59-erių britui Nigelui Huntui voras į pilvą įkando vieną šios vasaros vakarą, begulint lovoje namuose. Nors įkandimo vieta šiek tiek paraudo, jis to per daug nesureikšmino ir netrukus išsiruošė atostogauti į Egiptą.
Visgi kelionė trijų vaikų tėčiui labai greitai pavirto košmaru. Jau oro uoste jis pradėjo jaustis blogai, beveik viso skrydžio metu jį pykino.
Atvykęs į Egiptą, Nigelas su šeima apsilankė vietos vaistinėje, kur gavo vaistų nuo negalavimo. Visgi brito savijauta per kitas porą dienų ne tik nepagerėjo, bet ir ėmė drastiškai blogėti. Vyras pastebėjo, kad voro įkandimo vieta pradėjo smarkiai tinti.
Nuvykus į vietos ligoninę, 59-mečiui buvo atlikti įvairūs tyrimai. Paaiškėjo, kad jam pasireiškė nekrozinis fascitas, geriau žinomas kaip „kūno mėsą valganti liga“.
Tai reta infekcija, kai odoje ir minkštuosiuose kūno audiniuose esanti žaizda, pavyzdžiui, voro įkandimas, užsikrečia bakterijomis. Šios bakterijos besidaugindamos išskiria toksinus, naikinančius aplinkinius audinius.
Nekrozinis fascitas reikalauja neatidėliotinos medicininės pagalbos, kurią paprastai sudaro antibiotikų kursas ir operacija, skirta nupjauti negyvą mėsą.
Anot Nigelo, medikai jam paaiškino, kad jei į ligoninę jis būtų kreipęsis nors keliomis dienomis vėliau, jis, ko gero, jau būtų miręs.
Šiuo metu brito gydymas dar tęsiasi – žaizda pilnai neužgijusi, todėl jis turi elgtis labai atsargiai.
„Negaliu nardyti, negaliu eiti į paplūdimį, kad į žaizdą nepatektų smėlio, todėl dažniausiai sėdžiu prie televizoriaus. Tiesiog turiu įsitikinti, kad ji [infekcija] vėl nepradėtų plisti“, – pasakoja vyriškis.
Jis atvirauja, kad ši patirtis jį išties be galo sukrėtė: „Per tokį trumpą laiką iš sveiko tapti ligoniu, o tada išgirsti, kad gali mirti, buvo baisu. Džiaugiuosi, kad vis dar esu čia.“