5 patarimai renkantis savo svajonių žiedus

Vasara – metas, kai gatvėse padaugėja papuoštų limuzinų, o bažnyčių varpai be pertraukos gaudžia kiekvieną savaitgalį. Atrodo, kad šiuo metų laiku priimtini tik du užsiėmimai – arba svečiuotis vestuvėse, arba patiems jas kelti.
 „Vilniaus Juvelyrika“
„Vilniaus Juvelyrika“ / Projekto partnerio nuotr.

Žinoma, ši šventė neįsivaizduojama be jaunuosius sujungiančio tauriojo metalo spindesio – vestuvinių žiedų. Paprasti ar prabangūs, jie tampa tuo atributu, kuris lydės nuo jaunystės iki žilos senatvės. Kaip išsirinkti, kad po kelerių metų nereiktų gailėtis ir sukti atgal pas juvelyrą?

Drauge su ekspertais iš „Vilniaus Juvelyrikos“ paruošėme patarimų rinkinį, kurį turėtų perskaityti kiekvienas, besiruošiantis vestuvėms.

1. Vestuviniai žiedai seka madas, tačiau išsirinkę klasiką, neprašausite.

Juvelyrų įrankiai ir įgūdžiai nuolat tobulėja, tad norintys kažko išskirtinio savo vestuvėms, nesunkiai ras unikalias lazerinio graviravimo, emaliavimo paslaugas, galės išsirinkti ne tik įprasto geltono ar balto aukso žiedus, bet ir nustebinti svečius rudo, mėlyno ar rožinio atspalvio auksu. Nepaisant šių galimybių, populiariausi išlieka klasikinio dizaino žiedai.

„Klasikiniai žiedai buvo populiarūs ir prieš dešimt metų, ir dabar, greičiausiai ši tendencija išliks ir ateityje. Vienintelis pastebimas pokytis, lyginant senesnius žiedus su šiuolaikiniais – vadinamoji komforto zona, kai žiedo vidinėje pusėje yra suformuojamas išgaubimas, dėl kurio žiedas neįsiręžia į pirštą, lengvai nusiima, po juo nesikaupia nešvarumai“, – vardija „Vilniaus Juvelyrikos“ rinkodaros vadovė Sigita Švabauskienė.

2. Nuo ko priklauso kaina?

Vestuviniai žiedai – sunkiai nuspėjami kainos atžvilgiu, ir gali būti, kad už tą patį žiedą skirtingu laikotarpiu juvelyras paprašys visiškai skirtingų sumų. Žiedo kainą lemia jam panaudoto brangiojo metalo kiekis, rinkoje vyraujanti aukso kaina, taip pat nuo to, ar jame panaudoti brangieji akmenys – o pastarųjų kaina taip pat kinta priklausomai nuo rinkos tendencijų.

„Kalbant paprastai, žiedo kaina priklausys nuo to, kiek jame panaudota aukso, ar žiedo dizainas labai sudėtingas, bei nuo panaudotų brangiųjų akmenų kiekio ir dydžio. Standartiniai žiedai būna 3-5 milimetrų pločio, vyriški žiedai dažniausiai būna kuklesni, o į moteriškus mėgstama įstatyti vieną ar kelis briliantus, tad jie ir atsieina kiek brangiau“, – sako S. Švabauskienė.

3. Kaip pasirinkti dydį?

Gaminantis žiedą šis klausimas greičiausiai jums nekils, nes tuo pasirūpins meistras. Tačiau renkantis žiedą parduotuvėje, verta prisiminti kelias mažas gudrybes. Visų pirma, nesimatuokite žiedo sušalusiais, sustirusiais pirštais – jie bus nuo šalčio kiek susitraukę ir net gerai tinkantis žiedas gali smukti. Dedantis žiedą, pažiūrėkite, ar jis lengvai slysta per piršto sąnarį – tiek maunant, tiek numaunant žiedą, jis turėtų tik lengvai užkliūti, o jei reikia panaudoti jėgą, jaučiate skausmą – žiedas akivaizdžiai per mažas. Išsirinktą žiedą pasimatuokite kelis kartus skirtingu paros metu – rytais pirštai būna kiek plonesni, o vakarais – storesni.

4. Kiek laiko užtrunka gamyba?

„Žiedo sukūrimas užtrunka priklausomai nuo kliento poreikių ir derinimo proceso. Iš pradžių sukuriamas ir su klientais suderinamas žiedo dizainas – idealu, jei į pirmą susitikimą pora ateina jau su aiškia vizija, kokio žiedo norėtų. Suderinus dizainą, žiedas gaminamas, o pats gamybos procesas gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų, priklausomai nuo žiedo sudėtingumo ir juvelyro patirties. Mūsų juvelyrikos salonuose dirbantys meistrai yra perėmę ir ištobulinę įvairiausias gamybos technologijas, kurios ilgainiui tampa tikra profesine paslaptimi, tad kiekvienas užtrunka individualiai. Žinoma, visad galima išsirinkti ir nusipirkti jau pagamintą žiedą, kurių gausu kiekvienoje didesnėje juvelyrikos parduotuvėje“, – sako pašnekovė.

5. Kokį žiedą rinktis, kad jis tiktų ilgam?

Bene svarbiausias klausimas, kylantis perkant naują žiedą – jo ilgaamžiškumas. Juk nesinori dar nesulaukus vestuvių metinių vėl sukti pas juvelyrą ir tvarkyti susidėvėjusį žiedą ar užsakinėti naują. Laimė, yra kelios taisyklės, kuriomis vadovaujantis galima išsirinkti patvarų žiedą.

„Visų pirma, žiedo praba turėtų būti standartinė 585 – toks žiedas bus atspariausias braižymui ir deformacijai. Žiedą iš karto rekomenduojame daryti kiek storesnį, bent iš 3-5 gramų aukso, kad bėgant metams ir keičiantis kūno apimtims, būtų galima jį nesunkiai padidinti ar sumažinti. Žinoma, reikia atsiminti, kad net ir kruopščiausiai pagamintas aukso žiedas ilgainiui apsibraižys, nes tai yra minkštas metalas – tuomet geriausia jį nunešti juvelyrui, kuris žiedą nesunkiai atnaujins“, – pastebi S. Švabauskienė.

Pašnekovė taip pat rekomenduoja laikytis kelių paprastų taisyklių, kurios padės žiedus išsaugoti ilgiau:

  • nusiimkite žiedą naudojant buitinę chemiją, sportuojant ir maudantis jūroje ar baseine;
  • papuošalus laikykite atskirai vieną nuo kito, kad jie vienas kito nebraižytų – geriausia specialiuose minkštos medžiagos maišeliuose;
  • auksą ir sidabrą valykite tik specialia mikropluošto servetėle, o jei įsigijote specialaus valiklio – įsitikinkite, kad jis tinkamas jūsų turimam papuošalui ir gerai perskaitykite instrukcijas;
  • jei pajutote, kad žiede esantis brangakmenis pradėjo klibėti, skubiai neškite jį juvelyrui – sutvirtinimo išlaidos bus daug mažesnės, nei akmenį pametus.

Vilniaus Juvelyrika“ – tai juvelyrikos amato tradicijos, susipynusios su profesionaliu ir šiuolaikišku klientų aptarnavimu. Apsilankykite salonuose Vilniuje arba interneto svetainėje ir raskite savo svajonių žiedus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų