Manote, tai vienas iš puikų humoro jausmą turėjusio fiziko pokštų? Galbūt. Vis dėlto panagrinėkime šią formulę išsamiau.
1. Darbas. A. Einšteinas buvo be galo atsidavęs darbui, todėl pasiekė tokių puikių rezultatų. Jo suformuluota bendroji reliatyvumo teorija ir kiti išradimai – milžinišką indėlis į moderniojo mokslo plėtrą.
2. Žaidimas. Nors mokslininkas dirbdavo išties nemažai, rasdavo laiko ir pomėgiams. Pavyzdžiui, esant geram orui buriuodavo, šąlant ar lyjant grodavo smuiku, skaitydavo ir pan. Laisvalaikis būtinas kiekvienam!
3. Gebėjimas patylėti. A. Einšteinas žinojo, kad nėra reikalo daug tuščiai plepėti ir aplinkiniams demonstruoti savo žinias. Geriau pasakyti mažiau, bet tai, ką iš tiesų verta. Be to, daugeliui žmonių labiau patinka ne tauškaliai, o dėmesingi klausytojai. Norite patikti kitiems? Ogi ko nors paklauskite ir laikykite liežuvį už dantų. Žmonės nenori klausytis, jie nori būti išgirsti.
Šalia sėkmės formulės A. Einšteinas pateikia dar vieną patarimą: „Žmogaus vertė turi būti matuojama tuo, ką jis duoda, o ne tuo, ko jis gali pasiekti. Stenkitės tapti ne sėkmės lydimu, o vertinamu žmogumi.“