Sunkią traumą paauglystėje patyręs vyras savo valios pastangomis padarė tai, ko iš jo tuomet nesitikėjo nė vienas medikas.
Dabar jis įkūręs ne vieną reabilitacijos centrą, kurie veikia ne tik Maskvoje, ir pagal savo metodiką padeda sunkias traumas patyrusiems žmonėms. Stebuklų, kaip sako pats, nedaro, o rezultatus lemia ir paties žmogaus valia.
V.Dikulio reabilitacijos centre Maskvoje jau daug metų besigydanti lietuvė Audronė Avdošina pagalbos į jį kreipėsi po sunkios stuburo traumos, o moteriai susisiekti su V.Dikuliu padėjo Lietuvos galiūnas Alvydas Kirkliauskas ir sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas.
Duodama interviu 15min, Audronė kalbėjo ir apie tai, kad V.Dikulio sukurta programa padėjo jai pakilti iš neįgaliojo vežimėlio. Tuo tarpu paties V.Dikulio gyvenimas – itin spalvingas, o ir spalvų būta pačių įvairiausių.
Cirką pamilo vaikystėje
Pasakodamas apie savo gyvenimą, 72 metų V.Dikulis jį prisimena nuo vaikystės.
Anksti netekęs tėvo ir mamos jis nuo augo vaikų namuose. „Mano tėvelis žuvo labai anksti. Maždaug po pusės metų mirė ir mama. Ji sirgo kepenų liga. Tada – vaikų namai.
Dar vaikystėje labai pamilau cirką. Kai atvažiuodavo cirkas, mes, visi vaiknamiškiai, bėgdavom per tvorą pažiūrėti. Mus, būdavo, išvaro. Bet taip pamilau cirką, kad sau pasakiau: būsiu cirko artistas“, – pasakojo V.Dikulis.
Jam į cirką patekti pavyko. Tiesa, iš pradžių jis buvo tik pagalbininkas. Kaip sako pats, keliaudavo į parduotuvę parnešti, ko paprašydavo cirko artistai. Patekęs į cirką V.Dikulis ėmė mokytis jo meno: ekvilibristikos, akrobatikos. Tačiau vieną dieną, atliekant triuką, įvyko skaudi nelaimė – cirko artistas krito.