Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 03 01

Spalvingos puokščių idėjos. Kvieskime į namus pavasarį!

Nors sinoptikai dar nepranašauja visiškos žiemos atomazgos ir už lango vis dar baltuoja sniegas, pasikviesti į namus pavasarį galite jau dabar – pačią pirmąją kalendorinio pavasario dieną. Įkurdinkite namuose ryškiaspalvių pavasario gėlių puokštę ar vazonėlį ir nuotaika namuose iškart pasikeis. Pasitikime šiltąjį sezoną spalvingai ir su šypsena!
Spalvingos pavasario gėlės
Spalvingos pavasario gėlės / Fotolia nuotr.

►Pavasariu dvelkiantys namai tiesiog neįsivaizduojami be svogūninių ankstyvųjų gėlių: tulpių, narcizų, hiacintų... Jei norite, kad akį jos džiugintų ilgai, verta pirkti ne skintas, o įkurdintas vazonėliuose. Toms, kurios nori rezultato čia ir dabar, be abejo, geriausia rinktis jau pražydusias, o dar geriau pasipuošusias daugybe dar neprasiskleidusių pumpurų. Įstačiusios šias ryškiaspalves gėles į stilingus vazonėlius, galite nuostabiai papuošti namus.

►Ankstyvosios pavasario gėlės neįnoringos. Jas lengva ir paprasta prižiūrėti. Geriausiai šios gėlės jaučiasi šviesioje vietoje, kurią nuolat lanko netiesioginiai saulės spinduliai, bet nėra karšta. Taigi vieta arti karšto radiatoriaus – ne pats geriausias pasirinkimas. Taip pat netiks ir tamsios kertės. Jei pastatysite vazonėlį su tokiomis gėlėmis vėsioje vietoje, jos greitai nustos žydėti ir ims merdėti.

►Jei gerai prižiūrėsite, ankstyvosios gėlės žiedais džiugins porą savaičių, o gal ir mėnesį. Žemę vazonėliuose nuolat papurenkite ir palaistykite. Retkarčiais apsukite vazonėlį, kad gėlės būtų tiesios ir gražios. Galite kokį kartą patręšti skystomis universaliomis trąšomis.

►Ką daryti su nužydėjusiais pavasario gėlių vazonais? Jei esate gėlių mylėtoja, tuomet neišmeskite jų. Kai nužydėję žiedai visiškai nuvys, nupjaukite juos – palikite tik žiedo stiebelį. Kol augalų lapeliai žaliuos, prižiūrėkite juos ir laistykite (antraip svogūnėliai numirs). Na, o kai visi lapai nunyks, atsargiai iškaskite svogūnėlius iš vazonėlio ir apdžiovinkite. Rudenį juos bus galima pasodinti lauke.

►Nepamirškime dar vieno dalyko – ne už kalnų Velykos, tad jei norite per jas namų interjerą pagyvinti sodria velykine žolyte arba Velykų medeliu su prasprogusiomis forsitijos šakelėmis ar „kačiukais“, pats metas pamerkti jų į vazą. Žinoma, nepamirškite kartkartėmis rūpestingai keisti vandenį, taip pat šiek tiek patrumpinti kotelius. 

►Velykų žolė įprastai sėjama likus maždaug 3 savaitėms iki Velykų. Sėkite ją tankiai į žemę (galima netgi ir į vatą). Kol sudygs, laikykite šiltoje šviesioje vietoje (pvz., ant palangės). Žemė turi būti nuolat drėgna. Šią žolytę galite sodinti į įvairius vazonėlius, indelius, krepšelius, kevalus. Nuostabiai ir labai simboliškai atrodo kiaušinio lukštuose įkurdinta žolytė. Puikiai tinka papuošti Velykų stalą, šventines kompozicijas. Taip pat tai gali būti ir miela simbolinė dovanėlė geriems draugams ar artimiesiems. Kiaušinių lukštuose galite sudaiginti ir kitokių nuostabiai atrodančių žalumynų, pavyzdžiui, pipirinių.

Na, o dabar žiupsnelis pavasariškos atgaivos – paganykite akis į pavasario gėlių kompozicijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai