Ryškiais žiedais žydintys balkonai, verandos, kiemai – nuostabi atgaiva širdžiai. Tai padaryti nesunku, tereikia šiek tiek išmonės ir meilės. Na ir, žinoma, svarbu išsirinkti širdžiai mielas gėles.
KAIP IŠSIRINKTI BALKONO GĖLES, GALITE PASKAITYTI ŠIUOSE STRAIPSNIUOSE:
► 10 populiariausių balkoninių gėlių
► Gėlynas balkone. Argi nežavinga?
♦ Kol dar tik svarstome, ką šiemet gražaus auginsime, trumpai pasižvalgykime po pasaulio gėlynus. Kuo gyvena ir domisi kitų šalių gėlių mėgėjos? Žinia, aplinkos želdinimo mados nesikeičia taip greitai kaip drabužių, tačiau ir čia galime pastebėti tam tikrų tendencijų.
Pavyzdžiui, jau ne vienerius metus ypač ryškiai pastebima ekotendencija į želdinamą savo aplinką įkomponuoti įvairius senus, nenaudojamus daiktus, ypač senus baldus, batus, indus. Ir kokių tik kompozicijų nesugalvojama! Išradingumui tiesiog nėra ribų! Gėlės žydi senuose spalvinguose guminiuose batuose, aptrintuose aulinukuose, senų komodų stalčiuose, nenaudojamų dviračių bagažinėse… Jei pažvelgsite į tai kūrybiškai, seni daiktai stilingai ir originaliai gali papuošti jūsų aplinką.
♦ Dar viena, taip pat jau ne pirmi metai mėgstama tendencija: grožį derinti su nauda. Gėlės derinamos su daržovėmis, prieskoniniais augalais ir pan. Vis dar populiarūs nedideli daržiukai, kuriuos galima auginti bet kur: kieme specialiai įrengtoje gražioje dėžėje ar balkone pintinėse. Svarbu taikliai pasirinkti augalus, kad būtų ir gražu, ir dargi naudinga. Žaviai atrodo įvairios salotos, špinatai, prieskoninės žolelės, vyšniniai pomidoriukai, pipiriukai, agurkai. Taigi pasvarstykite ir išbandykite. Nusiskinti balkone savo užaugintą agurkiuką ar salotų lapelį tikrai malonu. Net jei tas derlius simbolinis...
♦ Pastaraisiais metais vis daugiau gerbėjų sulaukia sukulentai. Šiems augalams kuriamos netgi specialios svetainės, forumai, puslapiai socialiniuose tinkluose, kur šių augaliukų gerbėjai dalijasi savo sukurtomis kompozicijomis. Šie nereiklūs augalėliai išties verti dėmesio. Gražiai juos suderinus, galima sukurti be galo įspūdingų kompozicijų, kurias tinka auginti ne tik namie. Šiltuoju metu laiku jos nuostabiai papuoš ir jūsų balkono ar pavėsinės stalelį ar net sieną.
Sukulentai puikiai tinka ir vertikaliajam želdinimui. Reikėtų pastebėti, kad pastaroji tendencija taip pat madinga (jei galima taip pasakyti). Auginti vertikalų gėlyną be galo įdomu. Be to, tai gana aktualu mažose miesto erdvėse. Internete galima nusipirkti ir specialių konstrukcijų, o sumanūs sodininkai nesunkiai susikonstruoja jų patys. Tereikia pasidomėti esminiais tokio auginimo principais. Bet tai jau atskira tema…
♦ Jei vertikalioji gėlininkystė jums atrodo lyg „aukštasis pilotažas“, tuomet turėtų patikti gerokai supaprastinta jos atmaina, beje, taip pat labai mėgstama gėlininkų, – įkurdinti ant sienų daugybę kabančių vazonų. O jei jie dar bus ryškūs, nuotaikingi ir spalvoti, jūsų sumanymas džiugins ne tik jūsų, bet ir kiekvieno praeivio širdį. Žinoma, darant tokias kompozicijas, tiesiog privalu pagalvoti apie saugumą. Vazonai ant sienų turi būti tvirtinami labai kokybiškai ir patikimai.
O dabar kviečiame „pasivaikščioti“ po galeriją: pamaloninti akis ir… pagauti įkvėpimą.