Praleiskite daugiau laiko atskirai
„Kuo daugiau laiko atskirai praleisite, tuo labiau vienas kito pasiilgsite, – tikina psichologė ir knygos „Open: Love, Sex and Life in an Open Marriage“ autorė Jenny Block.
– Atskirai praleistas laikas svarbus ir tam, kad prisimintumėte, kokie buvote dar iki santuokos – kuomet buvote viengungiai. Taigi atkurkite ryšius su seniai pamirštais draugais, užsiimkite mėgstama veikla ar vėl pradėkite užsiimti sportinėmis treniruotėmis. Tik svarbiausia – darykite tai kaip vienas asmuo, ne kaip pora. Tai ne tik padės prisiminti, kokie buvote dar prieš santuoką, bet ir sutvirtins jūsų santykius.“
Viešumoje su sutuoktiniu elkitės taip lyg per pirmąjį pasimatymą
„Jei mylite savo partnerį, gerbkite jį viešumoje. Kitaip tariant, netapkite viena iš tų porų, kuriai nekyla problemų aprėkti vienas kitą bevalgant lašišą restorane. Niekad nepravardžiuokite vienas kito viešumoje ir nerodykite nepagarbos“, – pataria santykių ekspertė Deb Besinger.
Nesitikėkite, kad partneris išpildys visus jūsų poreikius
Šiais laikais dažnas iš mūsų remiasi į savo mylimąjį tikėdamiesi, kad jis ar ji mus visiškai patenkins ar išpildys visus mūsų poreikius. Vis tik, anot psichologo Grego Casono, tokie lūkesčiai gali sugadinti ne tik santykius, bet ir santuoką.
„Šiuolaikinės santuokos sukasi apie mūsų pačių poreikius ir lūkesčius: kodėl gi mes tikimės, kad partneris mums bus ir draugas, ir šokių partneris, ir meilužis, ir uždirbantis pinigus, ir virėjas, ir viską sutaisantis auksarankis, ir mūsų sielos draugas? Pernelyg daug prisikuriame lūkesčių. O kas nutinka, kai jie neįgyvendinami? Ilgus metus puoselėjami santykiai paprasčiausiai išyra“, – tikina psichologas.
Nekelkite neįmanomų standartų
Jūsų partneris tikrai turi trūkumų, jis ar ji nėra tobulas žmogus ir lygiai taip pat moka ar gali supykti, o supykęs jus ir nuvilti. Ta pati tiesa galioja ir jums. Būtent dėl to neverta tikėtis, kad esate vienas kitam skirti ir niekada nesipyksite. Tobulų santykių tiesiog nebūna.
„Santuokoje ne tobulumas svarbiausia. Nesitikėkite, kad sutuoktinis visada jus supras ir santuokoje privers jaustis tarsi pasakų princese. Santuokoje mes galime būti tobulai netobuli dėl vienas kito ir vienas su kitu. Svarbiausia tik mylėti ir jaustis mylimam“, – tikina Jenny Block.
Pasiimkite atostogas nuo savo santuokos
Nebūna taip, kad vieną rytą prabundame ir ištariame sau: „Šiandien ta diena, kai būsiu neištikimas“, tačiau jei susiklosto tam tikros aplinkybės, emocijos ir galimybės, neištikimybę gali pasirinkti bet kuris.
Tikrai nepražūsite praleidę savaitgalį ar netgi keletą savaičių be savo sutuoktinio. Tiesą sakant – tai tik išeis į naudą jūsų santuokai, ypač jei santykiuose šiuo metu jums yra sunkus etapas.
„Kartais viskas, ko jums iš tiesų reikia, tai pertrauka. Būtent dėl to kai kurios poros bent kartą per metus susiplanuoja savaitę ar dvi atostogų nuo savo santuokos. Jei pastaruoju metu santykiai visiškai nebesiklosto, galbūt netgi būtų verta keletą mėnesių pagyventi atskirai? Tai padės į savo santykius pažvelgti šiek tiek iš šono“, – pataria psichologas Gregas Casonas.
Supraskite, kad neturite imuniteto nuo neištikimybės
Susižavėti kitu žmogumi net ir būdami santuokoje galime kiekvienas, ypač jei santykiai nebetenkina taip, kaip buvo pradžioje. Ir nesvarbu, ar pradėsite galvoti apie emocinę, ar fizinę neištikimybę.
„Nebūna taip, kad vieną rytą prabundame ir ištariame sau: „Šiandien ta diena, kai būsiu neištikimas“, tačiau jei susiklosto tam tikros aplinkybės, emocijos ir galimybės, neištikimybę gali pasirinkti bet kuris. Jos išvengsite ne sakydami sau, kad niekada to nebus, o bandydami su sutuoktiniu atvirai kalbėtis apie santykių problemas bei neišpildytus jūsų poreikius“, – tikina santykių ekspertė Deb Besinger.