2016 08 27

Zoologijos sodai Prahoje ir Vienoje. Ką galima išvysti?

Nereikia skristi į Kiniją, kad išvystume, kaip gyvena didžiosios pandos. Nebūtina keliauti į atšiaurias Peru pakrantes, kad susipažintume su Humbolto pingvinais. Šiuos ir kitus egzotinius gyvūnus galima pamatyti Europos zoologijos soduose.
Berlyno zoologijos sode – daugybė įdomių gyvūnų
Berlyno zoologijos sode – daugybė įdomių gyvūnų / 123rf.com nuotr.

Prahos zoologijos sodas (ČEKIJA)

Vienas įspūdingiausių Europos zoologijos sodų, lankytojus priimantis ištisus metus, įsikūręs Čekijos sostinėje Prahoje. Per metus čia apsilanko maždaug 1,3 mln. įvairaus amžiaus smalsuolių. Populiaraus kelionių portalo „TripAdvisor“ skaitytojų sprendimu, Prahos zoologijos sodas praėjusiais metais užėmė ketvirtąją vietą tarp geriausių pasaulyje.

Maždaug 60 ha plote gyvena per 5 tūkst. gyvūnų (apie 700 rūšių), auga įspūdingas bambukų miškas, autentiškai atkurtas Afrikos kaimas.

Bene garsiausi ir labiausiai lankytojų mėgstami šio zoologijos sodo gyventojai – gorilų šeimynėlė, įkurdinta atskirame paviljone.

Kaip karaliai už didelių stiklų gyvena ir Humbolto pingvinai. Jiems sudarytos visos sąlygos, kad jaustųsi lyg namuose – atšiauriose Čilės ir Peru pakrantėse. Savo slėnį Prahos zoologijos sode turi ir Indijos drambliai.

Kruopščiai įrengtame plote, primenančiame Indonezijos džiungles, gyvena didžiausi pasaulyje ropliai Komodo varanai, orangutanai, virš galvos nuolat pralekia šikšnosparniai, o pojūčius dar labiau sustiprina paukščių klegesys, tropinis karštis ir nežmoniška drėgmė.

Bilietų kainos:

  • suaugusiesiems – 200 kronų (maždaug 7,40 Eur);
  • 3–15 metų vaikams, studentams, pensininkams ir neįgaliesiems – 150 kronų (apie 5,50 Eur);
  • vaikams iki 3 metų įėjimas nemokamas.

Lankytojų grupėms taikomos nuolaidos.

Vienos zoologijos sodas (AUSTRIJA)

Vienos zoologijos sodas yra seniausias pasaulyje. 1752 metais Šionbruno rūmų teritorijoje jį įkūrė imperatorius Pranciškus I. Iš pradžių tai buvo retų gyvūnų žvėrynas, kuriame galėjo apsilankyti tik imperatoriškoji šeima ir kiti garbūs svečiai.

Nuo 1778 metų šiame parke sekmadieniais buvo laukiami visi padoriai apsirengę asmenys. Ką imperatorius laikė padoriai apsirengusiais, iki šio nežinoma. Šiandien į šį zoologijos sodą atvyksta gausybė turistų iš viso pasaulio. Kasmet bilietus įsigyja per 2 mln. žmonių.

Nors per kelis šimtmečius zoologijos sodas labai pasikeitė, kai kurie istoriniai elementai išliko, tiksliau, susiliejo su šiuolaikinėmis technologijomis. Būtent tai parkui suteikia išskirtinio žavesio.

17 ha teritorijoje gyvena beveik 9 tūkst. gyvūnų (apie 700 rūšių). Bene daugiausia lankytojų dėmesio sulaukia pandos, Sibiro tigrai, jaguarai, baltieji lokiai. Abejingų nepalieka ir specialiai įrengta atogrąžų klimato patalpa, kurioje galima pasigrožėti unikalia Amazonės miškų aplinka.

Vienos zoologijos sodas garsėja dėl jame gyvenančių didžiųjų pandų. 2007 metais čia gimė pirmoji didžioji panda Europoje. Ta proga sode apsilankė Kinijos ambasadorius. Mažylė gavo Long Fu vardą. Po 3 metų didžioji panda susilaukė dar vieno jauniklio.

Bilietų kainos:

  • suaugusiesiems – 18,50 Eur;
  • vaikams – 9 Eur;
  • vaikams iki 6 metų įėjimas nemokamas.

Plačiau apie Europos žvėrynus skaitykite 34-ajame „Ji+7dienos“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji+7 dienos“ viršelis, Nr. 34, 2016 m.
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji+7 dienos“ viršelis, Nr. 34, 2016 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai