Taigi pakvieskite savo antrąja pusę į pasimatymą – specialistai dalinasi paprastais patarimais, padėsiančiais bent trumpam pabėgti nuo rutinos ir pasijusti it restorane.
IKEA tyrimas „Gyvenimas namuose“ parodė, kad daugiau nei pusė tyrime dalyvavusių šalies gyventojų daugiau laiko praleisdami namuose dėl pandemijos, maisto gaminimu užsiimdavo kur kas dažniau nei tai darydavo įprastomis gyvenimo aplinkybėmis. Kai maisto gaminimas tampa rutina – vakarienė namuose iš pirmo žvilgsnio gal ir neskamba itin romantiškai. Tačiau maisto ekspertas sako, kad pakylėtą nuotaiką sukurti gali mažos detalės.
Gražus maisto pateikimas – pusė darbo
Net įprasti užkandžiai ar patiekalai gali atrodyti šventiškai, juos gražiai paserviravus.
„Sūrį su džemu patiekite ant dailios medinės lentelės. Lėkštes dekoruokite linine ar medvilne servetėlėmis, o vanduo ąsotyje atrodys šventiškiau su jame plaukiojančiomis ryškiomis uogomis ar žaliais mėtos lapeliais. Druskos ir pipirų malūnėliai taip pat gali atrodyti stilingai ir papuošti stalą“, – sako maisto skyriaus vadovas Mindaugas Šiaulys.
Jis priduria, kad šventę galima kurti iš to, ką turite namuose: į tekstilinę servetėlę gražiai suvynioti įrankiai, padekoruoti gamtos elementu ar kortele, kurioje Jūsų meilės žodžiai savo antrajai pusei – gali būti viskas, ko reikia norint atitrūkti nuo kasdienybės net ir namuose.
„Siekiant šventiškai padengti stalą – nebūtina pirkti naujų servizų. Prie jau turimų indų ar staltiesės užteks išradingai priderinti vos kelis naujus atributus: taures ar kelias spalvotas lėkštes.
Nedrįstantys improvizuoti spalvomis minimalizmo mėgėjai tai gali daryti tekstūromis – įsigykite kelis įdomios tekstūros indus ir juos derinkite prie jau turimų, tokios pačios ar vos besiskiriančios spalvos indų. Tokie maži pokyčiai padės sutaupyti ir kartu džiaugtis kitaip nei įprasta atrodančiu stalu“, – pataria specialistas.
Patiekiant maistą, M.Šiaulys ragina pažaisti su spalvotais indais. Nors pateikdami maistą baltose klasikinėse lėkštėse niekada neapsiriksite – mat baltos spalvos fone išryškėja patiekalų spalvos, o prie baltų lėkščių lengva derinti kitus stalo atributus – norintiems drąsesnio bendro vaizdo, verta žinoti kelis dėmesio vertus derinius.
„Juodos spalvos lėkštėse įspūdingai atrodys žalia ar raudona spalvos, pavyzdžiui, pesto padažas ar pomidorų gaspačas. Tuo tarpu melsvoje lėkštėje puikiai atrodys aštuonkojis, krevetės, ar kitos jūrų gėrybės“, – atskleidžia M.Šiaulys.
Dar viena gudrybė iš esmės turimus indus bei stalo įrankius priversti atrodyti naujai – atsinaujinti stalo tekstilę.
„Vien atnaujinus tekstilę galima iš esmės pakeisti bendrą vaizdą. Pavyzdžiui, balta staltiesė akimirksniu sukurs pakylėtą nuotaiką. Tai – nepabostanti klasika, labai tinkanti šventiniam stalui. Moderniame interjere galima apsieiti be staltiesės – kelis eurus tekainuojantys stalo takeliai ar kilimėliai taip pat atnaujins vaizdą iš esmės. Kai indai vienodos spalvos – pagyvinti įspūdį galima žaidžiant raštuotu fonu“, – sako specialistas.
Kiekvienas gali sukurti meną lėkštėje
Ne mažiau svarbu ir gražus vaizdas pačioje lėkštėje – jis ne tik skatins apetitą, bet ir prisidės prie šventinės atmosferos kūrimo. Tikriausiai atkreipėte dėmesį – restorane skanaudami gražiai lėkštėje pateiktą maistą, tą tarsi darome atidžiau, valgome lėčiau, o patiekalas jau savaime atrodo ypatingas. Pasirodo, meną lėkštėje sukurti galime kiekvienas. Maisto skyriaus vadovas atskleidžia kelias paprastas taisykles.
„Maistą rekomenduojama dėlioti lėkštės centre. Svarbu neperkrauti ingredientais, reikėtų palikti pakankamai laisvos vietos lėkštės kraštuose. Improvizuokite su sluoksniais – sluoksniuokite kelis ingredientus vieną ant kito, pavyzdžiui, ant bulvių košės uždėkite lašišos kepsnį ir į tą bokštelį 45 laipsnių kampu atremkite smidrus arba šparagines pupeles. Tuo tarpu padažą, ypač skystą, rekomenduoju patiekti atskirame indelyje, kad lėkštėje jis nesugadintų bendro vaizdo“, sako M.Šiaulys.
Visgi jis pabrėžia, kad nereikėtų persistengti bandant išdėlioti ingredientus lėkštėje simetriškai. Maisto sudėliojimas – tai kaip menininko eskizas, tad leiskite sau improvizuoti – eksperimentuokite su kontrastingomis spalvomis, pasistenkite patiekale panaudoti skirtingas tekstūras ir pasirūpinkite papuošimu, kuriam pasitarnaus žalumynų lapeliai, įvairūs daigai, uogos ar sėklos.
Romantiškos atmosferos kūrimas
Tam, kad savo antrąją pusę pakviestumėte į vos vienam vakarui duris atvėrusį restoraną namuose, ne mažiau svarbu bendros atmosferos kūrimas. O čia svarbią vietą užima apšvietimas.
„Restorane dažniausiai mus pasitinka blausus, romantiškai nuteikiantis apšvietimas. Tad pamirškite bendrą kambario apšvietimą – namuose jaukumo efekto pasiekti padės įvairių spalvų ir formų žvakės, LED žvakės, lempučių girliandos bei blausią šviesą skleidžiantys staliniai šviestuvai. Jų gali būti ir keletas skirtinguose kambario kampuose“, – pataria specialistas.
Jis priduria, kad einant į pasimatymą, kad ir savo namuose, nereikėtų pamiršti, jog ateiti privalu atitinkamai pasipuošus, taip lyg keliautumėte į tikrą restoraną.