Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 08 19

Raimondos kiemą 12 metų puošia levandos: „Kitiems sunku užsiauginti, o man – labai lengva“

Balsiuose, Vilniaus rajone, gyvenančios Raimondos Binkauskienės 13 arų šeimos sklype vietos atrado ir daržas, ir sodas, kurį puošia daugiamečiai augalai, tarp jų – ir moters itin mėgstamos levandos. Raimonda sako, kad šios jai patinka dėl kvapo ir kad labai gražiai žydi: „Kiti sako, kad jų sunku užsiauginti, o man kažkaip labai lengva. Grožis neišpasakytas!“
Raimondos Binkauskienės sodas
Raimondos Binkauskienės sodas / Asmeninio archyvo nuotr.

Jau 20 metų Binkauskų šeima gyvena Balsiuose. Tiek pat metų puoselėja ir kiemą aplink namą. „Aišku, per tiek metų kiemas keitė savo veidą, keitėsi augalai, gėlynai. Dabar grįžtame prie natūralistinio gėlyno ir apželdinimo, puoselėjame daugiamečius augalus, vienmečių praktiškai nebeturime“, – pasakoja R.Binkauskienė.

Anksčiau moteris augino rožes, bet ilgainiui jų atsisakė, nes šias, kad puikiai augtų, reikėjo purkšti: „Joms reikėjo daug chemijos, o man ji ne prie dūšios. Tad dabar viskas auga natūraliai, be jokios chemijos.“

Ponia Raimonda prisipažįsta, kad labiausiai jos širdį yra pavergusios levandos.

„Esu didelė levandų mėgėja. Mano dukra yra ūkininkė, Utenos rajone turime sodybą, ten auga nemažai mano levandų – gal per 1000 sodinukų. Čia, kieme prie namo, neturiu labai daug vietos, nes jos augdamos plečiasi ir reikalauja nemažo ploto, kad gražiai atrodytų. Kieme palei terasą pasodintoms levandoms – jau apie dvylika metų. Gaila, kad dabar jau nužydėjo, bet rudenį dar pakartotinai truputį žydės.“

Asmeninio archyvo nuotr./Raimondos Binkauskienės sodas
Asmeninio archyvo nuotr./Raimondos Binkauskienės sodas

Pašnekovė, kalbėdama apie tai, kuo ją žavi levandos, sako, kad veikiausiai užburia kvapas. „Aš jokių puokščių, hidrolatų iš jų nedarau. Tiesiog auginu savo malonumui. Sklype Utenos rajone, kur buvusi senelių žemė, dukra ruošiasi statyti naują namą, turiu mintį ten padaryti levandų alėjas.“

Pasakodama apie savo 13 arų kiemą, R.Binkauskienė sako, kad jame telpa viskas – įkurtas ne tik sodas, poilsio vieta, bet ir daržas:

„Mes, kaip seno sukirpimo žmonės, turime ir daržą, ir sodą. Darže auga agurkai, pupelės, moliūgai, petražolės, kitos prieskoninės žolelės, šiemet daug užderėjo slyvų, kriaušių, turime ir alyvinių obuolių. Sode auginu šalavijus, patagonines verbenas, rasakilas, ežiuoles ir kitus, auga daug dekoratyvinių augalų. Čia viskas telpa!“

Užsiminus, kad norint prižiūrėti sodą, tenka nemažai ir darbo įdėti, pašnekovė nusijuokia: „Kiek skaitau spaudoje, tai čia šitie mūsų turimi gėlynai vadinami tinginio gėlynais (juokiasi). Kadangi augalai – daugiamečiai, jiems tiek daug priežiūros nereikia: žiedus, lapelius nuskainioti, kai jie negražiai atrodo.

O šiaip nepasakyčiau, kad gėlynas atima daug laiko. Kai turėjau vienmečių augalų, kuriais visus balkonus buvau apželdinusi, tos priežiūros išties reikėjo nemažai – negalėdavai niekur išvažiuoti, nes gėles reikėdavo laistyti.

O dabar žolę reikia daugiau pjauti, nei gėlyną prižiūrėti. Taigi norintiems turėti gėlyną, bet turintiems mažai laiko, toks variantas kaip mūsų yra labai palankus.“

Asmeninio archyvo nuotr./Raimondos Binkauskienės sodas
Asmeninio archyvo nuotr./Raimondos Binkauskienės sodas

Šių metų konkursą „Мano kiemas“ remia japoniškų profesionalių įrankių ir sodo technikos gamintojas „Мakita“. Visi konkurso dalyviai turi galimybę laimėti „Makita“ akumuliatorinį Bluetooth radiją ir 18V akumuliatorių iš plačiausios pasaulyje akumuliatorinių įrankių sistemos LXT. Radijas veikia nuo akumuliatorių ir AC srovės ir taip pat įkrauna akumuliatorius.

Daugiau apie konkurso sąlygas – ČIA.

„Makita“ nuotr./Konkurso „Mano kiemas“ pagrindinis prizas
„Makita“ nuotr./Konkurso „Mano kiemas“ pagrindinis prizas

Visus negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Мano kiemas“. Konkurso taisyklės: 1. Pildykite anketą prisegdami savo kiemo, sodybos nuotraukas ar vaizdo įrašus. 2. Aprašykite, per kiek laiko sukūrėte savo kiemo aplinką, kaip puoselėjate savo sodybą, sodą, gėlyną, bei kuriame mieste ar rajone tas sukurtas grožis yra. 3. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr., kad galėtume su jumis susisiekti.
Ačiū, kad dalyvaujate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas