1. Atvirumas bendraujant su partneriu
Nevenkite kalbėti apie savo jausmus ir skatinkite bei drąsinkite tą patį daryti partnerį. Vos užsimezgus jausmams, labai svarbus atvirumas – du žmonės apsikeičia informacija apie save ir sustiprina tarpusavio ryšį. Kai poros jau kartu metus ar daugiau, atvirumas leidžia pastebėti, kaip kinta jų ryšys – į gerąją ar į blogąją pusę. Poros, kurios puikiai sutaria, dažniausiai atvirai ir sąžiningai kalbasi apie viską nuo pažinties pradžios.
2. Pozityvumas sprendžiant problemas
Žavi šypsena ir geras humoro jausmas dažniausiai daro stebuklus. Užuot ėmę mylimąjį pjauti, kodėl jis vėl (jau kokį penkiasdešimtąjį kartą) neužsuko dantų pastos tūtelės, geriau prispauskite ant jos lipnų lapelį su linksmu užrašu, pavyzdžiui: „Gelbėkit, padėkit!!! Kažkur pradanginau savo dangtelį!“ Žaismingas tonas kitam žmogui nesukelia susierzinimo ir noro prieštarauti. Mes juk norime padrąsinimo, o ne kritikos, ar ne? Įsivaizduokite, kad užkietėjusi namisėda ir knygų žiurkė susipažįsta su perspektyviu krepšininku, kuris savaitgalį pakviečia ją kartu pasportuoti. Vyrukas turi dvi galimybes: arba įrodinėti, koks jis kietas ir įvaryti savo draugei dar didesnį kompleksą, arba pamiršti save ir padrąsinti merginą pabandyti įmesti į krepšį. Viena pora, nugyvenusi ilgą ir laimingą 35-erių metų vedybinį gyvenimą, taip ir susipažino. Kai ji prisipažino, kad niekada nežaidė krepšinio, jis atsakė: „Jei niekada nebandei, nesakyk, kad tau nepavyks.“ Tuos žodžius būsimoji žmona, vėliau padariusi stulbinamą karjerą, prisiminė dar ne kartą.
3. Garantijos dėl bendros ateities
Kartais net ilgai kartu gyvenančios, bet nesusituokusios poros bijo kalbėtis apie bendrą ateitį, nes galbūt nėra visai tikros dėl jos. O saugumas trapiame mūsų gyvenime daug reiškia. Tad patartina išdrįsti kalbėtis apie bendrą ateitį. Nebūtinai apie labai tolimą: bendros numatomos kelionės, planuojamos atostogos, išvykos tarsi garantuoja, kad jūs neišsiskirsite. Buityje nuolat kyla klausimų, susijusių su jūsų ateitimi: ar planuojate gyventi kartu, ką ketinate pirkti savo būstui, ar vertėtų išmesti kelis senus baldus, ar važiuoti drauge pas vieno kurio tėvus? Santykių pradžioje tokie pokalbiai liudija, kad norite būti su tuo žmogumi. Santykiams pažengus toliau, neverta bijoti vedybų temos – prabilę apie ją, tik įrodote, kad su tuo žmogumi norite gyventi ilgai ir laimingai.
4. Vienodas buities darbų pasidalijimas
Nors tai svarbu tik kartu gyvenančioms poroms, prieš pradedant naują gyvenimą kartu, vertėtų išsiaiškinti, kas ką mano apie indų plovimą ir šiukšlių išnešimą. Buities darbų krūvis ir požiūris į jų pasidalijimą turi didžiulę įtaką tarpusavio santykiams. Nėra vienos visiems tinkančios taisyklės: tiesiog nė vienas neturėtų jaustis nuskriaustas ir nelaimingas. Dažniausiai kuris vienas iš dviejų mėgsta gaminti, o kitas – tvarkytis. Štai problema ir išspręsta! Liūdniau toms poroms, kurios įsitikinusios, kad partneris turi laikyti tris arba keturis namų kampus vien todėl, kad į porą gavo tokį lobį...
5. Socialinių ryšių palaikymas
Net jei jūsų svainis jums atrodo beprotiškai nykus ir nemalonus tipas, bet, pakviesdama jį vakarienės, stengiatės būti svetinga ir tolerantiška. Ne kiekviena žavisi ir savo anyta, tačiau malonus bendravimas su ja ir kitais partnerio giminaičiais tikrai duos naudos: jūsų pastangos bus įvertintos, o nuomonė apie jus – palanki. Nors įsimylėjėliai dažnai nori atsiriboti nuo draugų ar giminaičių, vis tik socialinių ryšių puoselėjimas yra svarbus jų laimingos ateities veiksnys. Draugai ir giminės – tai jūsų palaikymo komanda, kuri nenusigręš nuo jūsų tuomet, kai reikės pagalbos. Laimingos ir ilgai kartu gyvenančios poros dažniausiai reguliariai bendrauja su antrosios pusės giminėmis, ne tik viešai jas giria, bet yra visiškai įsitikinę, kad jų anytos ir uošvės yra fantastiškos, giminaičiai – mieli, o draugai – patys geriausi pasaulyje.
P. S. Labai svarbu vertinti partnerio pastangas išlaikyti jūsų ryšį ir pačiam stengtis keistis. O jei užklupo krizė, iš kurios sunku išsikapstyti, verta kreiptis į šeimos santykių specialistą.