„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Blogi įpročiai, kurie trukdo praturtėti

Sakoma, kad net ir didžiausi turtai šeimoje išsilaiko tik tris kartas. Pirmoji karta juos uždirba, antroji juos leidžia, o trečioji karta iššvaisto viską, kas dar liko...
Verslininkas
Kiaulė taupyklė / „Shuterstock“ nuotr.

Žinoma, kiekviena taisyklė turi savų išimčių, tačiau ar kada prisėdę susimąstėte apie turtus ir ką jie jums iš tiesų reiškia? O gal jau nuo pat pradžių nuleidote rankas manydami, kad jei jau jūsų tėvai buvo neturtingi, tai turtais girtis bus nelemta ir jums patiems?

Jeigu manote, kad geras gyvenimas ir pilna piniginė jums nėra pasiekiami, tikrai nesate vieni, tačiau, anot ekspertų, tam, kad finansiniai rūpesčiai neslėgtų, retkarčiais užtenka šiek tiek pakeisti požiūrį ir atsikratyti keletos blogų įpročių, dėl kurių turtingais niekuomet netapsite.

Pateikiame jums tinklalapyje lifespan.com aprašytus blogus įpročius, kurių neatsikratę niekuomet nepraturtėsite.

Per daug išlaidaujate

Jeigu galite pasigirti pernelyg brangiu skoniu, turtuoliu tikrai netapsite. Remiantis neseniai atliktos apklausos rezultatais, 52 proc. žmonių pritrūkę pinigų iš atlyginimo pradeda tuštinti savo taupykles, o kiti 22 proc. pasikliauja savo kreditinėmis kortelėmis. Jei pastebite, kad kiekvieną mėnesį išleidžiate kiek daugiau nei uždirbate, pradėkite sekti, kur dingsta jūsų pinigai. Galbūt vertėtų bent retkarčiais atsisakyti tam tikrų pramogų, kad mėnesio pabaigoje liktų nors kiek santaupų?

Nemokate taupyti

Ekspertai pataria nenumatytiems gyvenimo atvejams susitaupyti bent šešių mėnesių atlyginimo dydžio sumą.

Patikėkite, mūsų vartotojiškoje visuomenėje nemokančių taupyti žmonių išties yra labai daug. Štai pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose žmonės santaupoms atsideda tik 4,9 proc. nuo bendrų šeimos pajamų. Išmokti taupyti tikrai būtina, jei norite pajusti gero gyvenimo skonį. Pradėkite nuo santaupų kaupimo nenumatytiems gyvenimo atvejams (netekus darbo, ligos atveju ar pan.); tokios santaupos labai pravers sunkiais gyvenimo etapais. Ekspertai pataria nenumatytiems gyvenimo atvejams susitaupyti bent šešių mėnesių atlyginimo dydžio sumą. Kai manysite, kad santaupų užtenka, tuomet galėsite mąstyti apie pinigų kaupimą malonesniems dalykams, pavyzdžiui, kelionei ar stambesniam pirkiniui.

Neturite plano

Jei neturite aiškaus ir apibrėžto plano, turtai taip ir liks tik jūsų svajonėse. Žinoma, iš pradžių tikrai nereikėtų susikurti plano, kaip uždirbti milijoną, pradėkite nuo mažesnių tikslų. Tolygus planavimas, tikslo nusistatymas ir jo siekimas motyvuos jus judėti į priekį, o ne stovėti vietoje.

Per vėlai pradėjote

Laikas nenumaldomai bėga, o jūsų turtai vis dar tik svajonėse? Jei kasdien tik galvosite, kaip norėtumėte praturtėti, tačiau nieko nesiimsite, pinigai iš dangaus jums tikrai nepabirs. Sakoma, gera pradžia – pusė darbo, ir ištiesų, juk pradėti visuomet sunkiausia. Net jeigu ir turite mažas pajamas ar nedidelių skolų, pradėti taupyti galite visuomet, kad ir ir nedidelėmis sumomis.

Jūs daugiau skundžiatės nei veikiate

„Aš pakankamai neuždirbu“, „Man per brangu gyventi“, „Tai beviltiška, aš niekuomet neišbrisiu iš skolų“ – šie ir kiti skundai pasigerinti finansinės padėties jums tikrai nepadės, tad verčiau mažiau skųskitės ir daugiau veikite. Žinoma, senų įpročių atsikratyti sunku, tačiau niekas nepasikeis, jei iš pradžių nepasikeisite patys.

Gyvenate tik šia diena

Fotolia nuotr./Kodėl tuštėja piniginė?
Fotolia nuotr./Kodėl tuštėja piniginė?

Galvojate, kam čia sau sukti galvą dėl savo senatvės ar tolimos ateities? Juk pensija dar nepaprastai toli... O galbūt mėgstate retkarčiais gerokai paišlaidauti ir nesusirūpinate, kaip teks išgyventi likusią mėnesio dalį? Laikas suaugti ir atsikratyti šių įpročių!

Atsakingi žmonės prieš kiekvieną stambų pirkinį atidžiai apskaičiuoja savo finansus ir tik viską apgalvoję ryžtasi jį įsigyti. Tad atsikratykite žalingo požiūrio „pirksiu dabar, galvosiu vėliau“, pakeisdami jį „taupysiu dabar, praturtėsiu vėliau“ požiūriu.

Visas santaupas laikote vienoje vietoje

Kartais gali ir pasisekti, jei visus savo pinigus investuojate į vieną kokį nors verslą, tačiau tai tokia pat sėkmė, kaip ir laimėti loterijoje, tad šia strategija vadovautis nederėtų. Tas pats galioja ir tiems, kurie visas savo santaupas laiko namuose ar viename banke, taip tiesiog pernelyg rizikuojate, ką darytumėte, jei tas bankas bankrutuotų ar jei į jūsų namus įsilaužtų vagys? Vos per keletą minučių liktumėte visai be pinigų...

Jūs tiesiog nesistengiate

Esate įklimpęs į skolas ir vis dar tikitės, kad kažkas jus dar gali išgelbėti? Svajojate, kad galbūt laimėsite loterijoje ar sulauksite gausaus nepažįstamo giminaičio palikimo, tad kam stengtis pinigų susitaupyti pačiam... Jei esate laimingas žmogus, galbūt kada nors jums ir pasiseks, tačiau ar nevertėtų imtis veiksmų, kad pinigus uždirbtumėte patys, o ne laukti, kol jie kada nors jums nukris iš dangaus? Kuo ilgiau viską atidėliosite, tuo sunkiau bus pradėti taupyti ir tuo vėliau galėsite džiaugtis sočiu ir laimingu gyvenimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs