Kai vyras lyginamas su kitais
Kas tie kiti – visiškai nesvarbu. Tai gali būti tėvas, buvęs partneris, draugės vyras ar kaimynas. Bet kuriuo atveju toks lyginimas byloja apie tai, kad vyras neatitinka moters idealo. Jeigu moteris pareiškia vyrui, kad jis nevykėlis, mažai uždirba, blogas meilužis ir pan., tokie priekaištai vargiai paskatins vyrą keistis. Jis tiesiog jausis nuvertintas, o jeigu šiuos priekaištus girdės nuolat, tiesiog išeis pas kitą moterį, kuri jį sugebės priimti tokį, koks jis yra.
Asmeninių ribų nepaisymas
Nors yra sakoma, kad sėkmingi santykiai įmanomi tik tada, jeigu jaučiatės su partneriu kaip vienas vienetas, „mes“, o ne atskiri individai „aš ir tu“, visiškai susilieti su partneriu psichologai nerekomenduoja. Tai nelabai ir įmanoma, nes visi esame skirtingi.
Asmeninių ribų pažeidimas taip pat yra reikalauti, kad vyras su moterimi važiuotų į parduotuves apsipirkti.
Labai dažna skyrybų priežastis, kad vienam iš partnerių nepriimtini kito įpročiai. Kartais vienas iš jų (dažniausiai moteris) įsiveržia į kito asmeninę erdvę, kad joje įvestų savo tvarką. Pavyzdžiui, perdėlioja partnerio daiktus taip, kaip esą būtų teisinga. Atrodo, tai tik daiktai, išorinė aplinka, bet kitas žmogus į tokį veiksmą reaguoja kaip į savo asmeninių ribų pažeidimą. Juolab kad po tokios revizijos jis neberanda savo daiktų, kurie jo „netvarkoje“ iš tiesų turėdavo labai konkrečią vietą.
Asmeninių ribų pažeidimas taip pat yra reikalauti, kad vyras su moterimi važiuotų į parduotuves apsipirkti, net, jeigu jis to „nevirškina“. Jeigu moteris nuolat jam aiškina, kaip jis turėtų rengtis. Jeigu tempia pas savo draugus, tarp kurių vyras jaučiasi nejaukiai. Kitaip tariant, vyras verčiamas užsiimti tuo, kas jam neįdomu, nereikalinga ir neteikia džiaugsmo. Kam tuomet reikalingi tokie nedžiuginantys santykiai?
Jeigu moteris nori, kad vyras gerai atrodytų, daugiau uždirbtų, rūpintųsi šeima, ji turi apie tai jam pasakyti, tačiau jo nespausti, nereikalauti ir neaiškinti, kaip jis turėtų gyventi.
Kai moteris ginčijasi
Jeigu moteris ginčijasi su vyru, jis pradeda ją vertinti ne kaip partnerę, o kaip konkurentą. Tai užkoduota vyro genuose – bet kuris patinas siekia pergalės. Nesvarbu, apie ką diskutuojama, tačiau, jeigu moteris savo argumentus pateikia kaip priešpriešą vyro nuomonei, ji turi nusiteikti, kad vyras ją „atakuos“. Tokiu atveju moteris savo atžvilgiu išgirs daug „mielų“ epitetų – pavyzdžiui, kad ji kvaila ir nekompetentinga. Jeigu tokie „susirėmimai“ dažni, vienas iš partnerių gali neištverti ir rėžti riebiau. Tuomet konfliktas neišvengiamas.
Spontaniškas elgesys
Vyrai linkę viską planuoti, tad, jeigu moteris staiga atsisakys suplanuotos kelionės arba, atvirkščiai, pareikš, kad nori kur nors važiuoti tiesiog dabar, arba praneš, kad ką tik pakvietėte į svečius drauges, vyrui tai gali sukelti patį tikriausią stresą.
Beje, dėl tos pačios priežasties vyrai nesupranta moters užuominų, kai ji gėrisi vitrinoje gulinčiu papuošalu ar suknele ant manekeno. Juk iš anksto ji vyro neinformavo, kad nori šio daikto, tad jam nė į galvą nešaus mintis jį pirkti.
Todėl patartina apie savo planus ir norus pranešti vyrui iš anksto, o ne paskutinę minutę. Tuomet vyras spės morališkai pasiruošti šiai situacijai.
Pavydas
Daugelis moterų labai atvirai rodo pavydą. Jos gali duoti vyrui pastabą, jeigu jis žvilgčioja į kitas moteris, sukelti skandalą, jeigu jis užsilaikė susitikime su draugais, tardyti, ką jis veikė be jos draugijos.
Būna ir tokių moterų, kurios kontroliuoja kiekvieną vyro žingsnį, tikrina jo telefoną, gali netikėtai apsireikšti pas jį darbe, kad patikrintų, kurios iš kolegių gali kelti jai grėsmę. Kitos, norėdamos įsitikinti, kad jis ištikimas, renka informaciją apie vyrą per draugus, kolegas.
Daugeliu atvejų vyrai tiesiog atsiriboja nuo tokios moters, o kai kurie kerštaudami iš tiesų užmezga romaną, kad bent jau būtų pagrindo moters priekaištams. Žinoma, normalus vyras nekentės – anksčiau ar vėliau jis trenks durimis.