Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 09 01

Treneris Fabio Ponzio: kokie pratimai dažniausiai atliekami klaidingai?

Netaisyklingai atlikdami net ir pačius paprasčiausius pratimus, galime nejučia prisidaryti žalos. Tarptautinio pripažinimo sulaukęs fitneso, funkcinių „NTC“ bei „Step dance“ treniruočių instruktorius iš Italijos Fabio Ponzio atkreipia dėmesį, kad net ir darant nuo vaikystės žinomą pratimą galima nenutuokti, kad jį atliekate blogai. Tai, pasak jo, ne tik kliudo pasiekti norimą progresą, bet ir gali pakenkti sveikatai.
Treneris Fabio Ponzio.
Treneris Fabio Ponzio.

„Visi pradedantys lankyti sporto klubą turi susipažinti su pagrindinių pratimų atlikimo technika. Pagal žmogaus poreikius teisingai sudaryta asmeninė programa ir tinkami judesiai atliekant užduotis – svarbiausi žingsniai norint pasiekti greitą pažangą ir išvengti traumų“, – teigia Fabio Ponzio, kuris rugsėjo 26 d. vyksiančiame renginyje „Nike treniruočių diena. Įkvėpta „Impuls“ pristatys savo funkcinių „NTC“ ir „Step“ treniruočių programą. 

Taip pat skaitykite: 7 efektyvūs pratimai gražiai krūtinei

F. Ponzio treniruotės padeda pagerinti jėgą, sąnarių paslankumą, koordinaciją kontroliuojant savo kūną ir atrasti dar nepažintas savo kūno galimybes. 

Treneris Fabio Ponzio.
Treneris Fabio Ponzio.

Svarbiausiuose europinio masto sporto renginiuose itin laukiamas treneris teigia per savo karjerą pastebėjęs, kad netgi nuolat sportuojantys žmonės klysta, darydami tuos pačius pratimus.

F. Ponzio atkreipia dėmesį į 5 populiarius pratimus, kuriuos darant dažnai neišvengiama klaidų, ir pataria, kaip juos atlikti taisyklingai.

  1. Prisitraukimai. Dažna prisitraukimus atliekančių asmenų klaida – per plačiai laikomos rankos. Jos turi būti laikomos būtent pečių plotyje – tuomet atlikti prisitraukimą bus patogiausia. Tuo tarpu skersinį suėmus per plačiai, kyla pavojus traumuoti pečius ar alkūnes.
  2. Įtūpstai. Darant įtūpstus, reikia stebėti, kad nugara būtų tiesi, tarp šlaunies ir blauzdos susidarytų 90 laipsnių kampas ir kad besileidžiant kelis jokiu būdu neišlįstų į priekį toliau negu kojos pirštai. Netiesi nugara papildomai apkrauna stuburą, o pernelyg išlindęs kelis priverčia daugiau dirbti kelių sąnarius. Taip rizikuojama patirti stuburo ar kelių traumą.
    Rance Costa, Flickr.com/Įtūpstai
    Rance Costa, Flickr.com/Įtūpstai
  3. Pritūpimai su štanga. Atliekantys šį pratimą dažnai kartoja net kelias klaidas. Visų pirma, dar prieš pritupiant būtina atkreipti dėmesį, kad kojos būtų pečių plotyje (pagal kulnų padėtį), o pėdos – pasuktos 20 laipsnių į išorę. O leidžiantis svarbu laikyti nugarą tiesiai ir būtinai kelius stumti į šalis – ne į priekį ar į vidų. Kitaip galima pažeisti kelio sąnarius.
  4. Štangos spaudimas nuo krūtinės gulint. Pečiai ir sėdmenys šio pratimo metu privalo liestis su suolu, o apatinė nugaros dalis būti šiek tiek išriesta, bet ne per daug, kad nepakenktų stuburui. Štanga turi būti leidžiama link apatinės krūtinės dalies, alkūnės sąnario kampas turi sudaryti 90 laipsnių – tada nebus pavojaus pažeisti rankų sąnarius. Jokiu būdu negalima „trenkti“ štangos į krūtinę – ji turi tik švelniai ją paliesti, antraip galima stipriai susižaloti krūtinkaulį ir šonkaulius.
  5. Štangos kėlimas nuo žemės. Darant šį pratimą svarbiausia laikyti nugarą tiesiai viso pratimo metu. Jau lenkiantis paimti štangą, negalima leisti nugarai išsiriesti, o dubenį svarbu „atmesti“ atgal. Jei keldami štangą susikūprinate, taip pat žinokite – atliekate pratimą neteisingai. Kadangi pratimo metu keliami itin dideli svoriai, darant klaidas lengva gauti stuburo išvaržą. Todėl kol judesys dar nėra toks, koks turėtų būti, pratimą reiktų atlikti su lengvesniu svoriu.

Taip pat skaitykite: 5 minučių intensyvi treniruotė padės suformuoti tobulą užpakaliuką

„Jei nesate tikras, ar tikrai nedarote čia išvardintų klaidų, jums pravers trenerio patarimai. Jis parodys, kaip atlikti kiekvieną pratimą taip, kad judesiai atitiktų žmogaus kūno fiziologiją ir leistų pasiekti maksimalios naudos.

Ir prisiminkite – svarbiausia mėgautis procesu ir džiaugtis kiekvienu mažu žingsneliu į priekį. Tuomet bus lengviau rasti motyvacijos, po treniruotės jausitės atsigavę ir pilni jėgų. Sėkmės!“, – sako F. Ponzio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai