6 kūno kalbos triukai, kurių sunku išmokti, tačiau jie verti pastangų

Kai kurie triukai, tokie kaip šypsena, yra pakankamai lengvai pritaikomi kasdieniame gyvenime. Tačiau yra ir kitos technikos, kurios, nors ir pakankamai logiškos, yra sudėtingesnės. Nepaisant to, jos gali padaryti didžiulį skirtumą. Štai šeši kūno kalbos triukai, kuriuos gali būti sudėtinga įvaldyti, tačiau ilgainiui pastangos tikrai atsipirks, tikina uk.businessinsider.com.
Kūno kalba
Kūno kalba / „Scanpix“ nuotr.

1. Atkartokite žmogų, su kuriuo kalbate

Atkartojimas – arba kūno padėties pakeitimas, kad ji atitiktų kūno padėtį asmens, su kuriuo kalbate, – tai įgūdis, kurio gali būti sudėtinga išmokti. Tačiau tai rodo susižavėjimą ir pritarimą, teigia Rosemary Haefner, vyriausioji „CareerBuilder“ žmogiškųjų išteklių pareigūnė.

Tai padaryti subtiliai gali būti sudėtinga, ypač neatrodant, jog šaipotės iš to asmens, tačiau tai tikrai geras triukas, jei norite padaryti gerą įspūdį.

2. Eikite su tikslu ir energija

Ne visi vaikšto pasitikėdami savimi. Kai kurie iš mūsų per gyvenimą eina susikūprinę ir nerangūs.

Gali būti sudėtinga pakeisti savo eiseną. Tačiau, pasak „Scientific American“, jeigu stengsitės ją pagerinti, padėsite užtikrinti, kad žmonės nedarytų klaidingų išvadų apie jūsų pasitikėjimą savimi, patrauklumą ir patikimumą.

3. Palaikykite akių kontaktą

Venkite pozų, kurios išreiškia gynybą (nepaisant to, kad tą akimirką būtent taip ir jaučiatės).

Akys pasako viską. Žmonės drebančiu žvilgsniu dažnai sudaro nervingo, išsiblaškiusio ir nenuoširdaus asmens įvaizdį. Gali būti sudėtinga įvaldyti šį triuką, kadangi kai kuriems žmonėms tai yra labai nejauku ir nenatūralu. Tačiau šis įgūdis gyvenime gali labai praversti.

Laimei, yra kelios paprstos technikos geresnio akių kontakto palaikymui, jei jums atrodo, kad jūsų žvilgsnio nepakanka.

Knygos „How To Talk To Anyone“ autorė ir komunikacijos ekspertė Leil Lowndes pataria „apsimesti, kad jūsų akys yra prilipusios prie jūsų pokalbio partnerio labai stipriais klijais“.

Kai įvaldysite šį triuką, akimirksniu pajusite, kad bendravimas akis į akį pagerės.

123RF.com nuotr./Pokalbis
123RF.com nuotr./Pokalbis

4. Rankos turi būti matomos

Kartais sunku žinoti, ką daryti su rankomis, ypač jei esate nervingas žmogus.

To pasekmė – impulsyviai kišate rankas į kišenes, arba sukryžiuojate jas. Tai suprantami judesiai, tačiau jie sukuria negatyvų vaizdą.

Kaip praneša „Business Insider“, svarbu laikyti rankas matomas, kitaip atrodys, kad kažką slepiate.

Įsileiskite žmones ir leiskite jiems jumis pasitikėti, naudodami atviresnę kūno kalbą. Venkite pozų, kurios išreiškia gynybą (nepaisant to, kad tą akimirką būtent taip ir jaučiatės).

5. Sėdėkite tiesiai

Jūsų tėvai buvo teisūs, kai nuolat kartodavo sėdėti tiesiai jums, paaugliui.

„Jeigu atsiremiate sėdėdami ant kėdės, pašnekovai tai priima kaip ženklą, kad jūsų visiškai nedomina siūloma pozicija arba kad nežiūrite į pokalbį rimtai, – nei viena, nei kita nepadės jums gauti darbą, – „Business Insider“ sakė Amanda Augustine, „TopResume“ karjeros pagalbos ekspertė. – Be to, susmukimas kėdėje gali parodyti pasitikėjimo savimi stoką.“

Ji siūlo sėdėti, lyg prie jūsų galvos būtų pritvirtinta virvė ir ją temptų į viršų. Jei žmogus sėdi tiesiai, jis sudaro protingo, pasitikinčio savimi ir patikimo žmogaus įvaizdį.

Bet kuris blogą laikyseną turintis žmogus gali patvirtinti, kad ją sutvarkyti nėra lengva. Tačiau ilgainiui – tai verta pastangų.

6. Patobulinkite rankos paspaudimą

Niekas nenori sulaukti rankos paspaudimo, primenančio mirusią žuvį. Rašydamas „LinkedIn“ Ashishas Arora pažymi, kad daugelis mano, jog „silpnas rankos paspaudimas lygus silpnai asmenybei“.

Tad kaipgi tinkamai spausti ranką?

A.Aurora paaiškina: „Spausdami pašnekovo ranką turite spausti pakankamai tvirtai, kad jaustumėte jo rankos kaulus, lengvai besiremiančius į jūsų odą, ir išlaikyti tokį patį spaudimą, kol 2–3 kartus vertikaliai kratysite suspaustas rankas. Palaikykite akių kontaktą ir šypsokitės.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų