Kasdieną tvarkymuisi skirkite vos 5, 10 ar 20 minučių
Dalydamiesi daiktais ne tik švarinsite savo namus, bet ir suteiksite daugiau džiaugsmo tiems, kam šių daiktų iš tikrųjų reikia.
Tai ypač naudingas metodas, kai nežinote nuo ko pradėti. Kasdien skirkite 5, 10 ar 20 minučių, tuomet nereikės skirti begales laiko savaitgalį švarinant savo namus.
Dažnai įsivaizduojame, kad lentynų tvarkymas užims tam tikrą laiką, tačiau tik pradėjus tvarkytis pastebėsime, kad vienai spintelei sutvarkyti prireikė vos dešimties minučių, o pasiruošimui ją tvarkyti – viso mėnesio.
Tvarkydamiesi namus turėkite dvi dėžes (šiukšlių maišus)
Į vieną dėkite tai, ką išmesite, į kitą – tai, ką dovanosite, atiduosite labdarai ar parduosite.
Palaikykite tvarką virtuvėje, ne tik ant stalviršio, bet ir kriauklėje
Indų kriauklė visuomet turi būti ne tik švari, bet ir išsausinta. Švari virtuvė padės kurti jaukią ir švarią namų atmosferą.
TAIP PAT SKAITYKITE: Virtuvės gidas: 10 naujų mikrobangų krosnelės panaudojimo būdų
Pasilikite TIK mėgiamus daiktus
Tvarkantis išimkite visus daiktus (drabužius, knygas, kosmetiką) ir palikite tik tuos daiktus, kuriuos mėgstate. Nepasilikite nemėgiamų daiktų, pavyzdžiui, atsikratykite rūbais, kurie dėvėti netinkami, tačiau juos išmesti gaila, todėl nusprendėte juos dėvėti namuose. Jei daiktas nepatinka, nedėkite jo į spintą. Tokius daiktus atiduokite labdarai arba parduokite.
Pastebėkite, kur jūsų namuose dažniausiai karaliauja netvarka
Pastebėkite vietas, kuriose jūsų artimieji yra linkę palikti daiktus ne savo vietose. Šias vietas tvarkykite bent keletą minučių kasdien.
Visi daiktai turi rasti savo vietą
Išsiugdykite įprotį, pasinaudojus daiktu, padėti jį iš karto į jam skirtą vietą. O jei daiktas savo vietos neturi, būtinai ją suraskite.
Užuot tvarkę kambarius, tvarkykite daiktus
Nesitvarkykite kambarių „šiandien turiu sutvarkyti vaikų kambarį, o ryt – miegamąjį“. Geriau tvarkykite daiktų rūšis, pavyzdžiui, šiandien tvarkau knygas, ryt – kosmetiką.
Tvarkydamiesi daiktus pradėkite nuo lengvesnių ir apačiuopiamų užduočių: pirma – knygos, DVD, po to sentimentalūs daiktai, suvenyrai, nuotraukos ir t. t. Toks metodas daug efektyvesnis, duoda greičiau matomus rezultatus, nevargina ir džiugina greitai pasiekiama švara.
Ugdykime įprotį nevaikščioti tuščiomis rankomis
Einant iš kambario į kambarį paimkite bent vieną nevietoje numestą daiktą ir pastatykite jį į tinkamą vietą.
Nepirkite daugiau daiktų tam, kad sumažintumėte daiktų kiekį
Užuot įsigijus dar vieną specialią dėžę dokumentams laikyti, dokumentus ir nuotraukas dėkite į seną batų dėžę, panaudokite namuose esamas dėžes ir maišus. Dažnai pasitaikanti klaida – dėžių daiktams laikyti pirkimas. Jos trukdo atsikratyti nereikalingų daiktų, be to, neretai jų yra įsigijama pernelyg daug ir taip atsiranda dar viena papildoma problema.
Nereikalingų daiktus atiduokite draugams, dovanokite, aukokite labdaros centrams. Dalydamiesi daiktais ne tik švarinsite savo namus, bet ir suteiksite daugiau džiaugsmo tiems, kam šių daiktų iš tikrųjų reikia. Jei daiktai netinkami naudojimui, nepamirškime juos rūšiuoti.
Švarūs namai mums padovanos teigiamas emocijas, gerą energiją, skaidrias mintis, ramų miegą ir kūrybiškumą.
TAIP PAT SKAITYKITE: Namų švaros taisyklės, padėsiančios susitvarkyti per 30 minučių