Ar galima pasitikėti lytinio akto nutraukimu?
Lytinio akto nutraukimas yra vienas populiariausių kontracepcijos metodų, kurį poros naudoja, kad išvengtų neplanuoto nėštumo. Žinoma, nėštumas nėra vienintelis dalykas, dėl kurio reikėtų jaudintis, kai kalbama apie seksą. Lytiškai plintančios ligos taip pat svarbus veiksnys renkantis kontracepcijos metodą.
Taikant lytinio akto nutraukimo metodą, vyras, jausdamas, kad netrukus ejakuliuos, ištraukia varpą iš makšties. Kad šis kontracepcijos metodas būtų veiksmingas, partneris turi užtikrinti, kad sperma neturės kontakto su makštimi nei lytinio akto metu, nei po jo. Taip siekiama užkirsti kelią neplanuotam nėštumui, nes spermatozoidai negali patekti į makštį ir apvaisinti kiaušialąsčių.
Jei kaskart lytinis aktas nutraukiamas laiku, šis metodas būna palyginti veiksmingas. Tačiau ar šis būdas išties veiksmingas ir patikimas? Būtina pabrėžti, kad nutrauktas lytinis aktas nėra geras kontracepcijos metodas, kuriuo vertėtų labai pasitikėti.
Tyrimai rodo, kad naudojant tik lytinio nutraukimo metodą per vienerius metus pastoja nuo 20 iki 27 moterų iš šimto. Net ir naudojant "idealią" lytinio akto nutraukimo metodiką, pastoja bent keturios moterys iš 100.