Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aviaciją studijuojančios Augustės pomėgis – iš savo kiemo stebėti kaip kyla raketos

Kelionės po pasaulį ir raketų paleidimo stebėjimas tiek gyvai iš savo kiemo, tiek iš Kennedy Space centro jau tapo Augustės Starkutės kasdienybe. Klaipėdietė, sėkmingai baigusi Aviacijos vadybos bakalauro studijas Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU), laimėjo prestižinę Fulbright stipendiją, kurios dėka išvyko toliau studijuoti į Embry-Riddle Aeronautical universitetą Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Augustė prie savo universiteto JAV
Augustė prie savo universiteto JAV / Asmeninė nuotr.

Magistrantūros studijų aviacijos srityje paieškas ne Lietuvoje, bet svetur lėmė tai, jog tokių mokslų pas mus nėra. Tad teko pasukti galvą, kokį geriausią universitetą pasirinkti užsienyje, kuriame būtų galima toliau gilinti savo aviacijos žinias anglų kalba. Kaip teigia Augustė, pradėjus studijuoti magistrantūroje, jai labai pravertė ne tik gautos žinios bakalauro studijų metu KSU, bet ir darbo patirtis oro uoste bei turizmo agentūroje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Universiteto naujųjų centrinių rūmų atidarymas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Universiteto naujųjų centrinių rūmų atidarymas

Prisiminus Aviacijos vadybos bakalauro studijas Kazimiero Simonavičiaus universitete, Augustė jaučiasi ypatingai dėkinga dėstytojui, aviacijos ekspertui dr. K. Kalligiannis, kuris prisidėjo prie tolimesnio kelio po bakalauro studijų pasirinkimo. Dėstytojas Augustei rekomendavo universitetą JAV.

„Šiuo metu mano įgytos žinios KSU yra pritaikomos magistro studijoms, pradedant nuo terminų anglų kalba, susijusių su saugumu, žmogiškuoju faktoriumi ir baigiant ekologiškumo, tvarumo klausimais. Artimiausiu metu planuoju didžiąją laiko dalį praleisti studijuojant. Magistrantūros studijos Jungtinėse Amerikos Valstijose priklauso tik nuo pačio studento, kokiu greičiu jis gali mokytis bei nuo turimų finansinių galimybių. Tad tikrai esu dėkinga likimui, KSU bendruomenei ir sau, jog pavyko laimėti Fulbright stipendiją, kurios dėka galiu dalinai finansuoti savo svajonių užsienyje studijas. Labai norėčiau įgyti ir papildomas specializacijas – saugumo (angl. safety and security) ir vadybos bei tvarumo (management and sustainability) srityse. Po mokslų JAV, pagal Fulbright stipendijos reikalavimus, privaloma grįžti į savo gimtąją šalį, tad taip ir padarysiu“, – savo ateities planais dalijosi KSU Aviacijos vadybos bakalauro studijų absolventė.

Kandidatams tenka įveikti kelias atrankas

Fulbright stipendija kiekvienais metais yra inicijuojama JAV ambasados Lietuvoje ir bendrai visame pasaulyje, skirta pasirinktai studijų krypčiai finansuoti. Atranka yra vykdoma visus metus. Augustė prašymą dalyvauti programoje užpildė dar 2022 metų pavasarį, kad galėtų 2023/2024 mokslo metais studijuoti. Praėjus kelis atrankos etapus, atrinktiems asmenims buvo pasiūlyta vienų metų stipendija su sąlyga, kad studentai po studijų dviems metams grįš į Lietuvą.

„Kiekvienam jaunam žmogui, norinčiam savo ateitį susieti su aviacija, linkiu siekti savo svajonių, būti drąsiems, imti kiekvieną galimybę ir svarbiausia bandyti. Nepavykus, galima bandyti dar kartą, bet pasidavus, galimybių daugiau nebebus. Tik jūs sprendžiate, kokį kelią pasirinksite!“, – sako Augustė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais