2015 07 11

Septynios knygos, toms, kurioms patinka Paryžius

Tikriau – prancūziškas gyvenimo būdas! Ir nors pačios šios šalies atstovės juokauja, jog jos, vadovaudamosi tokiomis instrukcijomis, prancūzėmis netaptų (o ir gyvenimas margesnis nei bet kokia knyga), frankofiliški leidiniai – be galo madingi visame pasaulyje. Mes irgi galime formuoti savo prancūzišką lentyną!
Ines De La Fressange Paryžiaus gatvėje
Ines De La Fressange Paryžiaus gatvėje / Vida Press nuotr.

Knyga Nr. 1. „Paryžietė. Stiliaus gidas pagal Ines de la Fressange ir Sophie Gachet“

Beveik bibliografinė retenybė ir viena geriausių šio žanro knygų!.. Gražuolė  aristokratė ir manekenė Ines de la Fressange (Sophie Gachet – jos bendraautorė) dalijasi paprastais ir aiškiai formuojamais deriniais ir savo Paryžiaus adresais. Iliustracijas norisi išsiplėšti ir neštis į drabužių parduotuvę, nes Ines idėjos absoliučiai praktiškos, lengvai įgyvendinamos ir labai naudingos. Kaip ji pati penkiais žodžiais apibūdina savo spintos turinį: „Nuobodu, nuobodu, nuobodu, nuobodu, nuobodu... bet kai viską sudedi kartu, išeina puikiai.“

 

Knyga Nr. 2. Isabelle Thomas, Frederique Veysset „Stilinga tarsi prancūzė. Mada ir neblėstantis žavesys“

Mados stilisite, tinklaraštininkė ir žurnalistė Isabelle ir mados žurnalistė Frederique mėgina pagauti Ines de la Fressange ir Sophie Gachet sėkmės paukštę. Damos irgi ieško atsakymų į klausimus, kas yra tas prancūziškas žavesys, kurio prancūzėms pavydima? Ar norėdamos būti stilingos, turime vaikytis madų? Ar tikrai kiekviena privalo turėti mažą juodą suknelę (atsakymas – ne)? Kaip pigius drabužius paversti elegantiškais? Ne taip praktiška ir rafinuota, kaip „Paryžietė“, bet paskaityti pakeliui į Prancūzijos sostinę įdomu.  

Knyga Nr. 3 Sophie Mas, Audrey Diwan, Anne Berest, Caroline de Maigret „Būk paryžiete, kad ir kur būtum“

Žavus paradoksas: vokietis Karlas Lagerfeldas sako, jog neturi būti prancūze, kad būtum paryžiete. O šioje knygoje keturios sostinės gyventojos: menininkės, bohemos atstovės, padariusios karjerą muzikos, kino, mados ir leidybos srityse, – laužo nusistovėjusius stereotipus ir ironizuoja mitus apie stilingą gyvenimą Paryžiuje. Knyga labiau mergaitėms nei damoms, ir greičiau tinkama paskaityti nei vadovautis kaip stiliaus patarimų sąvadu. Bet skaityti išties linksma – kaip lengvą romaną. 

Vida Press nuotr./Minia Paryžiuje
Vida Press nuotr.

Knyga Nr. 4. Tish Jett „Visada elegantiška. Prancūzių grožio ir stiliaus paslaptys“

Gyvenimo būdo vadovas toms, kurioms per kažkiek... Visai smagūs patarimai, kaip susidraugauti su amžiumi, mylėti save ir kitus (tai tik atrodo taip paprasta – sunkumai prasideda pradėjus taikyti teoriją praktikoje). O Jett (ironiška, kad ji – ne prancūzė, o amerikietė, tik ilgai gyvenusi Paryžiuje – mačiusi paryžiečių gyvenimą iš arti, stebėtojos akimis, todėl objektyviau) ir dalijasi praktinėmis idėjomis: kaip prižiūrėti odą ir plaukus, dažytis, sportuoti, galiausiai – elgtis. Modernaus manierų vadovėlio, skirto ne verslo moterims, o tiesiog  naudoti kasdien, labai trūksta – juk realijos keičiasi, o gero tono taisyklės dažnai nespėja įkandin.  

TAIP PAT SKAITYKITE: Top 10 knygų, sukurtų atostogoms

Knyga Nr. 5 Pamela Druckerman „100 prancūziško auklėjimo taisyklių. Kaip auginant vaiką neprarasti sveiko proto“

Nedidukę amerikiečių žurnalistės, gyvenančios Paryžiuje, knygutę, verta paskaityti ne tik mamoms ir tėčiams, bet ir tiems, kurie piktinasi, kad svetimi vaikai viešumoje elgiasi kaip nors ne taip. Bevaikiams ji padės geriau suprasti, kodėl mažieji monstrai spardo lėktuvo krėslą, šluostosi rankas į jūsų baltas kelnes ar neatstoja nuo jūsų kavinėje. O pažinta problema – beveik išspręsta problema! Kvintesencija paprasta: atsipalaiduokite ir vadovaukitės nuojauta ir sveiku protu.  Ir net nesvarbu, kad taip daro prancūzai, (tiesą sakant, jie daro visaip) – jums irgi pravers toks požiūris. 

Vida Press nuotr./Knygos apie paryžietišką gyvenimo būdą
Knygos apie prancūzišką gyvenimo būdą

Knyga Nr. 6 Mireille Guiliano „Kodėl prancūzės nestorėja. Valgymo malonumo paslaptys“

Knyga nr. 7 „Prancūzės visais metų laikais. Paslapčių, receptų ir malonumų metai“

Pirmoji knyga – nepamainoma ir tiesiog apverčianti probleminius santykius su maistu. Teko matyti ne vieną egzempliorių, sutrintą iki skylių: Mireille patarimai neįkyrūs ir labai argumentuoti, ji, pati numetusi daug svorio, žino silpnąsias vietas ir pasiteisinimus (pati juos naudojo), todėl ir pataiko  labai taikliai. Norinčioms pakeisti požiūrį į mitybą ir judėjimą (valgyti mažiau ir sveikiau, judėti – daugiau), tiesiog privaloma stalo knyga. O receptai tokie, kad net berankės virėjos taps tikromis šefėmis. Antroji – toliau tęsia temą, tačiau įdomiausia bus toms, kas laikė rankose pirmąją. 

Vida Press nuotr./Mergina valgo bagetę
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis