„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 06 30

Tyrimas: dailios moterys turi neeilinių pranašumų?

Grožis ir dievinamas, ir prakeikiamas. Dargi ir suvokiamas kiekvieno mūsų visiškai skirtingai, tačiau veikia jis žmones taip, kaip nepagalvotume. Štai ką atskleidžia naujausi tyrimai.
Daili jauna moteris
Daili jauna moteris / Fotolia nuotr.

Gražuolės, visų pirma, lengviau tarpininkauja reikaluose, taip pat jos priverčia vyrus pamiršti, kas yra racionalus mąstymas, vyrai netgi pasiryžę priimti blogus pasiūlymus iš dailiųjų silpnosios lyties atstovių. 

Ką apie tai manote? Tyrime, vykusiame Zhejiango universitete, Kinijoje,  dalyvavo 21 vyras studentas. Jiems buvo rodomos 300 moterų nuotraukos. Kita tyrime dalyvavusi grupė įvertino tų moterų patrauklumą – pusė jų buvo patrauklios, o kitos – ne.

Vyrai tuomet buvo suburti į komandą su keliomis moterimis, kurių veidus jie matė tik žaisdami kompiuterinius žaidimus. Žaidime komandos turėjo nuspręsti, ar jiems dalintis mažą pinigų sumą.

Tuo pat metu mokslininkai stebėjo dalyvių smegenų bangas ir žymėjo jų pokyčius. Mokslininkai atskleidė, kad vyrai šiuo atveju buvo linkę priimti blogus pasiūlymus iš patrauklių moterų, tačiau į juos reagavo lėčiau, nei į gerus tų pačių moterų pasiūlymus.

Įdomu ir tai, kad vyrai buvo jautresni pasiūlymams, gautiems iš nepatrauklių moterų, tačiau visai kitaip – kur kas geriau – jausdavosi, kai moteris būdavo patraukli, siūlanti tuos pačius dalykus. Trumpai tariant, tas pats pasiūlymas iš skirtingos išvaizdos moterų vyrų smegenyse suvokiamas visiškai kitaip. 

Taip pat skaitykite: Nuogas grožis: filmukas, kaip korėjietė valosi makiažą, sulaukė 3,5 mln. peržiūrų

Psichologas Anthony Little'as, kuris nedalyvavo tyrimo eigoje, atskleidžia, jog sunku pasakyti, kodėl mes elgiamės skirtingai su patraukliais žmonėmis. Jis pastebi, kad tai greičiausiai nėra susiję su tuo, kad patys trokštame kažkokios naudos būdami malonūs su gražuoliais. 

Ankstesnės studijos atskleidžia ir tai, jog apskritai gražus veidelis gali suteikti tam tikrą pranašumą ir tai prasideda jau mokykloje. Ar patikėtumėte, kad pasak Ilinojaus universiteto, Čikagoje, dailesnės moterys uždirba 8 proc. daugiau nei tos, kurių išvaizda vidutinė (pastarosios 4 proc. mažiau)?

Mokslininkai sako, kad išvaizdos kultas (angl. „lookism“), niekuo nesiskiria nuo rasizmo, seksizmo ir šeiminės padėties diskriminacijos. Ar pritartumėte tokiai nuomonei?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs