Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti
11 01

Mirusius išlydintys Kęstutis ir Tadeuš: kartais mūsų darbas kaip kūryba, nors ir skamba neįprastai

Artimojo netektis – skaudus potyris bet kuriam žmogui. O ar susimąstėte, kad paskutinę kelionę mirusius išlydi ir tanatopraktikai? Tanatopraktiko specialybė tikrai ne visiems girdėta ir daugeliui neįprasta – šie žmonės rūpinasi mirusiųjų paruošimu šermenims.
Laidotuvės
Laidotuvės / Shutterstock nuotr.

Metų metus Vilniaus laidojimo rūmuose „Ritualas“ mirusius išlydintys Kęstutis ir Tadeuš dalinasi, kad dirbti šioje srityje neplanavo.

Jų abiejų keliai į tanatopraktiko specialybę panašūs – įsidarbino paskatinti pažįstamų, draugų.

Kęstutis buvo paprašytas draugo pabudėti teismo ekspertizėje, tai įvyko 1994 metais. Vienas prašymas virto 30 metų patirtimi, nes Kęstutis vėliau teismo eskpertizėje pradėjo dirbti sanitaru, asistavo teismo ekspertams. Na, o laidojimo rūmuose Kęstutis dirba jau daugiau kaip 10 metų.

Tadeuš istorija panaši, jis turėjo draugą, kuris tuo metu jau dirbo tanatopraktiku. Sulaukęs pasiūlymo prisijungti, sutiko ir dirba iki šiol. Taip pat kaip ir Kęstutis, jis dirba daugiau nei 10 metų.

Jie dalinasi, kad pagrindinė tanatopraktiko užduotis yra sutvarkyti kūną, kad jis atrodytų tvarkingai, pagarbiai, kad būtų matyti kaip įmanoma mažiau buvusios ligos ar kitų nelaimingų nutikimų požymių, kurie žeidžia artimuosius. Tanatopraktikas visuomet stengiasi, kad mirusiojo kūnas ir ypatingai veidas, neatspindėtų patirtos kančios, nes tai paskutinis vaizdas, kurį matys jo / jos artimieji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas