Centras sukurtas remiantis vakarietišku požiūriu
Gydytojo veterinaro Laimučio Paulausko teigimu, klinika buvo įrengta remiantis vakarietišku požiūriu ir koncepcija.
„Norėjome, kad viskas būtų po vienu stogu – parduotuvė, augintinių viešbutis, augintinių priežiūros salonas – kirpykla, veterinarijos klinika. Kaip žmonės turi pramogų ir prekybos centrus, kodėl to negali turėti gyvūnas?“, – retoriškai klausė L.Paulauskas. Pašnekovas ypač džiaugėsi išskirtiniu viešbučiu, kuriame įmontuotos kameros leidžia išvykusiems šeimininkams stebėti savo augintinius tiesiog mobiliajame telefone.
Viešbutyje ir klinikoje įrengtos dienos apšvietimo lempos, kuriose keičiasi apšvietimas pagal tai, koks paros laikas yra lauke. Tad jeigu gyvūnas atvyksta iš kitos šalies, kur kitoks klimatas, paros ciklas nesutrinka ir viskas atitinka gyvūno fiziologiją. Narvai tiek sergantiems gyvūnams, tiek kambariai viešbutyje yra šildomi, atitinkamai reguliuojama temperatūra.
„Prieš priimant gyvūną į viešbutį, augintinis yra apžiūrimas nuo nosytės iki uodegytės dėl infekcinių ligų. Neretai tenka pastebėti, kad veisėjų, kurie dažnai naudojasi viešbučių paslaugomis, augintiniai gali užsikrėsti viena ar kita infekcine liga. Kad užkirstume tam kelią, atliekame klinikines apžiūras ir prieš patenkant į viešbutį, tiek prieš išleidžiant, įsitikinant, jog gyvūnas patenka ir išeina sveikas“, – „PetCity“ koncepciją argumentavo gydytojas veterinaras.
Specialistas akcentavo ir vakarietiškumu pasižyminčią aplinką, kad ir įrengtus apžiūros kabinetus, kurie yra atskiri šunims ir katėms. „Tai nereiškia, kad mes nepriimam triušių, graužikų ar kitokių gyvūnų. Tikslas yra labai paprastas – atskirti skirtingas gyvūnų rūšis, kad vieni kitiems nekeltų streso. Siekiame, kad pacientas kaip įmanoma būtų ramesnis“, – šypsojosi L.Paulauskas.
Viena moderniausių klinikų Lietuvoje
Naujoji klinika savo įranga beveik nesiskiria nuo modernių medicinos įstaigų. Čia stovi gausybė aparatų ir šviečia ekranai, kurių pagalba specialistai gali tiksliai nustatyti gresiančias ligas profilaktikoje arba teisingiausius gydymo metodus.
„Klinikoje turime bene geriausią rinkoje skaitmeninį rentgeno ir ultragarso aparatą. Pilnai skaitmeninis rentgeno aparatas geba atlikti aukštos kokybės rentgeno nuotraukas viso labo tik per 8 sekundes. T.y. atlikus nuotrauką, jos nereikia ryškinti ir nereikia ilgai laukti, kol nuotrauka pasirodys ekrane. Tai užima daug mažiau laiko. Taip pat rentgeno aparatas yra ypatingas tuo, jog skleidžia iki 40 proc. mažesnę apšvitos dozę nei kiti rentgeno aparatai, šiuo metu esantys rinkoje. Skaitmeninis ultragarso aparatas yra pritaikytas specialiai širdies funkcijai ir kitiems vidaus organams tirti. Jis yra ypatingas dar ir tuo, kad skaičiavimus aparatas atlieka pats, todėl tiriant pacientą sugaištama mažiau laiko. Būtent šios naujausios technologijos leidžia greitai ir efektyviai atlikti tyrimus, kad pacientas kuo mažiau išbūtų procedūriniame kabinete ir taip palengvinti ir paciento, ir gydytojo dalią. Turime naujausios kartos hematologijos laboratoriją, kur galima atlikti modernius kraujo tyrimus, tiek hematologinius, tiek biocheminius. Esame vieni pirmųjų Lietuvoje turintys kraujo krešumą nustatančią įrangą. Šiomis dienomis itin aktualūs apsinuodijimai žiurkių nuodais, kurie pažeidžia gyvūno kraujo krešumą. Ankstyva diagniostika padeda kaip įmanoma anksčiau užbėgti ligai už akių“, – vardijo gydytojas.
Gyvūnams klinikoje sukurtos kiek įmanoma komfortiškesnės sąlygos – reguliuojamas apšvietimas ir temperatūra narvuose. „Taip pat reguliuojami skysčių tirpalų kiekiai, greičiai ir temperatūros tiems gyvūnams, kuriems naudojamos lašelinių infuzijos. Kiekviename kabinete yra deguonies prisotinimo matuokliai, kurie leidžia greitai ir nesukeliant gyvūnui streso išmatuoti jo būklę ir įsitikinti, ar galima daryti reikiamas procedūras, ar reikia iš pradžių atstatyti gyvybinius parametrus. Jeigu matome, kad yra kažkokie pakitimai, turime deguonies generatorius, kurie padeda atstatyti ar tiesiog palaikyti tą deguonies kiekį“, – pasakojo specialistas.
Ar toks komfortas ir didžiulis paslaugų bei tyrimų spektras nepakelia kainų? Anot L.Paulausko, kainos išlieka konkurencingos, tad naujoje klinikoje diagnostikos tyrimai ir operacijos tikrai nebus brangesnės nei kitur.
Dažniausios augintinių bėdos atėjus šaltajam sezonui
Orai pamažu vėsta, tad teiraujamės gydytojo veterinaro, kokios dažniausios bėdos atveja augintinius į kliniką.
„Vėsesnis sezonas kaip ir žmonėms, taip ir gyvūnams, gresia peršalimais. Tik šunys ir katės daugiau serga ne peršalimo ligomis dėl skersvėjų, o specifinėmis virusinėmis arba bakterinėmis infekcijomis. Viena dažniausių yra šunidžių kosulys. Pavadinimas kilęs iš senų laikų, kai šunidėse greitai vienas nuo kito užsikrėsdavo virusais arba bakterijomis. Pagrindinis šių ligų simptomas būdavo kosulys. Šiais laikais šią ligą šunys gali parsivežti iš parodų ir viešbučių, tačiau užsikrėsti ir susirgti gali lygiai taip pat vaikštant parke, uostinėjant vienas kitą oro lašeliniu būdu. Paprastesniais viršutinių kvėpavimo takų uždegimais, kurie praeina šiek tiek lengviau, gyvūnai gali susirgti pagėrę šalto vandens ar paėdę sniego“, – vardijo L.Paulauskas.
Specialistas taip pat atkreipia dėmesį į erkių prevenciją, nes, daugelio klaidingu manymu, atšalus orams pavojus nebegresia. „Iš tikrųjų, kol lauke yra teigiama temperatūra, erkės išlieka aktyvios ir gali įsisiurbti bei perduoti ligą. Tai rekomenduočiau apsaugą naudoti visus metus, jeigu yra šiltesnė žiema arba bent jau kol lauke yra nulis laipsnių ir daugiau. Tačiau vertėtų žinoti, kad ir ką pasirinksite, nei veterinarijoje, nei medicinoje nerasite šimtaprocentinės apsaugos. Tai veikia individualiai kiekvienam gyvūnui“, – perspėja gydytojas.
Pats asmeniškai savo šuniui pašnekovas prisipažįsta duodantis tabletes ir nori paneigti mitą, kad tabletės kenkia kepenims. „Visai nesvarbu, ką naudosite – lašinsite lašus, uždėsite antkaklį ar duosite tabletę, viskas patenka į kraują, kaip ir paprastas kremas, kurį tepate ant rankų. Chemija yra lygiai tokia pati, tik skirtumas tame, kad lašai ir antkakliai veikia repelentiškai. Reiškia, jie vabzdį atbaido, tačiau pasitaiko tokių erkių, kurios yra atsparios ir jeigu tokia užlips ant šuns, ji ir įsisiurbs. O jeigu yra infekuota – užkrės. Tabletės veikia ne repelentiškai, jos neatbaido, tad jūs galite rasti erkių ant gyvūno, tačiau vos įsisiurbusi ji per kelias valandas miršta. O tam, kad perduotų ligą, reikia mažiausiai 12 valandų“, – sako L.Paulauskas ir tikina per 4 metus, kiek šios tabletės yra rinkoje, nenustatęs praktikoje galimų neigiamų šalutinių poveikių.
Sveikata – pagrindinis gyvūno laimės šaltinis
Ko gi reikia, kad gyvūnas būtų linksmas ir laimingas? Anot specialisto, pirmiausia jis turi būti sveikas, sotus ir prižiūrėtas. Tad augintinį reiktų tikrinti profilaktiškai, nepamiršti paskiepyti ir, žinoma, parinkti tinkamą maistą.
„Rekomenduočiau premium klasės maistą ir tiesiog parinkti tai, kas jam yra geriausia ir tinka. Dažnai klientai klausia – ar verta keisti maistą? Maistas gali būti pigus ar brangus, bet jis gali tikti arba netikti. Visada reiktų žiūrėti pagal šuniuko būklę – jeigu nėra vėmimo, viduriavimo, odos problemų, alergijų, vadinasi, maistas jam tinka ir nieko nereikia keisti. Tada turėsite linksmą bei laimingą gyvūną ir reikės daug rečiau minti veterinarijos klinikų slenkstį“, – pataria L.Paulauskas.
Na, o ką gali sveiki ir laimingi šunys, renginio metu pademonstravo Všį „Stiprūs šunys“ atstovė Gintarė su augintine Nora ir „WonderDog“ akademijos vadovė ir trenerė Grėtė su savo keturkoju asistentu Eltonu. Visos šios smagios akimirkos – apačioje esančioje fotografijų galerijoje.