Superproduktyvių žmonių yra kiekvienoje industrijoje. Pasak Michaelio Mankinso tyrimo, produktyviausi kompiuterinių programų kūrėjai per dieną parašo 9 kartus daugiau naudojamų kodų už vidutinį kūrėją. Jis taip pat atrado, kad geriausias Niujorko „Le Bernardin Restaurant“ žuvininkas gali paruošti tris kartus daugiau žuvies, už vidutinį žuvininką, prie geriausio Blackjack kortų dalintojo stalelio žaidimas vyksta 5 kartus ilgiau, o geriausias „Nordstorm“ pardavėjas parduoda 8 kartus daugiau rūbų.
Kaip jiems tai pavyksta?
Portalas hbr.org surinko duomenis apie daugiau kaip 7000 žmonių, kuriuos jų vadybininkai vertino pagal produktyvumo lygį bei 48 specifinius elgesio modelius. Kiekvieną asmenį taip pat įvertino vidutiniškai 11 kitų žmonių, įskaitant kolegas, pavaldinius bei kitus. Identifikuoti specifiniai elgesio modeliai, susiję su aukštu produktyvumo lygiu, bei atlikta veiksnių analizė.
Iškilo 7 gausios grupės, identifikuojančios produktyviausių žmonių reguliariai paktikuojamus įgūdžius.
Nusistatykite didelius tikslus
Pagalvokite apie paskutines savo išeigines. Nusprendėte atlikti kažkokius namų ruošos darbus? O gal padrikai atlikinėjote smulkius darbus? O galbūt pasirinkote didesnį projektą ir patys nustebote, kiek daug padarėte per vieną dieną?
Didelis projektas skatina pagreitinti tempą ir nesiblaškyti. Vyksta kažkas magiško, kai žmogų užvaldo mintis apie didelio tikslo pasiekimą. Tyrimo dalyviai, kurie padarė daugiausia, išvystė įprotį kelti sau didelius tikslus.
Būkite nuoseklūs
Visi pažįstame 100 procentų patikimų žmonių. Jei jie sako „Tai bus padaryta“ – tai ir bus padaryta. Kaip teigia portalo hbr.org tyrėjai, tyrime dalyvavusių žmonių produktyvumas laikui bėgant nesumažėjo; jie negaišo laiko ir neatidėliojo darbų paskutinei nakčiai. Jie sugebėjo nuolat ir nuosekliai pateikti rezultatus – kiekvieną savaitę, kiekvieną mėnesį. Jų darbas buvo ritmingas, būtent dėl to jis nesustodavo.
Turėkite žinių bei techninės patirties
Beveik niekas neužmuša produktyvumo greičiau, nei žinių ir patirties stoka. Kai žinote, ką darote, nebereikia aukoti kokybės vardan greičio. Galite atlikti darbus greitai ir gerai. Nebereikia švaistyti laiko internete ieškant gerų mokomųjų vaizdo įrašų ar klausiant kolegų patarimų.
Kai žinote, ką darote, nebereikia aukoti kokybės vardan greičio. Galite atlikti darbus greitai ir gerai.
Produktyviausi tyrimo profesionalai nedvejodami prašė pagalbos, kai jiems jos reikėjo... tačiau jiems jos reikėjo labai retai. Jie taip pat savo noru įgijo naujų įgūdžių bei stengėsi praplėsti savo profesionalumo lygį. Tai padėjo jiems tapti nagingais, reikliais ir greitais vykdant darbus.
Rezultatų siekite su užsidegimu
Dauguma žmonių noriai prisiima atsakomybę už pasiektus tikslus, dirba priimtinu greičiu ir laukiamų rezultatų pasiekia laiku. Tačiau yra žmonių, kurie labai nori rezultatų pasiekti anksčiau. Jie dega džiaugsmu, kai išbraukia kažką iš darbų sąrašo. Jie konkurencingi – ir jie konkuruoja ne tik su kolegomis, tačiau ir su savimi. Jiems patinka nustatyti rekordus ir pranokti pačius save.
Laukite problemų ir spręskite jas
Produktyviausi žmonės puikiai sprendžia problemas. Jie randa inovatyvių sprendimų ir darbus įvykdo efektyviau. Jie taip pat tikisi kažkokių kliūčių ir pradeda ieškoti sprendimų iš anksto, todėl išvengia kai kurių problemų, su kuriomis susiduria kiti. Socialiniai psichologai tai vadina protiniu kontrastu – galvojimas apie tai, ko norite pasiekti ir kas gali kliudyti tai padaryti, padeda žmonėms pasiekti savo tikslų.
Imkitės iniciatyvos
Daugumai žmonių sudėtingiausia darbo atlikimo dalis yra jį pradėti. Produktyviausi žmonės pradeda labai greitai ir nelaukia, kol kas nors jiems lieps pradėti. Jie prašo atleidimo, ne leidimo.
Galvojimas apie tai, ko norite pasiekti ir kas gali kliudyti tai padaryti, padeda žmonėms pasiekti savo tikslų.
Kartais tokia iniciatyva gali užtraukti tokiems žmonėms nemalonumų, kadangi jie gali pradėti projektą anksčiau, nei visos projektą atliekančios šalys pasieks susitarimo. Tačiau tokių žmonių viršininkai retai skundžiasi, kadangi rezultatai kalba patys už save.
Bendradarbiaukite
Gali atrodyti, kad iki pat dabar aprašinėjome tobulą darbuotoją, kuris gerai dirba tik vienas, tačiau ne komandoje. Tačiau tyrimas parodė ką kita. Nūdienos organizacijose mažai kas vyksta vieno žmogaus dėka, viskas tarpusavyje labai glaudžiai susiję. Produktyviausi tyrimo žmonės buvo labai linkę bendradarbiauti ir gerai dirbo komandoje.
Jei norite tapti produktyvesni, atkreipkite dėmesį į šį sąrašą ir paklauskite savęs, ką galite patobulinti. Jums sunku kažką pradėti? Galbūt galėtumėte būti nuoseklesni? Jei esate vadybininkas, norintis padėti vienam iš savo darbuotojų padaryti daugiau, paklauskite savęs, gal šiame sąraše yra kažkas, kas galėtų padėti.
Galbūt jūsų darbuotojas sunkiai dirba, tačiau neturi įgūdžių, padėsiančių padidinti jo produktyvumą? Ar galite jam padėti įgyti tuos įgūdžius? Ar galite padėti jiems nusistatyti motyvuojančius tikslus?
Atrodo, kad produktyviausi žmonės viską padaro magijos – arba trumpesnių kelių – pagalba, tačiau, pasirodo, didelis produktyvumas tėra įgūdžių rinkinys. Įgūdžių, kuriuos įgyti ir naudoti gali visi.