Iliustracijos išsiskiria savo ryškumu
Šiandien savo kasdienybės be piešimo nebeįsivaizduojanti Austėja sako, kad tuo užsiima jau visą gyvenimą. Visgi daugiau dėmesio šiai veiklai ji ėmė skirti pradėjusi studijuoti.
„Kaip tik neseniai galvojau, kad, jei nustoju piešti, manęs nelabai lieka – tai yra svarbi mano identiteto dalis, kūnas. Labai svarbu išpildyti save tam tikroje patinkančioje veikloje, kuria iš tiesų degi, o užsiimti kūryba ir kurti, ką nori, yra privilegija. Man visada atrodo, jog kuriantis žmogus niekada nebus senas, o kurti yra lygu žaisti“, – pasakoja A.Jakas.
Nuo pat mažens kūrybai atsidavusi Austėja prisimena, kad piešimas jai iš karto buvo malonus procesas, suteikiantis laisvę.
„Kai imi kurti dar būdamas vaikas ar paauglys, pernelyg nekvestionuoji – esi tame, ir viskas, – tikina A.Jakas. – Vėliau grafinio dizaino studijos stimuliavo visą kūrybą, procesą, paieškas, turėjau daug kūrybingų dėstytojų, kuriems esu dėkinga. Be to, mane visada supo kuriantys žmonės, todėl menas įvairiausiomis formomis nuolatos buvo šalia.“
Pažvelgus į Austėjos kuriamas iliustracijas, atrodo, kad jos turi atrastą savitą braižą, tačiau, anot merginos, šis stilius po kelerių metų gali visiškai pasikeisti, nes prie jo nėra prisirišusi.
„Nenoriu savęs riboti, o ateityje svajoju iliustracijas kurti ir akrilu, pastele, taip pat grįžti prie tapybos. Kuriant man labai svarbios yra spalvos, kurias mėgstu ryškias – žiūrint kito žmogaus akimis, jos gali pasirodyti kiek per agresyvios.
Lietuva yra tokioje geografinėje platumoje, kur didžiąją metų dalį spalvų stinga, trūksta saulės – gal tai pasirenku kaip atsvarą mūsų pilkam rudens ir žiemos peizažui, – aiškina A.Jakas. – Man patinka menininkai, kurie kūrė ryškiai: pavyzdžiui, Paulas Gauguinas, Henris Matisse, Marcas Chagallas, Paulas Klee.“