Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 05 28

Rūpinamės egzotinių paukščių ir graužikų sveikata: kada reikalingi vitaminai?

Įsigijus naują augintinį visuomet iškyla daugybė klausimų, kaip tinkamai užtikrinti jo gerbūvį ir sveikatos būklę. Tai ypač aktualu kalbant apie egzotinius gyvūnus – jų įpročiai ir poreikiai nėra žinomi kiekvienam – tačiau ne mažiau svarbu ir, pavyzdžiui, graužikų šeimininkams. Tam, kad žinių apie kokybišką šių gyvūnų sveikatos užtikrinimą nereikėtų ieškoti ilgai, o jūsų laiko negaištų eilės prie veterinaro kabineto durų, Ogmios mieste įsikūrusios gyvūnų prekių parduotuvės „Akvazoo“ specialistai pateikia informaciją apie tai, kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniais.
Triušis
Triušis / Partnerio nuotr.

Egzotiniai paukščiai

Pavasarį bei rudenį itin svarbu pasirūpinti, kad plunksnuotieji nepristingtų būtiniausių medžiagų. Tuo metu savo apdarą keičiančių gyvūnų organizmai reikalauja kuo didesnio kiekio vitaminų. Dėl jų stygiaus gali nusilpti rega, susilpnėti kaulinis audinys, deformuotis snapas ir nagai. Taip pat, tai turi įtakos kiaušinio lukšto stiprumui perėjimo laikotarpiu.

Paukščius plunksnų keitimosi, perėjimo laikotarpiu, po patirto streso transportuojant ar sergant, būtina papildomai sustiprinti gyvūnų organizmą. „Akvazoo“ ekspertai siūlo išbandyti šiuos metodus:

  • Praturtinti grūdų mišinius minkštu lesalu, kuriame gausu vaisių, daržovių ir kiaušinių. Taip pat, galima duoti papildomo minkšto lesalo su amino rūgštimis arba jį naudoti visus metus, tokiu būdu paįvairinant ir papildant mitybą.
  • Naudoti mineralinę kreidą, mineralinio akmens laktas paukščiams. Tai puikus mineralų ir vitaminų šaltinis, stiprinantis paukščių kaulų struktūrą. Taip pat, gyvūnas gali galąsti snapą ir nagus, neleisdamas jiems peraugti.
  • Organizmą stiprinti Mutavigor multivitaminais paukščiams šėrimosi metu. Vitaminų kompleksas sukurtas specialiai plunksnų priežiūrai. Biotino ir amino rūgščių dėka plunksnos tampa stipresnės ir žvilgančios.
    Partnerio nuotr./Papūgėlė
    Partnerio nuotr./Papūgėlė

Triušiai ir kiti graužikai

Pavasaris bei ruduo šiems vietoje nenustygstantiems gyvūnams taip pat gausus pokyčių – kailio keitimasis, natūralios dienos šviesos kiekio sumažėjimas, sausas patalpų oras. Tam, kad graužikai augtų sveiki ir stiprūs, turime pasirūpinti ne tik erdviu narveliu, bet ir jo higiena. Ne mažiau svarbu užtikrinti pilnavertį racioną, praturtinant šį šviežiais vaisiais bei daržovėmis.

Taip pat, narvelyje visuomet turėtų būti specialiai graužikams skirtos druskos ir mineralinės kreidos. Šie priedai saugo ir stiprina graužiko dantis, padeda reguliuoti organizmo pH, gerina virškinimą, stimuliuoja imuninę sistemą, aprūpina organizmą svarbiomis mineralinėmis medžiagomis ir šalina laisvuosius radikalus. Be abejo, ir mažina stresą, gerina nuotaiką, veikia detoksikuojančiai, apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Partnerio nuotr./Jūrų kiaulytė
Partnerio nuotr./Jūrų kiaulytė

Multivitaminai graužikams „Rodyvigor“ ypač rekomenduojami streso kupinais periodais, pavyzdžiui, transportuojant. Taip pat, tuomet, kai gyvūnams nepakanka žalio pašaro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?