Dažnas į santykius žiūri kaip į asmeninį pralaimėjimą, tarsi turėtumėme pripažinti asmeninę nekompetenciją. Tačiau ar tikrai verta bijoti išeiti? Visada turite tris išeitis – susitaikyti su tuo, kaip yra; bandyti kažką pakeisti ir trečia – išeiti, rašoma lifehacker.ru. Ką renkatės jūs?
Pasakykite STOP:
Kai netenkate teisės į asmeninį gyvenimą
Kalbama ne apie pavydą (nors jis ir sužlugdė ne vienus santykius), bet apie nepasitikėjimo atmosferą ir savinimąsi, ką sukuria perdėtai įtarus partneris, kuris siaubingai įsižeidžia, jeigu jūs einate į paprasčiausią susitikimą su savo draugais. „Kur eini? Kam rašai? Kodėl neparodai savo telefono? Tu manimi nepasitiki?“
Esmė tame, kad daugelis žmonių nesupranta, kad jų partneris turi asmeninę (ir ne tik asmeninę) erdvę, jam reikia jaustis laisvai. Jeigu jums antra pusė neleidžia net pažvelgti į kitus vaikinus ar merginas gatvėje ir dėl to siaubingai supyksta, nuolat skaito jūsų asmeninius susirašinėjimus telefone ar socialiniuose tinkluose, bėkite, kadangi jūsų gyvenimas bus vis labiau suvaržytas.
Kai jaučiate nepagarbą ir gėdą
Šie jausmai nutraukė daug daugiau santykių nei tiesiog išdavystė ir neištikimybė. Iš tikrųjų – tai banali kova su statusu. Kai partneris jus žemina (jūsų svajones, darbą, siekius, indėlį į šeimos biudžetą), jis jūsų statusą nuvertina ne tik savo, bet ir jūsų akyse. Priverčia jus jaustis blogiau, silpniau, nevertinamais.
„Jos vyras uždirba gerokai daugiau negu tu“, „ar žinai, kaip tu baisiai atrodai su šita suknele“, „tu ne vyras“ ir pan. – visos šios frazės griauna santykius ir pasitikėjimą savimi. Toks „žaidimas“ vyksta pačiomis įvairiausiomis formomis, todėl atsisakykite jame dalyvauti – išeikite, kol antroji pusė dar nesugriovė jūsų gyvenimo.
Kai nemokate pyktis ir taikytis
Visos poros pykstasi ir tai ne pasaulio pabaiga. Tačiau kai bet koks nesutarimas yra sprendžiamas pakeltu balsu, jūs rėkiate vienas ant kito dėl smulkmenų, o vėliau susipykę nesikalbate savaitėmis, metas paklausti – kas su jūsų santykiais vyksta? Ar jūs jaučiatės laimingi? Kodėl norite būti kartu? Ar galite konfliktus išspręsti kitaip?
Kai jūsų netenkina seksualinis gyvenimas
Priežasčių, kodėl seksualinis gyvenimas yra netikęs, gali būti labai daug. Viena, kai jūs apie tai nesikalbate ir laukiate stebuklo – taip, deja, nebus. Turite aiškiai vienas kitam pasakyti, ko trokštate. Tačiau jeigu nuolat kalbatės ir suvokiate, kad jūsų seksualinis ritmas kardinaliai skiriasi, jūs norite skirtingų dalykų, su partneriu nejaučiate jaudulio ir pasitenkinimo, o visa tai tęsiasi ilgą laiką, darykite išvadas ir priimkite sprendimus.
Paklauskite savęs, ar norite su tuo žmogumi būti, mylėtis? Ar jums reikės apsimetinėti, kad jaučiate orgazmą, ar esate laimingi seksualinėje plotmėje? Jeigu į daugelį klausimą atsakote „ne“, pagalvokite, ką galite padaryti, kad viskas pasikeistų į gerąją pusę.
Kai nesutariate vaikų klausimu
Skaudu suvokti, kad jūsų partneris nenori vaikų, o jūs tik apie tai ir galvojate. Atmeskite visus „kada nors“ ir „galbūt“. Su tokiu požiūriu viskas gali apsisukti aukštyn kojomis, tačiau jeigu vienas iš partnerių labai aiškiai išsako savo poziciją ir vaikų norą/nenorą, gali būti, kad situacija nepasikeis.
Vėlgi reikia pagalvoti, ar jus tenkins tokie santykiai – visą gyvenimą svajoti apie vaikus ir jų nesusilaukti arba auginti, nors to nenorite? Vaikai – tai didžiulė atsakomybė ir drauge didžiulė laimė, todėl geriausia atrasti tą žmogų, su kuriuo galite kurti tokią laimę kartu. Žiauru dėl savo pasirinkimo atimti iš kito žmogaus jo galimą laimę.