", – apie meistrą iš Lenkijos šnekučiavosi šalia sėdėjusios moterys.
„Bet pažvelk, ką ta latvė sugalvojo, kiek lengvumo ir šviesos jos darbuose", – skambėjo dialogas kitapus I.Rubīnai dekoruojant kompoziciją amalais. Tarsi nugirdusi lietuvių pašnekesį floristė prasitarė, kad Latvijoje amalų nesutiksi, todėl ir jai ši proga ypatinga pasidžiaugti galimybe kurti iš jų.
S.Zareckis savo kuriamą kompoziciją dedikavo artėjančiai vasario 16-ajai ir priminė, kad Lietuvos istorijoje būta ir sunkesnių įvykių, kuomet liepsnojo laužai, o tauta ėjo iš tamsumos į šviesumą.
Daug publikos ovacijų ir susižavėjimo ketvirtadienio vakarą teko ir svečiui iš Lenkijos. Meistriškai spalvomis ir gėlėmis žongliruojantis floristas atskleidė savo simpatijas bažnytinei floristikai. Tuo galėjo įsitikinti ir susirinkę šio žanro mylėtojai. Jo kūriniuose netrūko violetinių spalvų, didingų formų.
Na, o M.Gvildys susirinkusius nustebino savo dedikacija ir kūriniu Vilniaus miesto gimtadieniui, kuriame ne tik gėlių, bet ir barokinių elementų netrūko.
Kol floristų rankos mikliai ir profesionaliai dailino gėlių kompozicijas, kūrė įmantriausias jų formas, susirinkusiems akordeonu grojo Laimonas Salijus ir Eugenijus Raugas.
Tiesa, tarsi, primindama, koks trapus yra gėlių žiedas ir koks pavojingas jam gali būti žiemos speigas savo šokiu atskleidė iš egzotiškojo krašto atvykusi balerina.
Už nuopelnus Kauno miestui, meninės ir profesionalios floristikos tęstinumą floristas virtuozas M.Gvildys sulaukė Kauno rajono mero Valerijaus Makūno ir dvarą valdančios viešosios įstaigos „Raudondvario dvaras“ direktorės Snieguolės Navickienė padėkos ir apdovanojimo Kauno rajono garbės ženklu.
Po floristų pasirodymo susirinkusieji dar ilgai spragsėjo fotoaparatais, šnekučiavosi, išsiskirstyti niekas neskubėjo.
Po kelių metų pertraukos į Raudondvario dvarą sugrįžęs renginys pradžiugino dar vienu sugrįžimu.
Įsimintiną vakarą vedęs ir režisavęs Edvinas Vadoklis priminė, kad norintys išvysti ir įvertinti vietinių meistrų ir iš svetur atvykusių svečių sukurtas gėlių kompozijas gyvai Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje laukiami iki vasario 16 dienos.
Tiek išlaukti lankytojų žada ir floristų rūpestingai laistomos ir prižiūrimos gėlės, suradusios vietą žinomų meistrų kompozicijose.