„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 11 08

Psichologas T.Lagūnavičius. Laisvo žmogaus laimės receptas

Šiuolaikinėje, atviroje visuomenėje vis dažniau sutinkama žmonių, kurie remiasi poststoiniko filosofija. „Šiais laikais mes taikomės prie pasikeitusios visuomenės, gyvename čia ir dabar, todėl ir keičiasi mūsų požiūrį į gyvenimą. Tai, pavyzdžiui, poststoikų gyvenimo būdas“, – sako psichologas, Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius.
Pora.
Pora. / 123RF.com nuotr.

Pateikiame būdus, kaip tapti poststoiniku:

1. Būkite aktyvūs, bet nesužadinkite savo jausmų. Norint tapti poststoiku, reikia užsiimti aktyvia veikla ir tuo pačiu išlikti abejingu tam, ką darai. Jums gali kilti įvairūs jausmai, tačiau nepasiduokite emocijoms, stebėkite save iš šalies. Tarkime, kažkas jums sukėlė džiaugsmą. Pabandykite iš šalies pastebėti, kokie faktoriai lėmė šią teigiamą emociją, kaip suvokiate šį jausmą ar galėjote išlikti šaltu arba abejingu? Pažinkite savo jausmus, emocijas.

K.Černevičienės nuotr./Psichologas Tomas Lagūnavičius
K.Černevičienės nuotr./Psichologas Tomas Lagūnavičius

2. Kiekvieną vakarą analizuokite savo dieną, veiklą. Įsivaizduokite, kad vakare atliekate dienos „auditą.“ Prisiminkite, kokia buvo dienos eiga, kur pasielgėte teisingai, o kur reikia tobulėti. Be to, poststoikas išnagrinėja savo stipriąsias ir silpnąsias savybes. Vakaras sudėlioti šioms mintims – pats tinkamiausias. Pagalvokite, kaip galite tapti stipresniu ir geresniu savo kasdienėje veikloje.

3. Tapkite aktyviu ne tik savo asmeniniame socialiniame gyvenime. Norėdami mąstyti, gyventi, kaip poststoikas, turite domėtis įvairiausiomis veiklomis. Pavyzdžiui, politika, dalyvauti įvairių organizacijų veiklose. Ypač svarbu savanoriauti ir padėti kitiems. Tokia humaniška veikla turi daug teigiamų savybių. Tačiau jeigu jaučiate, kad jūsų netenkinta vienas ar kitas užsiėmimas, tai nėra jūsų sudėtinis „aš“ – neprisiriškite ir keiskite į kitu.

4. Nepykite ant kitų žmonių, jei jūsų nuomonės ar interesai nesutapo. Poststoikai į tokią situaciją žiūri 3 būdais: 1) jie laiku susivokia, jog kitas žmogus nežino tiesos ir prieštaraudamas nieko įžeisti nenorėjo; 2) žino, jog kiti žmonės neteisingai interpretuoja, klysta ir tai yra žmogiška; 3) nesusidaro neigiamos nuomonės, nes poststoinikai mąsto racionaliai.

5. Laikykitės savo nustatytų taisyklių, kurios, jūsų nuomone, yra teisingos. Taip pat prisiminkite, kad esate laisvas ir bet kada jas galite keisti. Pakeitę jūs vėl griežtai jų laikotės. Negalite pasiduoti kitų žmonių įtakai. Tačiau svarbu prisiminti, kad norėdami tapti poststoiku turite ugdyti valią, nes tik valingas žmogus išlaikys vienkryptę savo gyvenimo filosofiją.

6. Išmokite priimti ir dekonstruoti savo nuomonę. Kaip tai padaryti? Išsiaiškinkite priežastis, iš ko susidarė būtent tokia nuomonė, išsianalizuokite, kodėl jūs laikotės tokios pozicijos. Būkite žmogumi, kuris ramiai priima kitus, gerbia jų nuomonę, o suklydus neteisia kitų asmenų, neleidžia neigiamoms emocijoms išsilieti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“