Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Virtualioje konferencijoje – praktiniai patarimai, kaip susidoroti su stresu ir ugdyti atsparumą pokyčiams

Ketvirtą kartą virtualiai vyksiančioje konferencijoje „Socialinio verslo diena“ pilietinių organizacijų atstovai, socialinių verslų kūrėjai, aktyvūs visuomenės nariai dalinsis patirtimi ir žiniomis, kaip ugdyti kiekvieno iš mūsų atsparumą pokyčiams, prisitaikyti prie nuolat kintančios aplinkos ir rūpintis savo bei aplinkinių emocine sveikata, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pavargusi moteris
Pavargusi moteris / Vida Press nuotr.

„Pernai konferencijoje diskutavome, kokią įtaką visuomenei padarė pandemija ir kaip socialinis verslas reagavo į COVID-19 iššūkius. Tie iššūkiai, deja, nedingo, bet atsirado dar didesnių. Todėl šiandien kalbame apie visuomenės atsparumą – gebėjimą atsispirti krizėmis, išlaikant savo vertybes.

Socialinis verslas gali būti puikus atsparumo pavyzdys, nes veikdamas atviroje rinkoje ir naudodamas verslo įrankius sugeba pasiūlyti inovatyvius sprendimus ir išlikti tvarus. Valstybei, o ir privačiam sektoriui, apsimoka investuoti į socialinius verslus, tačiau vis dar reikia įveikti nemažai biurokratinių kliūčių,“ – sako Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, konferencijos organizatorė ir VšĮ „Geri Norai LT“ įkūrėja.

Lapkričio 17 d. nemokamoje konferencijoje pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus socialiniai verslininkai, aktyvistai, pilietinių organizacijų steigėjai, ekspertai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos ir Šiaurės šalių.

Irena Blaževičė, socialinių verslų tyrėja ir kūrėja, socialinių mokslų daktarė, konferencijoje papasakos, kodėl naujojoje realybėje, kai, atrodo, kad pastovumo sąvoka išnyko, ypač svarbu ugdyti bendruomenių atsparumą.

„Kiekvienas sukrėtimas yra postūmis kokybinėms transformacijoms, nes identifikuoja sistemų silpnąsias puses, įkvepia tarpsektorines partnerystes ir išryškina naujas evoliucines kryptis“, – atkreipia dėmesį I.Blaževičė.

Konferencijoje daug dėmesio skirsime emocinei sveikatai ir aiškinsimės, ką galėtume padaryti, kad visi jaustumės geriau. Natalia Sarata – sociologė, žmogaus teisių ir kovos su perdegimu aktyvistė iš Lenkijos atvirai papasakos, kodėl nereikėtų numoti ranka į perdegimo simptomus ir ką galime padaryti, kad išlaikytume tvirtą emocinę sveikatą. N.Sarata neslepia, kad ir pati patyrė perdegimą, todėl nuo 2017 m. remia aktyvistus, NVO sektoriaus darbuotojus ir savanorius, norinčius įveikti perdegimą, pervargimą ir beviltiškumą.

Išsamiau apie emocinę sveikatą konferencijoje kalbės Nelli Jung, Estijos socialinės įmonės „Minutes of Stillness“ vadovė ir viena iš įkūrėjų. Ji pasidalins praktiniais patarimais, kaip susidoroti su stresu, emocijomis ir susikaupimo problemomis.

Daugiau informacijos apie „Socialinio verslo diena 2022“ programą rasite čia. Virtuali konferencija yra nemokama.

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas