Lygių galimybių plėtros centro ekspertės Margaritos Jankauskaitės teigimu, seksizmo persmelkta visa mūsų kultūra ir daugiausia su tuo susiduria moterys.
Piktybinį seksizmą dažniausiai atpažįstame, o geranorišką užčiuopti labai sunku – jo apraiškų, pasak lyčių lygybės ekspertės, slypi net tose situacijose, kurias visuomenėje įprasta laikyti džentelmenišku vyrų elgesiu – pavyzdžiui, praleidžiant moterį pirmą pro duris.
Protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka sako, kad tokiais atvejais didžiausia klaida matyti vien lytį ir visiškai neatsižvelgti į kitus tokį poelgį lemiančius aspektus. Jo teigimu, etiketo taisyklės numato, kad tam tikrais atvejais – priešingai – moterys turėtų praleisti vyrą.
Diskusijos dėl seksizmo vėl įsiplieskė, kai „KristiAna“ vadovas B.Gudelis portalo delfi.lt laidoje Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkę Ingą Ruginienę pavadino „profsąjungų mergaite, kuri yra labai graži moteris“. I.Ruginienė feisbuke pareiškė, kad jautė B.Gudelio žeminimą ir seksizmą.
M.Jankauskaitės ir A.Lydekos paprašėme įvertinti situacijas, kai vyras dalykinėje aplinkoje pasišauna apvilkti moteriai paltą arba praleidžia pirmą pro duris – seksizmas tai ar pagarba, ir kur ta riba, atvejus, kai padavėjos vadinamos „mergaitėmis“. Taip pat – ką etiketas sako apie komplimentus – dera juos sakyti ar geriau pasilaikyti sau?
– Margarita, kas yra seksizmas ir kur susiduriame su jo apraiškomis?
– Seksizmas yra praktikos, kurios remiasi nuostata, kad moterys arba visa tai, kas siejama su moterimis, yra mažiau vertinga nei vyrai. Tai gali būti profesijos, stereotipiškai priskiriamos savybės, gali būti susiję su išvaizda, problematika, erdvėmis ir t. t. Tai yra kultūrinio seksizmo apibrėžimas.