Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prie ūkio vairo – tėvas, sūnus ir dvi dukros

Ką tik pasibaigusiame konkurse „Metų ūkis“ trečioji vieta atiteko Antano ir Onos Bričkų, jų sūnaus Antano ir dviejų dukrų Sandros bei Laimutės šeimos bendram ūkiui Langakiuose, Kėdainių rajone.
Tėtis Antanas su vaikais: Antanu, Laimute (centre) ir Sandra, apsuptas anūkų
Tėtis Antanas su vaikais: Antanu, Laimute (centre) ir Sandra, apsuptas anūkų / „Kėdainių mugė“ nuotr.

Gausi ūkininkų šeima džiaugiasi įvertinimu ir siunčia sveikinimus kolegoms ūkininkams, dalyvavusiems šiame konkurse.

Tarp trijų miestų

Kai spalio pradžioje konkurso „Metų ūkis“ vertinimo komisija užsuko į ūkininkų Bričkų kiemą, komisijos narius pasitiko du besišypsantys Antanai – tėvas ir sūnus.

„Sveiki atvykę į pasienį. Gyvename ant Kėdainių rajono „rubežiaus“, nuo mūsų iki kiekvieno iš šių miestų: Kėdainių, Kauno ir Raseinių, yra lygiai po keturiasdešimt kilometrų“, – į visas tris puses mostelėdamas ranka parodė Antanas jaunesnysis.

Sūnui pritarė ir smagiai nusiteikęs tėtis Antanas: „Rajone esame paskutiniai ūkininkai, teritorijos prasme.“

Asmeninio Bričkų šeimos archyvo nuotr./Šeimos šventes kartu švenčia visa Bričkų šeima
Asmeninio Bričkų šeimos archyvo nuotr./Šeimos šventes kartu švenčia visa Bričkų šeima

Ypatinga šeima

Tiesą sakant, visa Bričkų šeima ypatinga – linksma, šmaikšti, mėgsta ir pajuokauti, ir viens kitą nepiktai per dantį patraukti. Tad konkurso vertinimo komisijai labai smagiai ir vaizdžiai pasakojo apie ūkį ir darbų pasidalinimus.

Šeši kilometrai

Atokiame Langakių kaime, Pernaravos seniūnijoje, darbuojasi du Antanai, Sandra ir Laimutė Bričkai. Šeima valdo 750 hektarų ūkį, kuriame augina grūdines kultūras – vasarinius ir žieminius kviečius, miežius ir rapsus, taip pat maistinius ir pašarinius žirnius. Didžiąją dalį – apie 400 hektarų, ūkininkai paprastai užsėja žieminiais kviečiais.

2004 metais savo ūkį įregistravo sūnus Antanas, dukros Sandra Bričkutė ir Laimutė Seniūnė 2007-ais ir 2013-aisiais, o tėtis Antanas žemę pradėjo dirbti dar 1991 metais.

„Mūsų žemė aplink Langakius driekiasi maždaug šešių kilometrų spinduliu“, – sakė jaunesnysis A. Bričkus.

„Kėdainių mugė“ nuotr./Ūkyje auga pamaina, Antano jaunėlė Gabija, labai domisi technika
„Kėdainių mugė“ nuotr./Ūkyje auga pamaina, Antano jaunėlė Gabija, labai domisi technika

Ūkininkai... iš Kauno

Vyresnysis Antanas kilęs iš Kėdainių, jo žmona Ona iš Raseinių. Šiuo metu vyresniųjų Bričkų šeima ir dukra Laimutė gyvena Kaune. Brolis Antanas ir sesuo Sandra gyvena ir darbuojasi Langakiuose.

„Kur čia bėgsi, kaimas irgi gerai. Nesigailiu pasilikęs. Čia mano šeima, namai. Iš Kauno vis atvažiuoja tėvai, sesuo. Nėra kuo skųstis. Ūkininkaujame visi kartu“, – šypsosi jaunesnysis Antanas.

Dirba nuo mažens

Ūkyje nuo mažens iki šiol drauge darbuojasi visi trys Bričkų vaikai.

Nors vyriausioji Bričkų dukra Sandra Bričkutė Vilniaus universitete baigė kultūros istorijos ir antropologijos studijas, tačiau ūkio darbai jai artimi nuo vaikystės. Brolis Antanas šmaikščiai pridūrė, kad ji, istorikė, labiau prie ūkio, nei jaunesnioji sesuo Laimutė, agronomė, baigusi Aleksandro Stulginskio universitetą.

Išmokė seseris

Ūkio techniką vairuoti moka abi sesės. Brolis jas išmokė.

„Tiesiog vieną dieną pasodino ir liepė važiuoti. Bet tikrai nevairuojam kiekvieną dieną, tik kai daug darbų ir trūksta darbo rankų, tada jau sėdam ir važiuojam pačios“, – sakė Sandra.

Pasak Laimutės, kadangi tėvai turėjo daug darbų ir neturėdavo kur vaikų palikti, juos nuo mažens vesdavosi kartu su savimi į ūkį.

„Mes kartu dirbome, tiek, kiek galėjome. Taip atsirado noras pratęsti tėvų darbus, nes mes matėme, kokia sunki buvo pradžia ir kiek daug jie dirbo, kad ūkis būtų toks, koks jis yra šiandien“, – kalbėjo Laimutė.

„Kėdainių mugė“ nuotr./Konkurso vertinimo komisija Bričkų ūkyje, Langakiuose
„Kėdainių mugė“ nuotr./Konkurso vertinimo komisija Bričkų ūkyje, Langakiuose

Skatino norus

Seseriai pritarė Sandra: „Seniau tėvai laikė gyvulius, žinoma, mes padėdavome, todėl mums atiduodavo veršiukus ir leisdavo patiems užsiauginti, o juos pardavus, tai jau būdavo mūsų pinigai. Tuo skatindavo norą dirbti. Taip brolis nusipirko pirmąjį savo automobilį“.

Abi seserys tvirtai pripažino, kad ūkio galva yra brolis. Jis – pagrindinių idėjų ir darbų organizatorius.

„O mes tik jo sumanymų ir nurodymų vykdytojai“, – patvirtino Laimutė.

Auga pamaina

Šiuo metu Laimutė augina mažą dukrytę, todėl ūkio darbai gula ant Antano ir Sandros pečių. Jie džiaugiasi, kad sesers vyras Mindaugas, kaunietis, noriai darbuojasi ūkyje.

„Laimutės vyras, nors ir kilęs iš miesto, tačiau labai palankiai žiūri į žemės ūkį ir pats tuo itin domisi. Mindaugas dirba visus ūkio darbus, kokius tik reikia, kaip ir Antano antra pusė – Audronė. Beje, ūkyje jau auga pamaina, Antano jaunesnioji dukra Gabija, taip pat žada būti ūkininke ir labai domisi ūkio technika“, – pasakojo Sandra.

Skirtingi pomėgiai

Seserys tvirtina, kad Antano pagrindinis pomėgis yra ūkis, nes jis geriausiai pailsi dirbdamas.

„Laisvu laiku domiuosi naujomis žemės ūkio dirbimo technologijomis ir technikos naujovėmis. Dar mėgstu žvejoti“, – sakė Antanas jaunesnysis.

Sandra laisvalaikiu skaito knygas, nuo kurių gausos jau lūžta lentynos ir dar turi silpnybę gyvūnams.

Laimutė dievina keliones, tik atsiradus laisvo laiko iškart savarankiškai dėliojasi kokį maršrutą ir lekia su šeima. Ji apgailestavo, kad dėl šiuo metu susiklosčiusios situacijos jai teko apsiriboti kelionėmis po Lietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai