2018 06 26

Viešnagė Rusijoje: moters asmenukės parodė – po oda dvi savaites raitėsi kirmėlė

32 metų moteris, apsilankiusi kaimo vietovėje netoli Maskvos, grįžo namo su įnamiu... veide. Ir pasak „New England Journal of Medicine“ (NEJM) žurnale publikuoto pranešimo, kirminas buvo labai aktyvus, rašoma arstechnica.com.
Panika
Panika / 123RF.com nuotr.

Po kelionės moteris ant savo veido, po kaire akimi, pastebėjo neįprastą guzą. Po penkių dienų jo nebebuvo, tačiau virš kairės akies susiformavo kitas. Praėjus dar 10 dienų guzas atsirado ant viršutinės lūpos, kuri stipriai sutino.

Kaip atrodė moteris ir kirminas, galite pažiūrėti ČIA.

Norėdama stebėti guzų trajektoriją, moteris pradėjo daryti asmenukes. Lankydamasi pas gydytojus moteris sakė, kad gumbai sukėlė deginimo jausmą ir niežulį, tačiau kitokių simptomų ar problemų nebuvo. Ji taip pat pranešė apie neseniai vykusią kelionę ir prisiminė, kad ją sukandžiojo uodai.

Gydytojai nustatė, kad šis klajojantis gumbelis iš tiesų yra parazitas, kuris greičiausiai pateko po jos oda įkandus uodui. Naudojant chirurgines žnyples, gydytojai pašalino šį ilgą gyvį. Vėliau atlikti genetiniai tyrimai parodė, kad tai buvo Dirofilaria repens.

D. repens yra parazitinės kirmėlės, dažniausiai puolančios kates, šunis bei kitus mėsėdžius ir plintančios per uodų įkandimus, – žmonės jomis užsikrečia netyčia. Šios kirmėlės randamos kai kuriose Europos dalyse, Azijoje ir Afrikoje; jų ilgis siekia net 170 milimetrų, o gyvenimo laikotarpis – net 10 metų.

Ligų kontrolės ir prevencijos centras (JAV) praneša, kad JAV nėra D. repens, tačiau randama jų giminaičių D. immitis, sukeliančių dirofiliariozę šunims, bei D. tenuis, randamų meškėnuose.

Dažniausiuose D. repens gyvena poodiniame savo nešiotojų – šunų – audinyje, o kirmėlės patelės į kraują išskiria lervas. Lervas „paima“ uodai įkandimo metu. Uodai tampa mini inkubatoriais ir „paleidžia“ lervas į naujus namus kito maisto metu.

Žmonių organizme D. repens pastebimos vietą keičiančių poodinių gumbelių pavidalu, kaip atsitiko šį atvejį pranešusiai moteriai. Kartais daktarai tai vadina „sėlinančiu išsiveržimu“. Retais atvejais kirminai nusirango iki plaučių, krūtų, vyriškų genitalijų ir akių.

NEJM žurnale publikuoto pranešimo autorius Vladimiras Karteševas, Rostovo valstybinio universiteto infekcinių ligų ekspertas, sakė „The Washington Post“, kad D. repens yra buvusios vakarinės Sovietų Sąjungos dalies bei kai kurių Europos dalių liga. Jis sakė, kad nuo 1997-ųjų regione – daugiausiai Rusijoje ir Ukrainoje – buvo daugiau nei 4000 užsikrėtimo atvejų.

Laimei, kirminus lengva pašalinti, o jų atsikračius nelieka jokių pasekmių. Pranešama, kad po kirmėlės pašalinimo moteris visiškai pasveiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų