Garsiam britų milijardieriui, vienos garsiausių pasaulio verslo grupių „Virgin Group“ įkūrėjui, ekstremalių pojūčių bei nuotykių mėgėjui Richardui Bransonui 64-eri. Bet jis vis dar „džiazuoja“, svajoja, šėlioja ir... visai rimtai ketina žmones skraidinti į kosmosą. Entuziazmo ir polėkio šis žmogus turi tiek, kad kai kurie jaunuoliai galėtų tik pavydėti. Aišku, skaitydami šias eilutes, mintyse tikriausiai skeptiškai pagalvosite: „Bepigu jam švęsti gyvenimo šventę, kai sąskaitoje vartosi milijardai.“ Bet... galite būti tikri – ne pinigai čia esmė. Pamėginkite duoti tuos milijardus kokiam pusamžiui gyvenimu nepatenkintam statistiniam tautiečiui. Ar jis taptų toks kaip R. Bransonas? Ne pinigai dovanoja žmogui polėkio sparnus. Dažniausiai viskas yra atvirkščiai, būtent dėl polėkio, dėl originalaus mąstymo ir gebėjimo ten, kur aplinkiniai mato nesėkmę, įžvelgti naują galimybę žmonės ir tampa turtingi bei sėkmingi. Tokie žmonės laimi bet kokiomis sąlygomis, nes niekada nepasiduoda. Nesėkmė jiems yra ne gniuždantis likimo smūgis, o azartiškas iššūkis dar atkakliau veržtis pirmyn.
Taip pat skaitykite: 4 pratimai, padėsiantys atrasti vidinę ramybę
Pažvelgus į Richardo Bransono biografiją, matyti, kad jo gyvenimas toli gražu nebuvo vien rožėmis klotas. Pradedant tuo, kad mokykloje šis klestintis verslininkas buvo prastas mokinys. Nors tada tokie raidos sutrikimai kaip disleksija (gebėjimo skaityti sutrikimas) dar nebuvo diagnozuojami, pasak paties R. Bransono, mokykloje jam nesisekė kaip tik dėl to. Tad vaikinas nesikankino – sulaukęs šešiolikos, metė mokslus ir nutarė pasinerti į žurnalų leidybos verslą. Įsivaizduokite, kaip reaguotumėte, jei tai būtų jūsų sūnus? Daugelis mamų tikriausiai išverktų visas ašaras, manydamos, kad vaiko gyvenimas sugadintas nepataisomai. Šešiolikmetis žurnalo leidėjas, kuris pats nesugeba suregzti padoraus rašinėlio?! Be universiteto diplomo, nebaigęs netgi vidurinės mokyklos?! Juk priimta manyti, kad be aukštojo išsilavinimo visuomenėje esi niekas. Ir vienintelė perspektyva – papildyti nevykėlių, gyvenančių iš tėvų pensijos, gretas... Tačiau R. Bransonas sulaužė ir šį stereotipą. Nardyti verslo pasaulyje jam sekėsi kur kas geriau nei tarp knygų puslapių. Tuo metu, kai R. Bransono bendraamžiai kalė sausas teorijas prestižiniuose universitetuose, jis visas tas teorines žinias įgyvendino praktiškai, mokydamasis iš savo sėkmių ir nesėkmių.
Nepaisant to, kad jaunystėje neįgijo prestižinių diplomų, šiandien verslo pasaulyje šis žmogus yra neabejotinas autoritetas. Paklausyti jo paskaitų apie sėkmingą verslą susirenka tūkstančiai žmonių.
Ko galima pasimokyti iš R. Bransono?Ar tai reiškia, kad, norėdami sukurti tokį verslą, kokį sukūrė Richardas Bransonas, visi studentai turėtų mesti mokslus ir stačia galva nerti į verslo vandenis? Ar kiekvienas, užsibrėžęs pakartoti jo sėkmės istoriją, sulauktų tokio pat nuostabaus rezultato? Žinoma, ne.
„Kiekvienas iš mūsų turime savo sėkmės istoriją ir, kad ją sukurtume, privalome eiti ne kitų pramintais takais, o praminti savąjį“, – štai taip skamba vienas iš esminių patarimų, kurį duoda garsusis milijardierius.
„Visada klausau savo širdies ir visą gyvenimą darau tik tai, kas man teikia malonumą ir džiaugsmą. Jei veikla nemiela, metu ją, ir viskas. Manau, kad tai yra vienas iš mano sėkmės kertinių akmenų“, – sako verslininkas.
Dar vienas R. Bransono patarimas, kurį išties verta įsidėmėti: „Velniop viską! Imk ir daryk!“ Beje, tokiu pavadinimu yra išleista ir didelio populiarumo sulaukusi knyga, kurioje milijardierius dalijasi savo gyvenimo pamokomis.
Ką reiškia jo pompastiškai skambantis raginimas „imk ir daryk“? Iš tiesų už jo slypi paprasta, bet labai svarbi tiesa: gyvenime nieko nepasieksime trypdami vietoje. Tik tikras ketinimas ir veiksmas mūsų svajones bei idėjas gali paversti realybe.
„Tereikia išdrįsti žengti bent vieną realų žingsnį, ir viskas ima klostytis reikiama linkme – atsiranda įvairios aplinkybės, kurių protas iš anksto nė nebuvo numatęs. Tereikia jas pastebėti ir nebijoti jomis pasinaudoti. Taigi, jei turite idėją, kuria degate, nebijokite kliūčių – tiesiog imkite ir darykite. Net jei jums nepavyks, būsite išmokę ir patyrę daugiau nei nedarydami nieko“, – teigia R. Bransonas.
10 įsimintinų R. Bransono citatų
Žinoma, patarimai lieka patarimais. Juk neišmokstama valdyti lėktuvo vien perskaičius jo valdymo instrukcijos, tad ir turtuoliu žmogus netaps tik įsiklausęs į milijonieriaus patarimus. Tačiau jo mintys gali išties įkvėpti. Tegul ir neuždirbti milijoną, bet nors pajudėti iš vietos ir padaryti kažką dėl savęs, dėl savo gyvenimo ar karjeros.
- „Kai tik kas nors man nustoja teikti malonumą, imu galvoti apie permainas. Gyvenimas per trumpas, kad nugyventum jį išskydusia fizionomija. Prabusti streso būsenos, jaustis nelaimingam – tai ne gyvenimas.“
- „Verslas tėra priemonė pagerinti kitų žmonių gyvenimus.“
- „Viską, ką noriu padaryti gyvenime, noriu padaryti taip gerai, kaip tik galiu. Tik gerai atliktas darbas teikia tikrą pasitenkinimą ir duoda gerų rezultatų. Darydamas bet kaip, nieko neapmulkinsi – nei savęs, nei kitų.“
- „Visada neprošal pasvajoti, bet mano svajonės praktiškos. Niekada nesvajoju apie tai, ko negaliu įgyvendinti. Užsibrėžiu tikslą ir jo siekiu.“
- „Kadangi man labai sunku pasakyti „ne“, kiekviena diena – nuotykis.“
- „Niekada nesakau: „Negaliu to padaryti, nes nežinau kaip.“ Pradedu daryti, ir viskas. Neleidžiu, kad kažkokios kvailos taisyklės mane sustabdytų. Randu teisėtą būdą, kaip jas apeiti.“
- „Žmonės dažnai klausia, kokia mano sėkmės priežastis, kaip aš uždirbu pinigus. O iš tiesų jie norėtų sužinoti, kaip jie galėtų užsidirbti pinigų. Būti milijonieriais nori visi. Visada atsakau, kad jokios ypatingos sėkmės formulės neturiu. Nėra versle taisyklių, kurių reikėtų laikytis. Aš tik atkakliai dirbu ir visada tikiu, kad galiu padaryti tai, ką darau. Tačiau labiau už viską siekiu, kad darbas man teiktų malonumą.“
- „Geriausias būdas kažko išmokti – imti tai ir daryti.“
- „Jei susižeidėte, išsilaižykite žaizdas, kelkitės ir eikite pirmyn. Jei jus aplankė didelė sėkmė, puiku – drąsiai judėkite toliau.“
- „Nesekite aklai jokiais autoritetais. Nei versle, nei gyvenime nėra jokių visuotinų sėkmės taisyklių. Tiesiog gyvenkite laisvi ir mėgaukitės ta laisve daryti tai, ką norite.“