2022 04 28

SPA egzotika lietuviškai – kelios dienos kaip tikros atostogos

Vasaros atostogos ne už kalnų, bet dar ilgai jų laukti – noriu pailsėti čia ir dabar, neplanuodama ilgų kelionių ir skrydžių lėktuvu. Rinkčiausi Lietuvos kurortus, bet oras dažniausiai tikrai nelepina, o ką ir bekalbėti apie šaltas Baltijos bangas. Mano atradimas – šalia Palangos poilsio ir sveikatingumo kompleksas „Atostogų parkas“, kuriame radau viską – nuo baseinų, sūkurinių vonių iki SPA, gydomųjų procedūrų, gardžių pietų ir romantiškos nakvynės.
„Atostogų parkas“ Palangoje
„Atostogų parkas“ Palangoje / „Atostogų parko“ nuotr.

Atvažiavusi darbo dieną į „Atostogų parką“ nustembu – automobilių stovėjimo aikštelė beveik visa užimta. Šypteliu, kad ne aš viena ištroškusi atostogų, tačiau komplekso viduje žmonių antplūdžio nejaučiu – visi išsiskirstę po baseinus, pirtis, procedūrinius kabinetus. Pirmiausia lipu į plaukimo baseiną ir apsivertusi ant nugaros praplaukiu „apšilimui“ – vietoj stogo apvalus kupolas su stoglangiais, pro kuriuos matyti dangus. Baseino vanduo maloniai šiltas ir nesijaučia chloro kvapo, pasirodo, čia įdiegta moderni valymo sistema.

Šiek kiek pasportavus galima pailsėti sūkurinėse voniose ir baseinuose. Čia daugiau lankytojų, juk mes mėgstame patinginiauti. Labiausiai patiko povandeniniai gultai – užropoji, įsikabini į rankenas, kad nenudreifuotum, ir įsijungi masažą. Super, dar gali apsiversti ant pilvo ir masažuojant srovių spoksoti pro vitrininius langus, paganyti akis po lauko gėlyną.

„Atostogų parko“ nuotr./„Atostogų parkas“ Palangoje
„Atostogų parko“ nuotr./„Atostogų parkas“ Palangoje

Šamaniškais pirties ritualais apvalo kūną

Po baseino einu į pirčių zoną. Kurią pasirinkti? Labai noriu išbandyti pirmąją pasaulyje natūralaus gintaro ir pirmąją Lietuvoje nefrito pirtis – skamba intriguojančiai, tiesa? Tačiau vilioja ir lietuviška tradicinė pirtis „Perenė“, į kurią užeiti galima tik tam tikromis valandomis, kai rengiama kas kart vis kita programa. Kadangi dar rytas, 11 valandą prasidės „Pirties pusryčiai“. Šalia durų jau lūkuriuoja ir kiti parko lankytojai – į pirtį įleidžiamas tam tikras žmonių skaičius. Čia stabteliu ir aš, o kitas pirtis aplankysiu vėliau.

„Perenės“ durys atsidaro ir pirtininkas pakviečia į vidų. Įsitaisau ant plataus gulto ir pasistengiu atsipalaiduoti. Pirtyje tamsu, blankiai šviečia tik raudoni žibintai, o pro kol kas praviras duris krentantis šviesos pluoštas leidžia apžiūrėti didžiulę molio krosnį – iš tiesų, jautiesi kaip lietuviškame kaime. Užrašas prie pirties durų lankytojų prašo garsiai nekalbėti – čia karaliauja tyla, o kalba tik vantos ir garas. Netrukus įsitikinu, ką tai reiškia.

Pasirodo pirtininkas Remigijus ir pradeda pirties ritualą. Pirmiausia jis atidaro krosnį ir į vidų šliūkšteli kaušą vandens – į pirtį šnypšdamas ūžteli garo stulpas. Jaučiu kaip pradeda kaisti oda ir aplimpa vandens lašeliais.

Garo šnypštimui antrina vantų šnarėjimas – Remigijus kaip šamanas pakėlęs rankas suka beržines vantas ir tuoj pat pasklinda malonus aromatas.

Pirtininkas į saują beria Himalajų druskos – pastaruoju metu itin brangaus produkto ir pataria ja išsitrinti visą kūną, pėdas, delnus. Išdalija ir po kaštoną, kuris puikiai atlieka masažuoklio vaidmenį: ritinėdama jį tarp delnų suaktyvinu, pasak Remigijaus, vidaus organų taškus.

pexels.com/Himalajų druska
pexels.com/Himalajų druska

Pirties desertas su plakta grietinėle

Pirties pusryčiai tęsiasi. Po masažo gauname po apelsino skiautelę, nosį kutena citrusinis aromatas – keli sulčių lašai patenka ir į burną, likusia skiltelės dalimi įtrinu odą. Ir desertui išdalijama plaktos grietinėlės su citrina, kurią, kaip juokauja Remigijus, galima valgyti, bet geriau tepti ant odos. Išsitrinu visą kūną grietinėle ir tampu dideliu skaniu desertu. Nuo šio kremo oda tampa minkštutėlė ir tokia glotni.

„Atsipalaiduokite, tegul pailsi ne tik raumenys, bet ir smegenys“, – pataria Remigijus. O taip, smegenis – labiausiai pavargstantį ir didžiausią krūvį dėl nuolatos atakuojančios informacijos gaunantį organą mes dažnai pamirštame. Atremiu nugarą į įšilusią pirties sieną. Ištiestos kojos ilsisi ant plataus medinio gulto. Remigijus vis prieina vėduodamas vantomis, raudonoje pritemdytoje šviesoje iš garų debesio išnyra jo rami šypsena, atsirita beržinės vantos aromato banga.

Pirties pusryčiai baigėsi ir nors labai gaila, „desertą“ nuo kūno reikia nusiplauti po dušu.

Po pirties garo geriausia atsivėsinti lauko baseinuose. Įsisupusi į chalatą išeinu į kiemą – šiltu oru galima prigulti ant gulto, pasilepinti saulės voniomis, bet dabar dar kandžiojasi vėsokas pavasaris ir norisi kuo greičiau į šildomą baseiną. Pasineriu iki kaklo į šiltą vandenį, grožiuosi netoli augančiu beržynėliu, virš galvos daug mėlyno dangaus ir laukuose čirenančių vieversėlių.

Visiems patarčiau patirti tokį ritualą, tik tada atsiveria apvalanti, atpalaiduojanti, ir nepabijosiu tokio žodžio – sakrali pirties magija.

pexels.com/Pirtis
pexels.com/Pirtis

Gintaras ir nefritas suteikia giluminį atsipalaidavimą

Užsuku į gintaro pirtį „Saulė“ – vien ko vertos durys, visos padengtos mažyčiais gintaro gabalėliais. Viduje aptakių formų gultai iš gintaro plytelių apšviesti iš kitos pusės spinduliuoja kerinčia saulės šviesa.

Šildomas gultas ir infraraudonieji spinduliai į orą paskleidžia lakiąsias gintaro medžiagas, įkvepiu sakų kvapo, o per odą organizmas gauna gintaro rūgšties, kuri stimuliuoja medžiagų apykaitos procesus, slopina uždegimus, gerina kraujo cirkuliaciją.

Tyliai skamba atpalaiduojanti muzika, kūnas grimzta į pusiau sapnų, pusiau budrumo karalystę, ten, kur gimsta svajonės, kur esame saugūs ir ramūs.

Norisi išbandyti ir kitas pirtis. Užsuku į pirtį „Nefritas“ ir pirmiausia, ką pajuntu – nepaprastai malonų aromatą. Čia švelnus garas susidaro vandeniui patekus ant įkaitintų tikrų nefrito akmenų, atvežtų iš Uralo kalnų. Pasirodo, nefritas nuo seno laikomas jaunystės ir sveikatos akmeniu, naudojamas organizmo valymui sergant kai kuriomis ligomis.

Prisėdu ant pirties gulto, ir jaučiu, kad mediena kažkokia maloniai švelni. Pasirodo, gultai pagaminti ne iš bet kokio, o iš raudonojo Kanados kedro. Ši mediena ne tik smulkiagrūdės tekstūros, bet ir gintaro, raudonojo cinamono ir ochros atspalvių, sukuriančių atpalaiduojančią atmosferą. Tai štai iš kur tas malonus aromatas – mediena skleidžia kedro eterinius aliejus.

„Atostogų parko“ nuotr./„Atostogų parkas“ Palangoje
„Atostogų parko“ nuotr./„Atostogų parkas“ Palangoje

Sapropelio gydomosios savybės iš Lietuvos ežero

Po pirties procedūrų čia pat įrengtame bare pasilepinu kavos puodeliu ir nepaprastai gardžiu obuolių pyragu. Pažadu sau, kad būtinai dar čia sugrįšiu kitą kartą ir aplankysiu kitas pirtis – garinę „Druskų“, kvepiančią „Riaušką“, o gal verta užsisakyti privačią „Raudonąją“ infraraudonųjų su sūkurine vonia, lauko pirtis „Širšių lizdas“ ar „Ponų pirtis“. O dabar laikas pradėti SPA procedūras.

Manęs laukia ypatinga procedūra – įvyniojimas į sapropelį. Man tai pirmas kartas, todėl domiuosi, kas tas sapropelis? Procedūrą atlikusi Rita paaiškina, kad tai gydomasis purvas, išgaunamas iš Riauškos ežero Šilalės rajone. Nustatyta, kad sapropelyje yra daug organinių ir mineralinių medžiagų, kurias lengvai įsisavina organizmas, taip pat yra lipidų, pasižyminčių antibakterinėmis, antigrybelinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis, stimuliuojančiomis odą.

Visą mano kūną ištepa šiltu sapropeliu. Po to suvynioja į kelis sluoksnius audinio, tiesiog suvysto kaip kūdikėlį ir palieka pusvalandžiui. Dega žvakė, tylu, žvelgiu į lubas, ištapytas mėlynais debesėliais. Kadangi rankų nepajudinsi, telefono „nepaskrolinsi“, iš pradžių jaučiu šitokį tokį diskomfortą, bet greit suprantu, kad pagaliau gavau progą pusvalandžiui atsijungti nuo informacinio triukšmo, pasinerti į savo vidinį pasaulį.

Gultas iš apačios šildomas ir jaučiu kaip gydomasis purvas skverbiasi gilyn į odos poras, sąnarius, raumenis. Ach, kad taip dažniau, prisiekiu sau, save taip pamylėti dažniau... Juk procedūros gydomuoju purvu buvo žinomos nuo seno ir jos turi teigiamą poveikį sąnariams, raumenų sistemai ir bendrai savijautai.

Po dešimties minučių Rita tylutėliai praskleidžia užuolaidą ir klausia, ar viskas gerai? Sakau, kad tuoj išsitroškinsiu kaip kepsnys – per karšta. Nors šiluma būtina, kad pasiektum geresnių rezultatų, darbuotoja vienu laipsniu šilumą sumažina. Dabar gerai – ir šilta, ir komfortiška.

Rita pasidžiaugia, kad nekilo kitų problemų, pavyzdžiui, neužsimaniau į tualetą – praeitą savaitę toks nuotykis su viena kliente atsitiko. Tyliai sau kikenu bandydama įsivaizduoti kaip purvu ištepta „šokoladinė“ gražuolė tipena į „gerą“ vietą.

„Atostogų parko“ nuotr./„Atostogų parkas“ Palangoje
„Atostogų parko“ nuotr./„Atostogų parkas“ Palangoje

Hamamas prikelia naujam gyvenimui

Užsuku ten, kur atliekama hamamo procedūra, kuria iki šiol teko matyti tik Turkijos kurortuose. Man vis knietėjo išbandyti, kas tie „pagalvių užvalkalai“, iš kurių išspaudžiami muilo putų debesys, iki kaklo paskandinantys visą kūną?

Roberta kviečia atsigulti ant pilvo – marmuro gultas maloniai šiltas. Skamba vos girdima atpalaiduojanti muzika, kurios fone išryškėja natūralūs garsai – gurgteli į vandenį panardintas ąsotėlis – Roberta semia vandenį ir pila ant kūno. Po to su šiurkščia pirštine sukamaisiais judesiais pradeda viso kūno masažą – nuo pėdų iki rankų pirštų. Šiek tiek sunkiau iškęsti pėdų masažą – kutena, bet malonu. Nuo masažo atsipalaiduoja raumenys, atsiveria odos poros ir prasideda įdomiausia dalis – Roberta „plaka“ muilą ir iš „pagalvės užvalkalo“ spaudžia putas ant kūno. Netrukus pasineriu į putų debesį ir rodos tuoj pakilsi į dangų.

Apsiverčiu ant nugaros ir visa procedūra kartojama iš naujo. Paliečiu pirštais muilo putas – jos tokios glotnios, tarsi būtų suplaktas kremas su daugybe žvilgančių oro burbuliukų. Tokia pat glotni tampa ir mano oda. O jau lengvumas, gerumas visame kūne – iš hamamo išeinu kaip kitas žmogus. Dar nuostabu ir tai, kad kitą rytą prabudusi pirmiausia pajuntu maloniai kvepiančią odą – muilo aromatas taip giliai įsiskverbė į kūną.

Fotolia nuotr./Turkiškoje pirtyje naudojama daug muilo putų
Fotolia nuotr./Turkiškoje pirtyje naudojama daug muilo putų

Vyšnia ant torto – veido masažas

Ir tai dar ne visi SPA malonumai „Atostogų parke“. Kaip vyšnia ant torto manęs laukia gydomoji procedūra „Mineralų jūra“. Tai estetiškai gražiai įrengtas baseinas, užpildytas sertifikuotu mineralinio geoterminio vandeniu, išgaunamu iš 2154 metrų gylio gręžinio. Mokslininkai nustatė, kad šis vanduo prisodrintas mineralų K, Mg, Ca, Cl, kurie teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių, nervų, kaulų ir raumenų sistemas.

Įsijungiu hidromasažą ir mėgaujuosi sūriu vandeniu – plūduriuoju paviršiuje kaip Negyvojoje jūroje. Teigiamą „Mineralų jūros“ poveikį jausiu ilgai, o dabar laikas veido masažui, kuris vainikuos visus mano SPA malonumus „Atostogų parke“.

Veido procedūrą „Gamtos dovana“ atlieka Eglė, jos rankos nepaprastos – išglosto, išmasažuoja, įtrina kremais, serumais, augaliniais ekstraktais, aliejais. Masažas stimuliuoja limfos apykaitą, pagerina odos kvėpavimą, regeneruoja odos audinius. Po procedūros veidas lengvai įraudęs, oda sustangrėjusi, jaučiuosi atjaunėjusi ir pakylėta.

Nuo vandens, gydomųjų ir SPA malonumų apima lengvas nuovargis – kaip gerai, kad nereikia skubėti namo, nakvynė jaukioje kvepiančioje rąstų trobelėje žada spalvotus sapnus.

Iš tiesų, nebūtina važiuoti į užsienio kurortus, kad patirtum egzotiškus SPA malonumus – visa tai galima rasti ir čia, Lietuvoje.

„Atostogų parko“ nuotr./„Atostogų parkas“ Palangoje
„Atostogų parko“ nuotr./„Atostogų parkas“ Palangoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai