„Vilniuje, jau antrus metus prie Architektų gatvės namo stovinčiame apleistame automobilyje gyvena benamis. Žiemą, per didžiuosius šalčius, buvo kažkur išsikraustęs. Tačiau, vos tik aptirpus sniegui vėl grįžo į savo „namus“.
Dienomis pas jį ateina „svečiai“, kurie kartais lieka ir nakvoti. Ačiū pakuočių užstato sistemai, kad taros nei svečiai, nei šeimininkas nemėto — priduoda. Tačiau, po jo svečių laiptinėse lieka antriniai atvykėlių požymiai — automobilis tualeto neturi. Ar įmanoma iškeldinti vargdienį su visu jo „butu“, kuris jau 5–6 metus nevažiuojantis?“ – klausė vilnietė.
15min fotografams iš tiesų pavyko užfiksuoti gyventojams nepatogumų keliantį nenaudojamo automobilio gyventojas, kuris užkalbintas, ką čia veikia, į jokias kalbas nesileido ir džiaugsmo dėl netikėtų svečių nerodė.
Užklausus miesto valdžios, ką tokiais atvejais turėtų daryti gyventojai, buvo pranešta, kad į užklausą sureaguota.
„Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius patikrins greta namų apsigyvenusį kaimyną, o esant poreikiui kreipsis į Socialinės paramos centrą, kad jam būtų suteikta visa reikalinga pagalba“, – teigiama savivaldybės atsakyme.
Taigi patarimas visiems miestiečiams, jeigu jie susidurs su panašia situacija, – kreiptis į savo miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, o jeigu nelegalus gyventojas agresyvus – į policiją.
Nakvynės ir apgyvendinimo paslaugas Vilniuje teikia Vilniaus miesto nakvynės namai (pirmas 30 dienų – nemokamai, vėliau vieta kambaryje 20–40 eurų per mėnesį), Vilniaus arkivyskupijos CARITO Laikinieji namai (14,50 Eur/mėn.).