O kas jei netyčia sužinotumėte, kad yra viena gudrybė, kuri užtikrins, kad mėnesio gale niekada nesėdėtumėte be pinigų ir visada sutaupytumėte tikslią sumą pinigų pirkiniui, kurį svajojate įsigyti? Netikite? Tokia gudrybė tikrai yra ir ji vadinasi – „50–20–30“ taisykle, rašo portalas careergirldaily.com.
TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologas Vitalijus Bogdanovičius: Kai tik suvoksite, kuriam tikslui jums reikia pinigų, jų atsiras
Jei išmoksite tinkamai laikytis šios taisyklės, vėl įgausite savo finansų kontrolę. Tad kaip viskas veikia?
50
Kaip aiškina Hannah Lutterbach, 50 proc. jūsų kasmėnesinio uždarbio turi būti išleidžiama svarbiausiems pirkiniams ir poreikiams. Tai yra: pinigai už nuomą, įvairios sąskaitos, maistas, degalai ir pan.
Jei sunku atskirti, kuriuos pirkinius bei poreikius reikėtų priskirti prie šio punkto, mąstykite taip – tuos, už kuriuos mokate kiekvieną mielą mėnesį ir kurie dažniausiai nesikeičia.
20
Antroji taisyklės dalis – skaičius 20 – reikalauja išskirti 20 proc. iš savo kas mėnesį gaunamų pajamų ir šiuos pinigus dėti „į taupyklę“. Geriausia, jei tam netgi atsidarysite atskirą sąskaitą, į kurią kiekvieną mėnesį galėtumėte pervesti reikalingą sumą pinigų. Tik banko kortelės su savimi jau geriau nesinešiokite!
30
Na, ir paskutinė taisyklės dalis – skaičius 30 – vadinamas „norais“. Tai 30 proc. jūsų atlyginimo, kurį galite išleisti tenkindami kasdienius savo įgeidžius bei norus. Tarkime, nusipirkti naują drabužį, batelius, apsilankyti restorane ar nueiti į teatrą.
Tad jei kruopščiai laikotės pirmosios ir antrosios taisyklės dalies, trečioji jos dalis bus pati smagiausia.
„Į tokias kategorijas suskirstyti savo pajamas – tai puikus būdas apsidėlioti savo finansus ir išmokti taupyti pernelyg neskriaudžiant savęs.
Vis dėlto, jei taupymui ryžtatės turėdami tikslą išlįsti iš skolų, visų pirma nusistatykite sau ribą, kada tas skolas turite atiduoti, ir griežtai jos laikykitės. Tik turėdami šį galutinį skolos atidavimo terminą, galėsite išskirstyti savo pajamas ir kas mėnesį atsidėti reikiamą sumą pinigų“, – tikina finansininkas Jamie Smith-Thompsonas.
TAIP PAT SKAITYKITE: 16 papildomų darbų: tobulėkite ir užsidirbkite laisvu laiku