2023 08 18

Sekinantys karščiai verčia ieškoti vėsinimo įrangos: patarimai, kada kokią rinktis

Visi mėgstame saulėtas ir šiltas dienas, tačiau karštis gali kelti ir nepatogumų bei trikdyti nusistovėjusį gyvenimo ritmą. Biure sunkiau susikoncentruoti, išlikti produktyviems, o namuose – gerai išsimiegoti ir pailsėti. Todėl vėl sugrįžus karščiams, dažnas skuba ieškoti oro kondicionierių ir ventiliatorių.
Karštis
Karštis / Shutterstock nuotr.

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai sako, kad kai tik oro temperatūra šokteli į viršų, oro vėsinimo prietaisai sulaukia didelio pirkėjų susidomėjimo. Klientai žvalgosi mobilių bei montuojamų oro kondicionierių, pastatomų ventiliatorių. Šių prekių kategorijos prekių augimas stebimas tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje.

Oro kondicionierių ir ventiliatorių pasirinkimas yra platus, todėl išsirinkti lūkesčius atitinkantį įrenginį gali būti sunku. Pranešime žiniasklaidai ekspertai dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį.

Kaip išsirinkti oro kondicionierių?

Oro kondicionierių modelių būna įvairių – mobilūs, montuojami ant sienos ar pakabinami lubose, kasetiniai. Vis tik populiariausi – mobilieji kondicionieriai.

Ieškant tinkamiausio varianto, specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį ne tik į jo išvaizdą, bet ir į techninius parametrus.

  • Galingumas. Pasirinkus per silpną kondicionierių, galima nusivilti rezultatais. Bet pasirinkus per stiprų – lengva persišaldyti. Oro kondicionieriaus galingumą reiktų pasirinkti atsižvelgiant į patalpos dydį, norimą kambario temperatūrą ir sienų ar langų, nukreiptų į saulėtą pusę, kiekį. Pavyzdžiui, norint atvėsinti 20 kv. m. ploto patalpą, jums reikės apie 2,5 kW galingumo kondicionieriaus. Jeigu atvėsinti norite didesnę patalpą, pavyzdžiui, 30 kv. m. reikėtų pasirinkti galingesnį, 3,5 kW oro kondicionierių.
  • Triukšmingumas. Norint, kad kondicionierius neužgožtų aplinkos garsų ir netaptų papildomu triukšmu, rekomenduotina rinktis modelius, kurių triukšmingumo lygis yra ~60 dB. Tačiau jeigu ieškote oro aušinimo priemonės triukšmingesnei aplinkai, šis skaičius gali būti didesnis.
  • Elektros sąnaudos. Renkantis oro kondicionierių, ekspertai rekomenduoja atkreipti dėmesį į prietaiso energinio efektyvumo klasę. Patariama rinktis A++ klasės kondicionierius.

Kada verta rinktis ventiliatorių?

Didžiausias oro ventiliatoriaus privalumas – juos patogu nešioti iš vienos vietos į kitą. Ventiliatorius taip pat saugu naudoti, nes jie užtikrina oro judėjimą patalpose, bet papildomai neatšaldo aplinkos, lyginant su kondicionieriais. Renkantis ventiliatorių, atkreipkite dėmesį į šias funkcijas:

  • Tipas. Yra du pagrindiniai ventiliatorių tipai: ašiniai ir išcentriniai. Nors ašiniai ventiliatoriai nesukuria aukšto slėgio dėl pernešamo didelio oro kiekio, šie ventiliatoriai geriausiai naudojami buitinėmis sąlygomis, kur nėra didelio pasipriešinimo. Išcentriniai prietaisai tinka aukšto slėgio reikalaujančiose patalpose, pavyzdžiui, prekybos centruose.
  • Galingumas. Renkantis ventiliatorių, svarbiausia suprasti jums reikiamo oro judėjimo kiekį. Jis priklauso nuo patalpos dydžio, langų išdėstymo ir bendrų kambario sąlygų. Tokio ventiliatoriaus jėga yra matuojama sukuriamo oro judėjimu kubiniais metrais per minutę. Kuo aukštesnis šis įvertinimas, tuo galingesnis jūsų ventiliatorius.
  • Nuotolinis valdymas. Ieškokite ventiliatoriaus, turinčio nuotolinio valdymo pultelį. Tai leidžia keisti prietaiso režimą ir patogiai jį valdyti.
  • Triukšmingumas. Daugelis šiuolaikinių ventiliatorių veikia tyliai, tačiau jei juo planuojate naudotis ir naktį, rinkitės tą, kuris turi naktinio režimo funkciją, taip jis veiks dar tyliau ir netrikdys jūsų miego, atkreipia dėmesį specialistai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis