„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 07 25

„Rūpinkis savimi“: kuo naudingas šiaurietiškas ėjimas ir kodėl būtina tinkamai valdyti lazdas?

Šiaurietiškas ėjimas tapęs itin populiariu laisvalaikio praleidimo būdu ne tik daugelyje kitų pasaulio šalių, bet ir pas mus, Lietuvoje. Dažnas mano, kad užtenka pasiimti lazdas į rankas ir gali eiti. Tokiai nuomonei labai prieštarauja šiaurietiško ėjimo specialistai, teigiantys, kad būtina išmokti tinkamai naudoti lazdas, nes tik tada šiaurietiškas ėjimas turės poveikį.

Tad kuo šis ėjimas toks ypatingas ir naudingas, kaip tinkamai naudotis lazdomis ir statyti kojas, paskutinėje ciklo „Rūpinkis savimi“ laidoje papasakojo ir parodė šiaurietiško ėjimo trenerė, mokyklos ir šiaurietiško ėjimo klubo „8 žingsniai“ įkūrėja Irena Gudiškienė.

Fizinė, psichologinė ir emocinė nauda

Ėjimas lazdomis šiaurietišku vadinamas dėl to, kad atkeliavo iš Šiaurės.

„Prieš gerus 20 metų Suomijoje šiaurietiškas ėjimas buvo pritaikytas profesionaliems lygumų sportininkams treniruotis vasarą, kad dirbtų tos pačios raumenų grupės. Lygumų slidinėjimas „įdarbina“ apie 90 proc. raumenų. Lygiai taip pat ir šiaurietiškas ėjimas: jei einama taisyklingai – dirba 90 proc. raumenų. Čia ir pirmasis argumentas, kokia nauda mūsų fiziniam kūnui“, – sako šiaurietiško ėjimo trenerė.

Šiaurietiškas ėjimas, I.Gudiškienės teigimu, populiarus tapo dėl to, kad yra labai adaptyvus. „Žmogus sukurtas eiti, vaikštome nuo metukų. Šiaurietiškas ėjimas prideda tai, kad turime sporto inventorių, kurį tik reikia taisyklingai įdarbinti. Tai padarius, kaip ir minėjau, dirba 90 proc. raumenų – ne tik apatinė, bet ir viršutinė kūno dalis.

Šiaurietiškas ėjimas labai tinkamas organizmui stiprinti.

Taip pat su lazdomis judame sparčiau, organizmas prisotinamas deguonies, pakyla pulsas, o tai irgi yra nauda mūsų kūnui ir imuninei sistemai.

Apskritai šiaurietiškas ėjimas labai tinkamas organizmui stiprinti, nes judame gamtoje, gauname daug gryno oro, gavus jo gaminasi daugiau serotonino – laimės hormono, kuris suteikia gerovės pojūtį, veikia teigiamai ir psichologiškai – tai jau antra šiaurietiško ėjimo nauda.

O trečia – jis ugdo bendrystę“, – šypsodamasi pasakoja I.Gudiškienė ir priduria, kad šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti visus keturis metų laikus – oras tam įtakos neturi.

Mitas, kad nėra ką mokytis ir skirta tik vyresniems

Nemaža dalis žmonių mano, kad norint užsiimti šiaurietišku ėjimu, nėra ką mokytis: pasiėmei lazdas ir eini. Yra ir tokių, kurie mano, kad šis užsiėmimas skirtas tik vyresnio amžiaus žmonėms. Visa tai šiaurietiško ėjimo trenerė vadina mitais.

„Manymas, kad pasiimu lazdas ir einu, yra mitas, ir kur tik galiu, jį sklaidau, – sako šiaurietiško ėjimo trenerė. – Kai paklausi žmogaus, kur mokėsi šiaurietiško ėjimo, išgirsti, kad „Youtube“. Tada klausiu: „O kaip „Youtube'as“ į tave žiūrėjo?“ Nes tam, kad suformuotum taisyklingą judesį, reikia žvilgsnio iš šalies.

Jei draugausite su šiomis lazdomis, vaikščiosite reguliariai, ateityje nereikės tų, kurios iš tiesų skirtos atsiremti.

Kalbant apie tai, kad šis užsiėmimas – tik vyresniems, turiu pasakyti, kad man labai džiugu, jog publika jaunėja. Šiaurietiškas ėjimas kaip tik labai naudingas jauniems žmonėms, kurie visą dieną sėdi biuruose palinkę prie kompiuterių. Atsiranda įtampa ir skausmai pečių juostoje, o šiaurietiškas ėjimas padeda šią kūno dalį išjudinti.

Taip pat jis yra gera profilaktika, kai formuojasi netaisyklinga laikysena ir atsiranda lėtiniai skausmai.

O šios lazdos nėra skirtos atsiremti, kaip dar daug kas mano. Ir galiu pasakyti: jei draugausite su šiomis lazdomis, vaikščiosite reguliariai, ateityje nereikės tų (lazdų – aut.), kurios iš tiesų skirtos atsiremti (šypsosi).“

Likusią pokalbio dalį kviečiame žiūrėti laidos „Rūpinkis savimi“ vaizdo įraše. Šiaurietiško ėjimo trenerė I.Gudiškienė paaiškino, nuo ko reikia pradėti norintiems tuo užsiimti, kaip išsirinkti tinkamas lazdas, ir parodė kaip taisyklingai jas naudoti.

VIDEO: „Rūpinkis savimi“: kuo naudingas šiaurietiškas ėjimas ir kodėl būtina tinkamai valdyti lazdas?

Ankstesnes ciklo „Rūpinkis savimi“ laidas galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“