Lietuva pasaulyje vis dar liūdnai pirmauja pagal savižudybių skaičių 100 tūkst. gyventojų, o vyrų savižudybių skaičius yra 3,5 karto didesnis nei moterų (Pasaulio sveikatos organizacijos statistika, 2020 m.).
Pašnekovė kalbėdama apie šiuos duomenis, ragina žmones atkreipti dėmesį į savo psichologinę būseną, nepaisant lyties: „Nežiūrėkime į tą seną, nusistovėjusį požiūrį, kaip iš tikrųjų turėtų atrodyti vyras, o pagalvokime, kad aš ir esu žmogus, ir noriu apie tai kalbėti. Nepaisant to, kokia tavo lytis, mes visi esame žmonės, visi jaučiame.“
Visą laidą galite pamatyti čia.
Kalbėdama apie įspėjamuosius suicidinių minčių turinčio žmogaus signalus, Laura Digrytė-Šertvytienė pabrėžia, kad labai svarbu tinkamai įvertinti esamą situaciją: „Mes norime greitai kreipti žmogų į pozityvą, sakydami, kad viskas bus gerai, čia nėra dar taip blogai. Vis dėlto yra geriau patį žmogų skatinti kalbėti ir mums labiau klausytis, nei skubėti spręsti ar raminti.“
Interaktyvioje laidos dalyje analizuota tikra istorija, kurioje atsispindi su psichologiniais sunkumais susidūrusio mokinio istorija. Čia psichologė L.Digrytė-Šertvytienė pataria, kaip aplinkiniai laiku gali pastebėti artimo asmens polinkį į savižudybę ir kokios institucijos yra pasiryžusios suteikti reikiamą pagalbą.
„Skirtingos spalvos“ primena, kad iniciatyvą galite palaikyti „Facebook“ paskyroje įsigydami rankų darbo marškinėlius, kurių dizainą įkvėpė vieno iš laidos herojų – aktoriaus Mariaus Repšio – istorija.