Ar įmanoma pradėti gyvenimą iš naujo? Psichologės patarimai apie pokyčius

Tik sugalvok pradėti gyvenimą iš naujo... Tiksliau, tik prižadėk sau kokių nors švenčių ar skausmingų įvykių fone pradėti esminius pokyčius savo gyvenime, ir jis pakiš tau koją, deja, pagalvės krentant nepaduos.
Šypsena
Šypsena / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Psichologija Laimė

Pokyčiai gali būti įvairūs: noras mesti rūkyti, pradėti sportuoti, šypsotis visur ir visada, išmokti modelio eisenos, pakeisti šukuoseną ir kiti. Deja, dėl gyvenimo sugalvotų pokštų dauguma grįžta „prie senosios geldos“ ir gyvenimas iš naujo taip ir lieka tik mintimi. O ar pagalvojote, kodėl taip yra?

Būna, kad iš karto norisi imtis visapusiškai transformuojančių pokyčių: keisti savo mąstymo įpročius iš pagrindų, tapti geresne žmona / mama, sukurti savo verslą, pakeisti darbą, specialybę, įpročius ir visą savo gyvenimą.

Yra buvę tokių minčių? Turbūt ne vienai iš jūsų tokios mintys užplūsta. Tačiau kodėl dažniausiai tokiu metu įvyksta tai, dėl ko rankos nusvyra imti ir pradėti gyvenimą iš naujo? Toks jausmas, kad visas pasaulis atsistoja piestu prieš jus ir jūsų pokyčius.

Nori mesti rūkyti – būtinai kas nors įvairuos į mašiną, darbe projektas nepavyks, generalinis paprašys ataskaitos čia ir dabar, žodžiu, vieni nervai, ir kaip galima mesti rūkyti tokiu įtemptu metu?!

Sugalvojai pailsėti savaitgalį ir išvykti pasimėgauti SPA malonumais – paėmė ir vaikai susirgo; nusprendei būti visiems gera ir maloni – ima ir pinasi po kojomis pikčiurnos, neteisingai apšaukia ir iškoneveikia ir t. t.

Būna tokių situacijų?

Kaip viduje, taip ir išorėje

Kaip teigia, psichologė ir meno terapeutė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė, „dažniausiai tik mums atrodo, kad viskas vyksta neteisingai, ir mus nepelnytai apšmeižė ar nuvylė, nes mūsų išorinis gyvenimas visapusiškai atspindi mūsų vidinį pasaulį. Tai yra neginčijami visatos dėsniai, veikiantys nepaisant to, ar žmogus tai supranta, ar ne. Čia, kaip ir tikrame gyvenime, kai nežinojimas neatleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės“.

Tad ką daryti, kai rimtai ir užtikrintai priimi sprendimą imti ir keisti savo gyvenimą iš pagrindų, pradedant nuo savęs pačios?

Už kiekvieną jūsų klaidą gyvenimas jus tik paguodžia ir paglosto, saldainį paduoda. Kaip ilgai jūs stengtumėtės tapti geresniu žmogumi?

„Reikia, džiaugtis, kad pasaulis reaguoja į norą keistis, nes tai reiškia, kad einama teisingu keliu. Mažais trukdžiais visata dar kartą nori įsitikinti, kad tikrai žmogus TO nori. Ar stipriai žmogus nori keisti gyvenimą į geresnės kokybės kasdienybę, ar tikrai nori tapti laimingesnis“, – teigia asmeninio tobulėjimo (koučingo) trenerė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė.

Ir iš tiesų, prisiminkite tuos savo gyvenimo įvykius, kai pavyko pasiekti sunkiai įgyvendinamą tikslą – kokios emocijos tada užplūdo? Nejaugi tai būtų suteikę tiek pat džiaugsmo, jei tai būtų buvę taip pat lengva, kaip nusipirkti šokolado plytelę?

„Gyvenimas tuo ir įdomus, kad leidžia suprasti, svarbiausius jo elementus per tam tikras pamokas, o žmogui lieka jas tinkamai suprasti ir įgyvendinti.

123RF.com nuotr./Jauna pora
123RF.com nuotr./Jauna pora

Įsivaizduokite, kad gyvenimas jus lepina ir nuolatos glosto. Užsimanėte „Bentley“ – štai ir yra, norite nuostabios šeimos – štai ir turite, norite tapti geriausia savo specialybės žinove – štai ir esate. Už kiekvieną jūsų klaidą gyvenimas jus tik paguodžia ir paglosto, saldainį paduoda. Kaip ilgai jūs stengtumėtės tapti geresniu žmogumi? Ar mokytumėtės naujų dalykų? Ar tobulėtumėte, kaip žmogus? Greičiausiai ne, tiesiog taptumėte užsispyrusiu rėksniu vaiku, kuris tik reikalauja ir pyksta, kai negauna to ko nori“, – sako psichologė J.Dainauskaitė-Šileikienė.

Žmogus, kuris neturi įgūdžių valdyti dideles pinigų sumas, nežinantis, kaip juos investuoti, kad pinigai nuolatos augtų jo sąskaitoje, tiesiog juos išleidžia.

Pasak pašnekovės, „kiekvienas tikslas, kokį sau išsikeliame, gali sulaukti pasipriešinimo arba, kitaip tariant, papildomo patikrinimo, kaip stipriai mums to reikia. Taip yra todėl, kad ne visada esame iš tiesų pasiruošę tam tikriems dideliems pokyčiams gyvenime, nes neturime tam reikalingų įgūdžių“.

Internetas mirgėte mirga straipsniais apie tai, kaip žmonės, gaunantys žemesnes ar vidutines pajamas, staiga tampa milijonieriais, laimėjusiais pinigų loterijoje, tačiau per kelerius metus grįžta prie senojo gyvenimo, tampa vargšais ar net priklausomais nuo kvaišalų. „Dėmesį šiuose straipsniuose traukia tai, kad dauguma iš jų iki laimėjimo gyveno gana vargingai ir turėjo įgūdžius tokiam gyvenimui, tad gavę pinigų padarė viską, kad tik greičiau juos išleistų ir vėl galėtų gyventi skurdžiai.

Žmogus, kuris neturi įgūdžių valdyti dideles pinigų sumas, nežinantis, kaip juos investuoti, kad pinigai nuolatos augtų jo sąskaitoje, tiesiog juos išleidžia. Kitas gyvenimiškas pavyzdys, kai vaikas mokosi vaikščioti, kol neturi įgūdžių išlaikyti pusiausvyrą atsistojus, pirmais kartais sugebės nueiti tik metrą ar du. Tas pats vyksta ir su visais, kurie norėdami keisti savo gyvenimo kokybę, turi išmokti naujų įpročių ir taip suformuoti naujus įgūdžius“, – pasakoja asmeninio tobulėjimo trenerė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmenybės ugdymo trenerė: geriausias tikslas – neturėti tikslo?

Svarbu nenusiminti ir tęsti pradėtus pokyčius

Pasak pašnekovės, „kai vyksta pasipriešinimas iš gyvenimo pusės, svarbiausia sąmoningai sau priminti – kad galbūt gyvenimas nori, kad peržiūrėtumėte savo sugebėjimus šioje srityje? Tai yra būtina sąlyga, norint keistis kuo lengviau, ir kad prasidėję pokyčiai nesibaigtų per anksti. O įvertinę savo galimybes, turėsite progą pasimokyti reikalingų įgūdžių papildomai ir taip juos sustiprinsite.

Jei kelias į tikslą visiškai neteikia džiaugsmo – gal tai tikrai ne jums? Tada geriau pamiršti šį poreikį, bet ieškoti kito.

O galbūt iškeltas tikslas yra per sudėtingas, ir visata leidžia pasitaisyti ir rinktis mažesnį, tarpinį tikslą? Būna, kad tikslas teisingas, ir perėję visus išbandymus, būsite apdovanoti dvigubai, o galbūt bus leista jums suvokti, kad visai to nenorite, tiesiog taip daro visi?

123RF.com nuotr./Mergina.
123RF.com nuotr./Mergina.

Tad kiekvieną kartą, išsikėlus tikslą ir sulaukus „Merfio dėsnio“ rezultatų, suplokite rankomis ir pasidžiaukite – visata reaguoja, pasaulis su jumis. Tad eikite su šypsena ir laisve link tikslo, atmetę visas abejones, nervus ir pyktį. Su džiaugsmu pradėkite mokytis naujų elgesio, mąstymo ar kitų reikalingų įgūdžių tikslui pasiekti, ir tikiu, kad taip padarius, jums tikrai pavyks“, – šypsosi J.Dainauskaitė-Šileikienė.

Keli psichologės patarimai siekiant pokyčių:

  • Kiekvieną kartą, kai susierzinate, įgnybkite sau ir taip priminkite, kad turite šypsotis. Ėjimas į tikslą turi teikti energijos ir džiaugsmo, kiekvienas kliuvinys turi būti priimamas su malonumu, nes jis veda ten, kur jūs norite. Jei kelias į tikslą visiškai neteikia džiaugsmo – gal tai tikrai ne jums? Tada geriau pamiršti šį poreikį, bet ieškoti kito.
  • Jei pokyčiai susiję su pasikartojančia situacija, kai, pavyzdžiui, nesiseka sukurti laimingą šeimą, pirmiausiai išanalizuokite praeitus santykius ir pasistenkite tai pamatyti lyg iš šalies. Galbūt taip bus lengviau suvokti, kokias klaidas darėte seniau. Po tokios analizės galėsite pasakyti sau STOP, kai vėl norėsite elgtis pagal senąjį elgesio šabloną. Šis metodas tinka visoms kasdieninio gyvenimo situacijoms.
  • Nuolatos tobulėkite. Tobulėkite kaip asmenybė, kaip moteris, kaip darbuotojas, kaip žmona ar mama. Pasaulis labai greitai keičiasi, todėl būtina keistis ir mums kartu. Mąstymo šablonai mėgsta užsilikti, nors išorinės aplinkybės yra visiškai pakitusios.
  • Tobulėkite ir keiskite gyvenimą, netapkite „Nokia“, kuri kažkada buvusi didžiausia ir galingiausia mobiliųjų telefonų gamintoja, užmigo ant laurų ir liko užmarštyje. Būkite pirmos, būkite įdomios, ir keiskitės, nes keisdamos save, keičiate ir aplinkinį pasaulį į geresnį.
  • Pradėkite savo gyvenimą iš naujo, jei dabartinis nebeteikia džiaugsmo.

Šaltinis – charizmatiskamoteris.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis