Šaldyto jogurto desertai ir ledai Lietuvoje yra gana naujas dalykas, nors pirmą kartą jie buvo pristatyti 1970 m. Naujojoje Anglijoje (JAV). Netrukus (1978 m.) atsirado ir pramoniniu būdu gaminamas šaldytas jogurtas, pakuojamas į plastiko dėžutes. Dabar šis desertas populiarus bemaž visame pasaulyje, kadangi dažnai jis būna liesesnis, maistingesnis ir sveikesnis skanėstas už mums įprastus ledus, gaminamus iš pieno ar grietinėlės.
Šio burnoje tirpstančio rūgštoko gardėsio pasigaminti namie nėra sunku, galima ruošti su įvairiais sveikais ir skaniais priedais (sezoninėmis uogomis ir vaisiais, riešutais, netgi įvairiomis sėklomis), saldinti ledus geriausia medumi arba nesaldinti išvis.
Naudojant liesesnį jogurtą, desertą gali skanauti net dietos besilaikantys žmonės. Tačiau skaniausi ir glotnios tekstūros, be nepageidaujamų ledo kristalų ledai išeina iš natūralaus graikiško jogurto, kurio dabar galima įsigyti beveik visuose mūsų prekybos centruose. Kuo riebesnis jogurtas, tuo daugiau oro jis geba į save sugerti maišomas. Tai suteikia ledams purumo.
Jeigu naminiais ledais ketinate vaišinti vaikus, pravartu nusipirkti vaflinių puodelių, lazdelių, pabarstukų (šokolado drožlių, smulkintų riešutų ir pan.). Žinoma, kavinėse jogurto ledai gaminami ledų aparatu, bet namie galima pasigaminti puikiausią skanėstą ir be jo, tereikia žinoti keletą esminių dalykų, o tada būtinai pavyks.
1. Ledams naudojamas jogurtas turi būti kuo tirštesnis.
2. Priedus, kurių ketinate dėti, taip pat verta sušaldyti (jeigu tai uogos arba vaisiai), tai irgi apsaugo nuo ledukų susidarymo.
3. Šaldyti jogurtą reikėtų apie 2 val., tada jis bus ne per daug sustingęs, kreminės konsistencijos. Šaldymo metu desertą reikia kas pusę valandos ištraukti ir gerai išmaišyti, tuomet padėti toliau šalti.
4. Šauni gudrybė – sumaišyti visus produktus, supilti į virtuvinį kombainą ir plakti, po poros minučių įdėti ledo, po dar kelių minučių ledai bus paruošti. Ledas išgaruoja, o desertas žaibiškai atšąla.
PARAGAUKITE!