Marie Kondo, geriausiai New York Times parduodamos knygos The Life-Changing Magic of Tidying Up autorė, siūlo savo sistemą, kurią pavadino KonMari metodu.
Popsugar.com rašo, kad šis metodas tinka net beviltiškai netvarkingiems žmonėms sėkmingai sukurti tobulus santykius su savo virtuve. Kokiomis gi taisyklėmis patariama vadovautis?
TAIP PAT SKAITYKITE: Virtuvės abėcėlė: kuo skiriasi soda ir kepimo milteliai?
Tušti stalviršiai
Ar žinote, kas suteikia didžiausią netvarkos pojūtį? Daugybė daiktų vienoje vietoje. Pabandykite įsivaizduoti, kad stalviršis visai tuščias, ir įgyvendinkite tai praktiškai. Žinoma, tai atrodo sunku, bent jau iš pradžių. Tačiau cukrinė, kavos aparatas ar didžiulis elektrinis trintuvas ne tik uždengia paviršius, bet ir sukuria sunkumų palaikant švarą. Be to, įvairūs daikčiukai ir prietaisai kaupia dulkes, pasidengia riebalais... Galite tai ignoruoti, tačiau išties tvarkingi žmonės daiktus nuvalo šilta kempine, nusausina ir tik tuomet deda į lentynas ar spinteles, net jeigu juos naudoja kasdien.
Viryklę, plautuvę ir stalviršius valykite po kiekvieno panaudojimo
Marie Kondo sako, kad „tvarkyti savo virtuvę – tai pašalinti visas vandens ar riebalų žymes“. Be to, kai ant jūsų viryklės, stalviršio niekas nestovi, o plautuvėje tuščia, staiga pasidaro taip paprasta perbraukti kempine ir išvalyti purslus ar išsiliejusį skystį.
Indų ploviklis ir kempinė – po kriaukle
Tai išties veiksminga – po to, kai išplaunate indus, kempinę įdėkite į specialų laikiklį ir kartu su indu plovikliu bei guminėmis pirštinėmis padėkite į spintelę po kriaukle. Elementarus triukas, tačiau iškart suteikia erdvės, jaukumo ir švaros pojūtį virtuvėje.
Šiukšliadėžės vieta – po kriaukle
Tai ne tik patogu, bet ir praktiška. Juk laikyti šiukšlių dėžę viduryje virtuvės, kad ir kokia stilinga ji bebūtų, nėra gera mintis. Visų pirma, ji užima vietą, gali skleisti nemalonų kvapą. Dėl šios priežasties Marie Kondo sako, kad šiukšles neša kur kas dažniau ir dėl nemalonių kvapų nepatiria jokių problemų.
Išplaukite indus ir nusausinkite juos nedelsdami
Marie Kondo į indų džiovykles žvelgia skeptiškai ir siūlo jų atsikratyti. Pasak jos, indai dažniausiai patogiai kaupiami jose, be to, džiovyklėse drėgna, nuolat varva vanduo, o tai sukelia itin patogias sąlygas daugintis bakterijoms. „Darykite taip, kaip daro tvarkingi žmonės – išplaukite indus ir iššluostykite juos nedelsdami“, – siūlo autorė.
Tvarka šaldytuve
30 proc. šaldytuvo vietos turėtų būti neužimta. Jeigu kasdien mąstote, kur reikės įtalpinti pietų likučius ar iš parduotuvės parneštus pirkinius, metas imtis pertvarkų. Jeigu visada turėsite vietos šaldytuve, bet kada galėsite tuo pasinaudoti savo naudai.
Kiekvienam daiktui – atskiri „namai“
Ypač tai galioja tiems, kurie mėgsta laikyti kalną daiktų šalia viryklės. Atrodo, kad įrankiams, prieskoniams, aliejams ir kitiems rakandams tai tobula vieta, tačiau pagalvokite iš naujo. Visų pirma, kai gaminate, riebalai ar skysčiai gali aptaškyti šalia viryklės esančius daiktus, o karštis – pakenkti aliejams ir prieskoniams, sutrumpinti jų galiojimo laiką.
Norėdami išvengti netvarkos ir džiaugtis švara, laikykite visus daiktus saugiose vietose, o prireikus – naudokite, tačiau po to tegu virtuvės padėjėjai keliauja atgal į savo „namus“.
TAIP PAT SKAITYKITE: Produktai, kurių nebūtina laikyti šaldytuve