Specialistai sako, kad likimo valiai negalime palikti viso to, ką auginome. Didžiausia bėda ta, kad paliktos lapų krūvos pritraukia peles, kurios ten slepiasi, ir kitus kenkėjus, šliužus, galinčius pridaryti žalos jūsų daržui, sodui ar gėlynui. Peržiemoję jie vėliau kibs į naujo sezono augalus.
Jeigu lapai buvo pažeisti kokios nors ligos, pasistenkite juos kuo giliau užkasti kuriame nors daržo ar sodo kampe, kur niekas neauginama. O tinkamus lapus ir stiebus sudėkite į komposto krūvą.
Kompostui tinka: vaisiai ir jų odelės, dumbliai, nukritę lapai, kavos tirščiai, šienas, šiaudai, mėšlas, žolė, smulkintos šakos, žievė. Nenaudokite žuvies ir mėsos likučių, pieno produktų, riebalų ir pan.
Kompostas yra labai gera subalansuota trąša, kurią galime pasiruošti nemokamai. Kai auginame įvairias daržoves, vaisius, augalus, turime pagelbėti žemei ir ją praturtinti naudingomis medžiagomis.
Ypač tai svarbu tada, kai auginame valgomus augalus, nes norime didesnio ir gausesnio derliaus. Mūsų pačių pasigamintame komposte bus visas reikalingas naudingų medžiagų rinkinys, kurios būtinos žemei.
Savo kieme pagamintas kompostas yra vietinis, todėl geriausiai tinkamas jūsų auginamiems augalams.
- Kompostas pasižymi dideliu kiekiu naudingųjų medžiagų, kurios praturtina dirvą.
- Tai nebrangus būdas pagerinti dirvos kokybę ir užtikrinti jos drėgnumą.
- Taupote laiką, jėgas ir sumažinate piktžolių augimo tikimybę – štai kuo dar pravartus kompostas.